Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelkiismeret furdalásom van....

Lelkiismeret furdalásom van. Azt hiszem jogosan, bocsánatot kérjek?

Figyelt kérdés

Nyaralni vagyunk párommal, nagyimmal, anyukámmal és húgommal. Párom fülét 2 hónapig rágtam hogy jöjjünk el, jó lesz, meghívtak. Én tudtam milyen lesz, minden évben ide jövünk. Mondta hogy milyen sokba fog kerülni mert ő úgy szeret nyaralni hogy költheti a pénzt. Mondtam hogy nem kell mert majd csak apróságokat kell venni, félpanziós ellátáson vagyunk, főzni se kell. Nagyim úgy kezdte hogy kölcsönkért a leérkezésünk napján 40ezer forintot befizetni. Ezzel semmi gond, mondta hogy a héten vissza adja csak nem tudott még levenni a kártyájáról pénzt. Aztán elmentünk anyukámékkal vásárolni alap dolgokat, amit ők, saját fogyasztásra vettek azt külön fizették. De pl a legdrágább rizst vette meg olajat, stb. Párom felajánlotta hogy ezeket ki fizeti, hisz mi is fogyasztunk belőle. Aztán most azt hallgatom hogy "Látod, én

megmondtam!" Mamámnak szóltam hogy adhatna egy kis pénzt mert iszonyú kevés maradt nekünk. Anyukám meghallotta és amikor mentem volna ki a szobából már ott állt egy 5ezressel a kezében. Nem fogadtam el tőle, de olyan lelkiismeret furdalásom van amiatt hogy kértem tőlük pénzt. Most is potyognak a könnyeim. Nem kérném vissza, de tényleg nem ez volt megbesz3lve, meg hát nincs is miből adnunk. Pedig tudom hogy ez lenne a normális. Szőrnyen érzem magam.


2012. júl. 3. 13:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Neked akkor se lett volna jogod visszakérni semmit, mert a párod felajánlotta hogy belefizet, ráadásul még nagyobb szarkavarás az, hogy a párod tudta nélkül kérted vissza...csak rontottál a saját helyzeteden. Ne csinálj önállóan semmit, kettőtök nevében....ez így alakult, nem fogadtad el, jól tetted, meg kel beszélni a dolgokat és kész.
2012. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kéne hogy lelki ismeret furdalásod legyen. A mamád kölcsön kért, mondta hogy vissza adja. Alap, hogy amint tudja vissza kellett volna adnia, ráadásul tudja, hogy nem is álltok a legjobban. Bár nem tudom, hogy mikorra mondta, hogy megadja, de ha azzal elkésett, akkor neki kéne, hogy lelki ismeret furdalása legyen.
2012. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Jah, és ha a lelkiismeret furdalás előjön akkor ott már ne beszélj jogokról, mert akkor az nem jogos ;)
2012. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Most akkor még 40ezret kell kérned? Vagy mi a probléma?Sorry én nem értem ilyen melegben a kérdést....
2012. júl. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14-es, lefordítom én neked:)

Átlag anyagiakkal bíró srác, barátnője unszolására, minden előzetes óvatosságát félredobva elment 4 nővel nyaralni... barátnő, nagyi, anyuka, húg.

Azóta a nők - valószínüleg nem számításból csak szimpla figyelmetlenségből - a srácot nézik bankfióknak, ő kölcsönöz 40 rugót a nagyinak, ő fizeti anyuka extra igényeit, hugi koktéljait... amit viszont nem bír anyagilag.

Viszont egy férfinak ez egy ilyen szituban nyilván komoly stressz-helyzet, hisz a jövendőbelije családja előtt nyilván nem akar sem ruppótlannak sem smucignak látszani... amitől azután xarul érzi magát.


És bizony, szerintem a kérdezőnek kellene beszélnie a családja másik 3 nőtagjával, hogy gondolkozzanak és fogják vissza magukat rohamléptekben, mert erre akár a kettejük kapcsolata is rámehet.

Meg a sráccal is, hisz a Kérdező unszolására került ebbe a kellemetlen helyzetbe.

2012. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Valóban ilyesmi a helyzet, de anyukám és mamám nem direkt csinálja természetesen. A 40ezer más tészta, az nem is a mi pénzünk, nem költhetünk belőle. Nagyim ezért saját elhatározásból eldöntötte hogy majd ha hazaértünk vissza adja, mert nála biztonságban van. De mindegy is, mamám mondta hogy majd természetesen ad pénzt. Mellesleg semmivel nem kavartam be, nyílván nem fogom dugdosni a vissza adott pénzt a párom előtt.
2012. júl. 3. 17:37
 17/18 anonim ***** válasza:
Azt hiszem erről olvastam egy kérdést pár hete, hogy elmenjetek-e, vagy már nem is tudom hogy volt... (vagy az nem is te voltál?) Szerintem kérj elnézést a párodtól, és legközelebb csak akkor menjetek bárhova is, ha megtehetitek, és jól tudjátok magatokat érezni, és nem azt kell nézni, hogy mi mennyibe kerül.
2012. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nah hát ezért van az,hogy nálunk az összes nyaraláson mindenki (vagy a párok ketten) maguknak fizetik a cuccokat. ha kajálni akarunk,megbeszéljük közösen mi legyen és azt összedobjuk,a pia úgyszintén.

A húgodnak is nyugodtan megmondhatod,hogy nem hoztatok annyi pénzt és fizessék a szülei a koktéljait.

Anyukádékkal meg a mamával meg megkéne bezsélni előre,mit szeretnétek venni és ennyi. Amúgy nem tudom milyen család vagytok ti,hogy mindenki a saját fogához veri a pénzt még a nyaraláson is ,meg könyvelést vezettek hogy milyen drága rizst kell 2 vagy több felé osztani. Nálunk vannak spúrok,és olyanok is akik szeretnek költekezni mégis mindig dülőre jutunk. A párodat sem értem,ő úgy szeret nyaralni ,hogy költheti a pénzt,most meg az a baj,hogy költeni kell?:D Nőljetek már fel és beszéljétek meg egymással, nem kell össze vissza kavarni ,meg bőgni a nyaraláson,pihenni és kikapcsolódni mentetek le. Akkor sincs semmi ha elfogadod anyádtól a pénzt.. Gondolod ha nem szivesen adná,vagy nem lenne nála elég odaadta volna?

Gáz,hogy még a nyaralás is ennyire a pénz körül forog.ha nincs pénz,nem kell nyaralni,vagy csak egy hétvégét maradni,sátrazni,vadkempingezni . Ha van,akkor meg mi a rákot veszekedtek egy csomag rizsen??:D

2012. júl. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!