Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jövőre összeköltözöm a páromma...

Jövőre összeköltözöm a párommal, nálatok hogy működnek a pénzügyi dolgok (közös kassza, fizetni valók)?

Figyelt kérdés
Most még mindketten a szüleink házában lakunk, de jövőre összeköltözöm a párommal, az ő saját házába. Eddig ugye mindketten a saját fizetésünkből voltunk. Ti hogy csináljátok, ki mit fizet? Közös számlátok van?
2012. júl. 3. 14:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudnám elképzelni, hogy külön kassza legyen. Mindent közösen fizetünk, közös számla, persze házasságban élünk.
2012. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Külön számla, levesszük a pénzt, ami marad a levonások (hitel, egyéb közművek) után, aztán befizetjük a csekkes dolgokat, és kalkulálunk, mit kell venni ebben a hónapban, hogy azért maradjon is valami kajára. Az otthoni pénzkészletből az vesz ki, aki megy vásárolni. Ha nincs benne pénz, kérünk a másiktól.
2012. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Egyértelműen minden közös. Még a fizetésünk is egy számlára jön, onnan vonnak mindent, akinek meg kell pénz, levesz a számláról. Persze szólunk a másinak, hogy ne legyen meglepetés.
2012. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a párom sokkal többet keres, így úgy egyeztünk meg, hogy én fizetem a kaját, ő meg a lakbért, rezsit. Nagyobb kiadásokat meg összedobunk, ami megmarad megy a takarékszámlánkra.
2012. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Külön bankszámlák de közös kassza. Mindent közösen fizetünk, a vásárlásokat is felváltva. A megtakarításunk közös néven van.
2012. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Saját számlánkra jön a pénz, azt hónap elején összeadjuk, és költségvetést csinálunk.

1. Párom tartja rendben a számlákat, ő mondja meg, adott hónapban mennyit különítsünk el erre.

2. Az én feladatom a háztartás (élelmiszerek, tisztálkodó- és tisztítószerek).

3. Közösen összeírjuk, kinek mi "különleges" kell ezen felül: ruha, vitamin stb.

Ezt a három kategóriát összevetjük (ez a fontossági sorrend is), kivonjuk az összeget a kettőnk pénzéből származó összegből, ami ezen felül marad, abból igyekszünk spórolni a közös számlánkra (egyelőre sajnos csak nagyon keveset tudunk).

Befőttes üvegben gyűjtjük az aprót, abból szoktunk néha pizzát rendelni, sörözni, kávé automatából inni.

2012. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk az első pillanattól kezdve közös kassza van...
2012. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Külön bankszámla amig nem házasodunk össze,de közös kassza


Vagyis mivel egy helyen dolgozunk,igy ugyis együtt megyünk haza,fizetni cafeteriából fizetünk amig van,utána nagyjából egyszer ő egyszer én.Lakbért,rezsit havonta egybe fizetjük a tulajnak,azt előre ki tudjuk számolni,és saacrepkb összerakjuk.Egyebet,pl telefonfeltöltés,azt számláról töljük neten keresztül.

2012. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kozos a kassza. En gazdálkodok a pénzzel, fizetem a csekkeket, konyhára vásárolok, gyereknek ami kell stb.
2012. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A párom jól keres, közös kasszán vagyunk. Az én fizetésem a számlán marad, ő pedig leveszi a teljes fizetését, amiből mindkettőnk vehet, ebből fizetünk mindet.
2012. júl. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!