Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön kassza egy családban,...

Külön kassza egy családban, hogy van ez? Főleg ahol gyerek is van. Mire/miért jó ez?

Figyelt kérdés
Nem tudom megérteni ha a párok együtt élnek,főleg ha házasok,és már gyerek is van hogy lehetnek külön kasszán? Mindenki magának fizet mindent? Ha igen a gyerekkel mi van,és a rezsit hogy fizetik?

2011. nov. 4. 19:13
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Főleg ha az anyuka nem dolgozik,mert a gyerekkel van,akkor mit csinál?
2011. nov. 4. 19:15
 2/32 anonim ***** válasza:
33%
Mit értünk külön kasszán? Én baromságnak tartom, ha egy közös számla van csak és oda utalódik a pénz. Mi mindent felesben fizetünk a párommal és én füzetet vezetek a kiadásokról, minden kiadást feljegyzek. Azt nem, hogy kinek a pénzéből lett állva, úgyis általában ügyelünk rá, hogy mindketten kb. ugyanannyit költsünk.
2011. nov. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Ezt én sem értem. Miért nem lehet közös a bevétel? Egy normális családban a nagyobb kiadásokat megbeszélik. A külön kassza számomra a bizalmatlanság jele.
2011. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%

Mi is külön kasszán vagyunk. Én intézem a bevásárlást, meg pár számlát, a többit a férjem.

Füzetet én is vezetek a kiadásokról és nálunk sincs abban feltüntetve, hogy kinek a pénzéből.

A gyerekre is együtt költünk. De mivel a férjem a kereső fél, mindig ő fizeti a nagyobb kiadásokat, ill. ha kell valami, akkor mondom és megveszi.

De azért jó, hogy a fodrászhoz a 'saját' pénzemből megyek és nem kell kérni.

2011. nov. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van hogy mindketten megkapjuk a pénzünket,és "összerakjuk". Általában én intézem a fizetnivalókat,mert többet és hamarabb vagyok itthon. A "maradékból" meg éldegélünk hármacskán.
2011. nov. 4. 19:33
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Igen, kall a saját pénz, nem szabad kiszolgáltatott helyzetbe kerülni, és mind a két félnek tudni kell az anyagi helyzet állásáról, és megérteni, ha spórolni kell, vagy ha lehet, akkor tudjon venni "engedély nélkül" valamit magának, vagy az anyukájának, stb...
2011. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
76%

19:28as vagyok.

Mi azért is vagyunk "külön" kasszán. Mert a GYEDem nagyjából elég mindenre, amire nem, azt a férjem kifizeti. Ő a fizetésének nagy részét leköti, mert abból gyűjtünk házra.

Szóval, mindkettőnk pénze a miénk, csak nem rakjuk össze hónap elején.

2011. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
63%

"Nálunk úgy van hogy mindketten megkapjuk a pénzünket,és "összerakjuk". Általában én intézem a fizetnivalókat,mert többet és hamarabb vagyok itthon. A "maradékból" meg éldegélünk hármacskán."


Megmondom, miért rossz ez. ha az embernek kéznél van a pénze, könnyebben kifut a kezéből... Gondolom, ti is hónapról hónapra felélitek, amitek van, de legalábbis alig marad. Mi számlán tartjuk és max egyszer veszünk fel és annyit, amit muszáj készpénzben fizetni. boltban meg kártyával fizetünk.

2011. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Rosszul gondolod,mert mind a ketten kártyára kapjuk a pénzt. Fizetni is kártyával szoktam mindenhol. Minimális készpénz van nálunk.
2011. nov. 4. 19:48
 10/32 anonim ***** válasza:
56%

"Gondolom, ti is hónapról hónapra felélitek, amitek van, de legalábbis alig marad."


Ezt biztos a "vérség" vagy generaciokra visszameno csaladi szokas hatarozza meg, mert ha nekem pl. 35 E Ft-om van egy honapra (tehat sokkal kevesebb osszeg, mint mai megelhetesre kell), akkor is napi 1000 Ft-om minden napra van (az utolso napon is), es félreteszek 5-öt. Az, hogy a penz a fiokban van, vagy a szamlan, az nem számit ebben pszichésen semennyit, hiszen pont annyi a kulonbseg, mintha az egyik fiokban volna, vagy a masikban. Most hallottam ilyenbrol eletemben eloszor, hogy ez szamit valakinek.:)

2011. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!