Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak nekem furcsa ez? Én...

Csak nekem furcsa ez? Én nagyon megdöbbentem, hogy házasság így működhet?! Amúgy sem értem a különkasszát. Ez normális házasság, hát hol van itt a bizalom és jóban-rosszban, legalábbis az anyagiak tekintetében? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egyik ismerős házaspár külön kasszán van. Anyuka itthon a gyerekkel, előtte kb. ugyanannyit keresett, mint apuka.A jelenlegi felállásban apuka fizet mindent. A gyermeknek ruhára volt szüksége és anyuka közölte, hogy azt is az apa vegye meg, mert ő spórolni szeretne, meg magára költeni (fodrász, kozmetikus stb.). Hozzáteszem a max gyedet kapja + a családi. A férjem is mondogatja,hogy a munkatársai között mi vagyunk a fehérhollók, de ez nálunk nagyon működik.

Légy szíves kíméljetek a más zsebében turkálni..., semmi közöd hozzá típusú válaszoktól, nem ez a szándékom, a férj panaszkodta el magát és tőlünk nagyon távol áll ez a felfogás és most kezdünk szembesülni, hogy nem a mi közös-kasszánk az általános. Lehet, hogy mi nem gondolkodunk jól?



2012. jan. 27. 19:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

Márpedig kérdésedre ebben a formában az egyetlen válasz: semmi közöd hozzá.

Megdöbbensz egy ismerős házaspár életén, rögtön kitalálod, hogy ez nem normális, közöttük nincs bizalom, stb.

... csak azt nem tudom, honnan veszed, hogy jogod van ebbe beleszólni...

2012. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

még mindig a közös kassza az általános


persze ettől még lehet a férjnek, feleségnek némi külön megtakarítása, amit magára költ

2012. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

mi különkasszán vagyunk, a barátnőmék is. Viszont megbeszélünk mindent 5.000 ft felett.

Én szeretem.

2012. jan. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Köszönöm, hogy megosztottad véleményedet, bár a hangvételt nem értem. Sehol nem írtam, hogy beleszóltam a dolgukba (és nem is áll szándékomban, de ha már a tudtunkra adták, elgondolkodtunk ezen a felfogáson), de nekem rettentő furcsa ez a fajta bizalmatlanság házasságon belül(mert nekem ez a viselkedés az) És eltűnődtem ezen a közös kassza, külön kassza kérdésen, mert egyre több helyről halljuk ez utóbbit és néznek ránk, hogy normálisak vagyunk-e, hogy mindenünket megosztjuk egymással.

2012. jan. 27. 19:58
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem általános a közös kassza. Inkább fele így, fele úgy.
2012. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Mi is külön kasszán vagyunk, bár mi már nem vagyunk fiatalok, és csak 4 éve élünk együtt. A páromé a ház ahol lakunk, ő fizeti a rezsit én nem is látom a számlákat. Legtöbbször én fizetem a bevásárlást, de ha egyedül megy a párom vásárolni, akkor nem kér tőlem rá pénzt. Nálunk oda-vissza természetes, hogy "nincs véletlen egy ezresed? mert nálam éppen nincs kp." Nagyon jól múködik a dolog.

Azt azért nem tartom természetesnek, hogy ha a család fenntartása gondot jelent, akkor az anyuka magára költse azt a pénzt amit ő kap, főleg, hogy a családi pótlékot a gyerekre kéne költenie nem magára. Itt apukának kéne kicsit a talpára állni, és helyére tenni anyuka gondolkodását.

2012. jan. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

"de nekem rettentő furcsa ez a fajta bizalmatlanság házasságon belül"


itt szólsz bele. Hogy következtetést vonsz le. Mi pl. nme bizalmatlanságból vagyunk külön kasszán, hanem kényelemből, és udvariasságból. Mert így a férjem mindig úg ytud venni bármit (ami kell :) mintha ajándékot hozna :) én meg örülök. A kis egyéni költekeznivalóink miatt meg nem kell feszélyeznünk magunkat.

2012. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az előző kommentemet az első válaszolónak szántam. De várok még válaszokat, lehet nekem nem elég nagy a fantáziám, de sajnos én nem tudom, hogy tudnánk ilyet működtetni és szeretném megérteni.
2012. jan. 27. 20:02
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
van egy réteg (javarészt a tehetősebbek), ahol ez talán kezd bevett szokássá válni, ahogy a házassági szerződés is. de Mo-n a nagytöbbség még mindig közös kasszán van, hidd el :)
2012. jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
6%
Ez csak neked új, azért döbbentél meg. Mi is külön kasszán vagyunk, és bizony pénzz miatt mincs vita! Nyugaton majdnam minden házasság külön kasszán müködik, hidd el van elönye is.
2012. jan. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!