Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a sógornőmből! Mit...

Elegem van a sógornőmből! Mit tehetnék az én helyzetemben?

Figyelt kérdés

A párommal 3 éve vagyunk együtt és van egy nővére, aki már 15 éve házas és van egy 3 éves kislányuk. A sógornőm mindig nagy darab volt, amióta ismerem és egy nagyon kedves, értelmes nőnek ismertem meg, akivel jó volt beszélgetni és aki imádta a gyerekét. Egyszer haragudtam csak meg rá, amikor 1 év után összeköltöztem a párommal az anyukájuknál. Az anyukájuk egy áldozat típus, mindig sajnálni kell valamiért, ráadásul zugivó, amitől még rosszabb, úgyhogy nehéz kijönni vele. 3 hónap után megbeszéltük, hogy nem bírjuk tovább és elmegyünk albérletbe. Addigra sikerült elérnünk, hogy már 1 hónapja nem ivott és a sógornőm elkezdte megmagyarázni nekünk, hogy mennyivel jobban tudnánk spórolni, ha maradnánk és akkor nem kezdene újra inni. Nos ő könnyen beszélt km-ekről, még azt is kiszámolta, hogy mennyit adunk ki majd feleslegesen albérletre, de nekünk kellett vele élni. Önzőnek éreztem, de nem csináltam belőle ügyet.


Elköltöztünk és azóta nyugodtan élünk, minden pénzt megért ez a nyugalom.:) Közben tavaly óta rengeteget fogyott és 180 fokos fordulatot vett a viselkedése. Először csak a páromnak panaszkodott, hogy már boldogtalan a férjével, aztán egyre meglepőbb dolgok derültek ki. Nem látta el a háztartásukat (nem főzött, nem mosott, nem takarított, a gyerek ruhái napokig büdösödtek a vízben), az anyukájuk járt oda néha kitakarítani. Ő csak azzal volt elfoglalva, hogy milyen buliba menjen, milyen ruhát vegyen, milyen legyen a körme stb... Közben a gyerekre nem költött. Aztán a férje szerzett neki munkát ott, ahol ő dolgozott, de ez sem volt jó neki, holott előtte arról panaszkodott, hogy be van zárva a lakásba, de szerintem nem ilyen kitörésre számított, inkább a bulizásra.


Aztán jött a legmeglepőbb dolog: kiderült, hogy pasizik. Lebukott a férje előtt, amikor éppen a pasijával beszélt telefonon és a férje megmondta neki, hogy ott maradhat a gyerekkel, de ő nem fizeti tovább az ő dolgait és a rezsit is felezik, máskülönben mehet amerre lát. Ettől sem változott semmi, nem csinált semmit, a gyerekkel nem foglalkozott, csak a legszükségesebbeket, és ismét lebukott telefonálás közben. Ekkor a férje átköltöztette a sógornőm anyjához. Persze egyikük sem repesett a boldogságtól, mert pont egyformák, de a sógornőm ott sem csinált semmit, nem ült le megbeszélni az anyjával, hogy hogy képzeli a továbbiakat, mivel a munkahelyéről is el kellett jönnie. Első este, amikor ott voltak, próbálta elaltatni a gyereket, de nem sikerült. Egyszer csak jelzett neki a pasi telefonon, hogy a ház előtt van és szemrebbenés nélkül ott hagyta a sírástól öklendező kislányt az anyjára, mondván, hogy "te vagy az anyám, segíts nekem!". A kislány 5 percenként sírta/sírja el magát, hogy "Anya nem jön értem!", amivel ő is tisztában van, de hidegen hagyja.


Nem hallgatott senkire, csak sírt, hogy őt senki sem érti meg. Egyszer aztán az anyja megelégelve, hogy sosem tudja merre jár este a sógornőm, egyszer mikor hazaért megtépte, földhöz vágta a telefonját és állítólag egy fakanalat is eltört a karján, de mikor utána felhívta a párom már a körmét csinálta a szomszédnál, úgyhogy nem igazán tudom elhinni... Ráadásul, amióta ott voltak, mindig mocskos szájjal beszélt az anyjával és természetesnek vette, hogy az az ő háza is, úgyhogy azt csinál, amit akar (kivéve a házimunkát).


Most visszaköltözött a férjéhez, akinek nem képes megmondani, hogy esze ágában sincs visszamenni hozzá, csak meghagyja abban a hitben, hogy szerencsétlen még rendbe tudja hozni a házasságukat. Virággal várta haza, aztán vett neki egy nadrágot (amiben utána elment a pasijával), fürdőruhára adott pénzt...stb. Először sajnáltam a férjét, de miután a felesége megmondta neki, hogy le is feküdt a pasijával, még mindig azt mondja, hogy ha haza akar menni, akkor elfelejti a történteket. Ezek után már inkább baleknak tartom, főleg, hogy elég egyértelműen csak a pénzt szedi el tőle, miközben éli világát és mindent magasról leszar.


Eddig még nem is érdekelne a dolog, mert bár nagyon sajnálom a kislányukat, de nem a mi dolgunk, főleg nem az enyém. Viszont a balhéival kapcsolatban folyton hívogatja valaki a páromat. Szegény folyton azon aggódik, hogy mit fog legközelebb hallani, de már nekem is gyomoridegem lesz, ha megcsörren a telefonja. A sógornőm ráadásul mérhetetlenül bunkó is vele, amióta nem engedte, hogy hozzánk költözzön (albérletbe, amit így is alig tudunk fizetni). Ma telt be a pohár nálam, miután a férje otthagyta a munkahelyét, hogy megkeresse, mert megint nem tudta senki, hogy hol van és a párom írt neki egy smst (miután senkinek sem vette fel a telefont), hogy a férje éppen őt keresi és most már rendezze le vele a dolgot, ha van benne még egy kis tisztesség, mert ez nagyon szemét dolog tőle. Órákkal később jött a válasz, hogy ő már megbeszélte ezt a férjével és egyébként is csak vásárolt (3 órán keresztül, egy helyen). Plusz a párom inkább az anyjukat hívja fel, mert ő meg felhívta a nagymamájukat, hogy elköszönjön tőle (már többször eljátszotta ezt az öngyilkosságos körbetelefonálást), mert ez milyen TISZTESSÉGTELEN a nagymamájukkal szemben!


Egyrészt a bunkó stílusán akadtam ki, ahogy a párommal beszélt, ráadásul már napok óta kinyomja, ha hívja. Másrészt ő papol a tisztességről????? Az agyam eldobom! Nagyon elegem van belőle! Tudom, hogy nem kellene beleszólnom, de ez már több, mint sok és minket is jobban érint, mint kellene! Gondoltam, hogy írok neki és lehordom (bár tudom, hogy leszarja azt is), de még visszafogtam magam, bár már nagyon nehezemre esik! Hiába mondom a páromnak, hogy ne vegye fel a telefont senkinek, vagy ha ezzel kapcsolatban hívják, akkor állítsa le őket, hogy ő nem akar erről tudni, de ő meg túl lelkiismeretes és nem tudja megtenni.:( Ti mit tennétek a helyemben?


Bocs, hogy hosszú lett, de már nagyon kikívánkozott!:)


2012. júl. 3. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Túl sok mindent nem tehetsz,ha a férjed ezt hagyja.Akire talán tudsz hatni az a férjed.Kérd meg,hogy határolódjatok el ettől a nőtől.A testvérétől nyilván nem kell,de a feleségével kapcsolatban ne keressen titeket.

Egy dolgot még meglépnék.Ha keresik a férjed és látod,hogy ki,akkor kinyomnám.Nem egyszer-nem kétszer,rendszeresen.A férjed dühös lesz,de annak akinek kell,talán veszi a lapot,hogy érdektelenség miatt nem kell tovább próbálkoznia.

2012. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
A te helyedben? Semmit. Nem ütném bele az orrom az ő problémáikba.
2012. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
65%
szép regény
2012. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A párodnak nyilván erőszakosabbnak és határozottabbnak kéne lennie a nővérével szemben, legalábbis az általad írtak alapján. Az azonban erősen kérdéses, hogy érdemes-e emiatt neked erőfeszítéseket tenned. A legjobb, amit tehetsz, hogy ha a párod nyitott rá, átbeszéled vele a helyzetet, elsősorban az ő vélenényére legyél kíváncsi, abba ne köss bele. Emellett elmondhatod azt is, hogy te hogy látod, de szigorúan kerülöd a látszatát is, hogy rá akarod venni őt valamilyen viselkedésre. Az ugyan nem derült ki, hogy te a nő vagy-e vagy a férfi, de - ha különböző módokon is - mindkét nem rosszul viseli a kéretlen tanácsokat.
2012. júl. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem, miért zaklat fel ennyire ez az egész. Egyedül a kisgyereket sajnálom az egész sztoriból (meg kicsit a férjedet), a kislány az, aki teljesen tehetetlen és vétlen, de őt nem tudod megvédeni. Magyarországon olyan törvény van, hogy mindenki azt csinál a gyerekével, amit csak akar és pont. Gyerekeket nem védi semmi, a gyámhatóság csak egy dísz, ahova melegedni járnak a protekciósként berakott rokonok. Azt is megértem, hogy rossz neked, hogy a férjed emiatt idegeskedik, de igazából ez ellen sem tudsz tenni. Esetleg segíthetsz neki, hogy jobban tudja kezelni a feszültséget, vagy hogy ne foglalkozzon a dologgal De szerintem a legfontosabb, hogy ÉRZELMILEG függetlenítsd magadat ezektől a gázos családtagoktól, mert megváltoztatni úgysem fogod tudni őket, viszont egy csomó időt és energiát fölöslegesen elpazarolsz rájuk.


Szóval a válaszom a kérdésre ennyi: nem tennék semmi konkrétat a helyedben, megpróbálnám elérni, hogy ne befolyásolja érzelmileg az életemet a rokonaim hülyesége, és a férjemet is megpróbálnám erre megtanítani - akinek egyébként az a legnagyobb segítség ha én nyugodt maradok. Mert ha mindketten idegesek vagyunk csak egymást hergeljük tovább. Na és miért? A nagy semmiért.

2012. júl. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és hogy egyáltalán végigolvastátok!:)


Én a lány vagyok és már ezerszer átbeszéltük a dolgot a párommal, de nem jutunk előre. Igazából szívem szerint azt mondanám, hogy oké, felőlem annyit vitatkozik velük amennyit akar, de én nem vagyok rá kíváncsi. Viszont azt sem akarom, hogy a párom azt érezze, hogy nem érdekelnek a problémái vagy nem állok mellette.

2012. júl. 3. 21:02
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
első válaszoló: a férj testvére (nővére) a gázos nő, nem a testvére felesége.
2012. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen,most már én is látom.Félreolvastam.
2012. júl. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

De az, hogy nem idegeskedsz ezen a dolgon, meg nem ezen pörögsz fölöslegesen, nem azt jelenti, hogy nem érdekelnek a problémái.


Meghallgatod, megnyugtatod, de Te nem keveredsz bele érzelmileg. Gondolj bele, ha nem a nővére lenne, hanem mondjuk az egyik kollegája ilyen helyzetben. Felidegesítene? Ugye, hogy nem. Meghallgatnád, megnyugtatnád, és utána mással foglalkoznál, nem ezen gondolkodnál és idegeskednél akkor is, amikor egyedül vagy. Gondolj a nővérére is ugyanúgy, ahogy a kollegára gondolnál, ne mint egy családtagra, hanem mint egy olyan emberre, akivel mindenképp kell tartania a férjednek a kapcsolatot, ha tetszik neki, ha nem. Ha látja, hogy te nyugodt vagy, és nem pörögsz a témán, ő is egyre nyugodtabb lesz idővel.

2012. júl. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
jav.: meg ezen pörögsz fölöslegesen
2012. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!