Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá, hogy elmenjen...

Hogy vegyem rá, hogy elmenjen dolgozni?

Figyelt kérdés
Anya már nem tudom, hány éve nem dolgozik. Rokkantnyugdíjat kap 40e. Ebből a pénzből meg apa fizetéséből élünk (kicsivel 100 fölött) élünk 3an. Anya semmit nem csinál egész nap, nem takarít, csak főzni szokott. Na meg gépezni és aludni.. Engem is iszonyatosan dühít, hogy szószerint nem csinál semmit. Nem hat rá senki és semmi, kijelentette, hogy ő nem fog dolgozni. Az internetes hírdetésfeladásos hülyeségeket csinál, amiből szintén nincs semmi pénz. Állandóan ezzel nyaggat engem is. Apa persze nem hagyja el, nem is akarom, hogy ez legyen.. Mit lehet tenni?
2012. júl. 3. 23:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Te dolgozol?
2012. júl. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
18 vagyok még gimis, így csak nyáron.
2012. júl. 3. 23:44
 3/16 anonim ***** válasza:
Anyám dettó ezt csinálta, csak nem rokkantnyugdíjas volt. Vagyis most is ezt csinálja, mióta kirúgták a munkahelyéről. Sajna apám volt olyan marha, hogy eltűrte...
2012. júl. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 seesee válasza:
83%

Nehéz dolog. Anyukád az úgynevezett midlife krízist éli meg. Meg kell, hogy értsd, hogy mi ez, ahhoz, hogy segítni tudj. Mert segíteni azzal nem tudsz neki, ha kritikákat fogalmazol meg vele szemben. Néhány dolgot erről bemásolok ide neked, szerintem fusd át, és keress a témára, megoldási módokra a továbbiakban.

"Az ún. életközépi válsággal, azaz a mid life crisis jelenséggel elsőként Carl Gustav Jung foglalkozott. Jung szerint a harmincas éveinek végére a legtöbb ember már döntött az élete fontos kérdéseiben, azaz már megházasodott és hivatást választott. Éppen ezért a középkorú embereket a belső fejlődés, azaz az élet mélyebb értelmének megtalálása kezdi foglalkoztatni. Ha azonban nem sikerül az eddigi külső célok helyett új, belsőket találni, komoly problémák adódhatnak.az életközépi válságot a média fiatalság kultusza csak súlyosbítja, hiszen egy negyvenes éveiben járó ember már nem tudja felvenni a versenyt a huszonévesekkel.Az emberek nagy része a negyvenes éveiben elkerülhetetlenül szembesül saját halandóságával. Ilyenkor néznek szembe igazán azzal, hogy a hanyatlás, a leépülés, és a halál az élet természetes és elkerülhetetlen része.A szociológusok szerint a hazánkban jellemző létbizonytalanság és anyagi nehézségek is nagyban megnehezítik a középkorúak életét.Az életközépi válsággal természetesen együtt járó érzelmi zűrzavar és instabilitás optimális esetben egy idő után újra stabilitássá változik. Sajnos az is előfordul, hogy az ember beleragad a válságba, és reményvesztetté, fásulttá válik, de olyan is akad, aki mindvégig tagadja, hogy öregszik, és úgy öltözködik, viselkedik, mintha még mindig huszonéves lenne. Az emberek nagy része viszont szerencsére idővel megnyugszik és kiegyensúlyozottá válik. Azoknál a pároknál, akiknek sikerül együtt átvészelni a változás éveit, elmélyül az intimitás. Az egész élet új alapokra helyeződik, letisztulnak a dolgok, megszilárdul az identitás, és sokan megtalálják igazi helyüket a világban."

Remélem, hogy tudtam legalább egy kicsit segíteni neked.

2012. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes, nekem még nem jutott eszembe b*szogatni a nyugdíjas anyám, hogy menjen már dolgozni. Nyugdíjas. Ha nem akar dolgozni, nem dolgozik.
2012. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ebből elég nehéz kirángatni.. nálunk is ez volt a helyzet, csak rokkantnyugdíj nélkül és válás lett belőle.
2012. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Abba azért gondolj bele, hogy most kap egy kevés havi fixet. Ha elmegy dolgozni, simán elvehetik tőle rokkantnyugdíjat. Ha meg utána nem lesz meló, akkor az a kevés havi fix sem lesz.
2012. júl. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez azért nem így megy, főleg ha egyik napról a másikra éltek. Az, hogy te nem baszogattad te dolgod, de itt nem csak az a gond, hogy nem dolgozik, hanem mást sem csinál. Szerintem nem így megy, hogy akkor rá hagyom az egészet, mert több bankhoz is tartozásuk van, a meleg vizet kikapcsoltak, ha valaki telefonál és nem jelez számot nem merjük felvenni, mert lehet, hogy bank, pénz nincs, hogy fizessünk. Ha egy idegen autó áll a ház elé fosunk, hogy nem a végrehajtóe, ez is azért, mert nincs pénz. Na így sem baszogatnád anyukád?
2012. júl. 4. 00:37
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy ahogy számolom, apukádra sem lehetsz büszke. Azt írod, hogy havi 100-ból éltek, na jó kicsivel felette,legyen 110 E.

Anyád kap 40 E-t, a családi az 12E =52 E

110-52 = 58 E


Nem sokkal tesz le kevesebbet, mint faterod.

2012. júl. 4. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha anya elmenne dolgozni, és bejönne még 40en már is jobb lenne a helyzet.
2012. júl. 4. 00:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!