Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu elakar küldeni nyáron...

Anyu elakar küldeni nyáron dolgozni de én nem akarok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Épp ma töltöm a 16-ot és anyu elakar küldenihogy "tanuljam meg milyen". Most komolyan...Egész életembe dolgozni fogok,és már csak 4 évig kapok nyári szüntetet(főiskolával együtt.) Miért kell elvenni tőlem ezt a kevés 2 hónapot? Egyszer úgyis megtanulom.Nem a pénzről van szó mert nem vagyunk szegények,de ő mégis elakar.Hogy mondjam meg hogy nem megyek?
2012. jún. 18. 17:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
24%
Mondd ki kerek perec. nem akarsz és kész. nem dobhat ki, mert 18 éves korodig köteles ellátni. Ha megpróbálja akkor irány a gyámhatóság
2012. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
73%
Egyébkéntmi a terved a nyárra, amit akadályozna a meló? Soha nem röhögtem annyit mint répaegyeléskor. Szar meló szar fizu, de jó társaság.
2012. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
82%
Sehogy,köss kompromisszumot.1 hónap meló, 1 hónap pihenés. A szavaidból azt veszem ki,hogy még melót is keres neked.Ha meg nem,és végképp nem akarsz menni,akkor mond,hogy nem találsz.
2012. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 A kérdező kommentje:
Hát például nyalarni szeretnék,strandolni,barátnőkkel lenni, 11 ig aludni...ilyenek. Elvégre ez nyári SZÜNET.A fél évet keményen végigtanultam.Tényleg nem jár ki ennyi?
2012. jún. 18. 17:48
 5/67 anonim ***** válasza:
90%
Pedig csak gazdagodnál vele... minden téren. De ha nem akarsz, egyszerűen mond meg, legalább lesz egy kis szájhúzogatás meg mosolyszünet.
2012. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Meglenne a melóhelyem.Gyárba szalagon 8 órázni. Asszem 3 hétre 50-et kapnék...
2012. jún. 18. 17:49
 7/67 anonim ***** válasza:
36%

Én is keményen végigtanultam az évet mindig, kitűnő is voltam, melóztam is, strandoltam is, nyaraltam is. Jövőhéten végzek a vizsgáimmal, másnap már meló. És nyaralok is, meg a párommal is leszek. Fogalmad sincs milyen a nyári meló, igaz? Azt gondolod, hogy nincs hétvége, csak a sz.ros robotolás reggeltől késő estig, pedig anyuék úgyis mindent kifizetnének neked. Nem érzed cikinek? Tudnád állni a saját szórakozásod, mégis anyáéktól kéred rá a pénzt?


Kínos lesz, mikor huszonvalahány évesen kikerülsz az életbe, és nemhogy nyáriszüneted nem lesz, még a szabidat se mindig tudod akkorra kivenni, amikorra akarod. Hidd el, neked különösen jót tenne egy kis meló.

2012. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
73%
Aki nincs 18 éves nem dolgozhat nyolc óránál többet! Mikor gyakorlatunk volt, 18 éves, csak hét órát dolgozhatott.
2012. jún. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:
Na ez a féltékenyéség... Egyszer úgyis kikerülök.Nem véletlen 18 évtől nagykorú az ember. Amíg nem kötelező addig miért kéne? Utána ugyanúgy én is megérzem az ízét ahogy mindenki más is.Te úgy döntöttél hogy elakarsz menni dolgozni. Én nem szeretnék még.
2012. jún. 18. 17:56
 10/67 A kérdező kommentje:
De sajnos dolgozhatnak... meghozták ezt a törvényt is. Aki beszervezne Ő mondta....
2012. jún. 18. 17:57
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!