Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan? Szeretném az Unokám...

Gombos Gyuláné kérdése:

Hogyan? Szeretném az Unokám felügyeleti jogát megkapni, mert "lányom"kihasználja, a kisfiút! 80%-ban én neveltem, mert az "anyja" csavargott! Egy éve gyámság alá vetettem! A kisfiú folyton könyörög, hogy "édes drága mamucikám vigyél el"!

Figyelt kérdés
másfél év alatt a 7.lakhelyre hurcolta a gyereket,ahol eddig laktak,mindenkit kihasználtak élettársával(rablásért börtönben volt)adósságot hagytak mindenütt,és mindenkit megloptak,beleértve engem is!Csak azért engedtem,hogy nálam lakjanak,hogy rálátásom legyen a kisfiú gondozására!Kizárólag a kisgyerek,(gyerekek) után járó pénzből élnek,-(mert 7hónapja ismét született egy kisfiú,akinek kérdéses az apa kiléte,99%,hogy nem a mostani élettársé!)azóta,hogy elköltöztek,mindég próbáltam kimenteni abból a környezetből,mert nem volt mit enni,ezt a "lányom" is többször elismerte!A pont az "Í"-re most került.4 hétig nálam volt az unokám,pénteken ő vitte el az óvodából(egy hete volt 6 éves,de oda sem hordta)szombaton éjjel "visszahívót"küldött,(mint mindig)hogy "hány a kisfiú"! (Éjjel egykor 10km-re nem tudtam mit tenni!).(Valószínű,hogy éhes volt,a szomszédba áthívták játszani,ott megevett több mint tíz fánkot!) Egy óra múlva ismét "csöngetett",hívjam az apját vigye az ügyeletre.Elvitte őket.Vasárnap délelőtt hívtam hogy van a kisgyerek?"-továbbra is hány,de már csak epét,mert nincs más benne"!kérdeztem:gyógyszerrel mi van?!"Az nincs"!Mondtam,hogy váltsák ki azonnal,de a válasz "nincs rá pénzük"!Nekem volt itthon,mert váltottam már ki ilyen kúpot,és kivittem!Unokám csak nekem engedte meg,hogy feldugjam a kúpot neki.ekkor is a lavor fölött görnyedt,az "anyja" meg csak feküdt,és "már megint hánysz"?-megkérdeztem,hogy anya vagy te,megvárod amíg kiszárad a gyerek?Üvölteni kezdett velem,és közölte,hogy "takarodjak,mert leveri rólam a szemüveget"!A Gyámügyis közömbös,és nem hisz nekem,bár félve de felkerestem kettő lakhelyet,ahol eddig laktak,és ők is tanúsítják amit mondok,erre közölte a Gyámügyis,"a félfogadási idő nem arra van,hogy én tanúkat citáljak oda"!!!Nagy nehezen meghallgatta Őket,de velük is,velem is végig flegmázott!!!Miért van az,hogy egyesektől,akik szeretik a gyereküket és próbálnak mindent megtenni az érdekükben,elveszik a gyereket az ilyenektől meg nem akarják!?Közben telik az idő és az unokám lelkiállapota egyre romlik!!!Valaki segítsen,mi tudok tenni???Már botrányt tervezek,mert úgy látszik nem fontos a gyermekek jogai!!!Ők is Emberek Csak Kicsik,És Nem Tudják Jogaikat Érvényesíteni!!!
2012. júl. 5. 00:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Média. Annál hatásosabb nincs. Akkor talán elkezdene valamit alkotni a gyámügy...
2012. júl. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolóval egyetértek... Sok sikert kívánok Önnek!
2012. júl. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Megértem a felindultságod, de a sok idézőjelen fennakadt a szemem: "lányom", "anyja"... Ha a lányod, te nevelted, hogy lett ilyen ember? Most akkor a lányod vagy sem? Melyik gyerek kell? A nagy, vagy a kicsi is? Nekem sok minden nem tiszta...

De a média tényleg jó, hívd fel a Fókuszt, Aktívot, Tényeket, biztos ráharapnak.

2012. júl. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező, jól értem, miután a lányod életét láthatóan tönkretetted a neveléseddel, most az unokádon akarsz "bizonyítani"???
2012. júl. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Jaj-jaj, kedves előző.. Ilyen nem szabad mondani.. Annyi minden történhetett a múltban. Egy a lényeg: ha a kicsi a Mamájával szeretne lenni, nem szeret ott élni, ahol jelenleg, valóban rossz sorsa van (márpedig a leírtakból ez derül ki) és a Mama is mindent megtesz érte, mindenképp cselekedni kell. Igaznak gondolom, hogy a média segíthet. Persze ez már szélsőséges eset, de ha senki és semmi nincs, ami előbbre vinné az ügyet, akkor nincs más lehetőség. Mindig a gyermek érdekeit kell szem előtt tartani, egy gyerek ártatlan, nem Ő akart megszületni... Elfogadhatatlannak tartom, ha egy szülő így viselkedik egy kisgyerekkel! Mindent meg kell tenni a kicsiért! Minden nap rosszabb és rosszabb hatással lesz a gyerekre ebben a környezetben, nem szabad várni, cselekedni kell! Kedves Hölgyem, ne gondolkozzon, máris írja a levele(ke)t az illetékes szerveknek, szerkesztőségekhez! Sok sikert!
2012. júl. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Kedves előző, nem véletlenül mondtam, láttam a saját ismeretségi körömben 1-2 ilyen nagymamát... a történet dióhéjban többnyire arról szól, hogy az előlük elmenekült gyereküket kikiáltják a "rossz elzüllötnek", majd hatósági segítséggel akarják továbbra is kikényszeríteni a saját nevelési elveik érvényessítését, már a következő generáción, a saját gyerekeik sorsát tovább rongálva, úgymond "csak az unoka érdekében"...

Ha mostanra tényleg olyan lett a gyámügy, hogy képes a helyén kezelni ezt a dolgot, azt csak üdvözölni tudom, mert sajnos 15-20 éve rendszerint az ment, hogy lelkes partnerrre találtak az akciózásukban a hatóság hasonló klimax-korú besavanyodott osztályvezető-helyetteseiben. (akikhez képest egy afgán kádi a felvilágosultság csúcsa volt)

A következmény meg valami olyasmi (volt szerencsém ilyent is látni), hogy kisgyerekként lehet, hogy élvezik majd az unokák ezeknek a tipikusan "szeretettel gyilkoló" figuráknak a gondoskodását, majd tizenévesen ők is menekülőre fogják a dolgot - és még egy generáció sorsa el lesz kefélve...

Namost nyilván, amit leírtam, az egy tömény előítélet azok alapján, ami hasonló eseteket láttam, és nyilván van 100-ból néhány, aki nem ilyen. De 9x meg ilyen, és aki a saját gyereke ellenében a hatósághoz rohangál "mert az "anyja" csavargott! Egy éve gyámság alá vetettem!" azzal szemben nálam erős a gyanakvás...

2012. júl. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérj segítséget a védőnőtől, óvónéniktől. Ha baj van, a gyereken azt ők is látják,ha a gyerek leépül mind testileg mind lelkileg azt az óvónők is látják, és jelenthetik ők a gyámügy felé.
2012. júl. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos láttam ilyet én is a környezetemben. Egy barátnőm terhes lett, a nővére kitalálta, hogy neki is kell baba, az első szexkapcsolatába beleszült egy gyereket. Ma már a nagyi neveli.

Ugyanazt a nevelést kapták, mégis más a személyiségük.

Kedves nagymama.

Próbáld meg másként. Ha ténylegessen az unokád érdekét akarod szolgálni. Ajánld fel, hogy nálad lehet amíg ténylegesen talpra nem állnak. A gyerek után járó pénzt pedig hagyd náluk.

Kérd meg egy két szomszédodat hogy legyenek tanuk arra, hogy a gyerkőc nem csak nyaral, hanem nálad él. Ezután jelentsd a gyámügynek.

2012. júl. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
sok sikert a tervedhez. Olvastam itt vagdalkozott valaki, hogy te nevelted ilyenné... Igen ez lehet,de nincs olyan ember aki nem hibázik, de legalább próbálsz változtatni, és egyébként se lehet mindig az anyát bűnösnek bélyegezni.. vannak dolgok az életben, amik anyukán kivűl is elég komoly személyiség formálók. Én a médiában nem látok igazi megoldást, mert ha mindenki oda fordulna sajna csak erről szólnának a hírek, nem egyedüli eset a tietek. Azt már inkább látom járható útnak, hogy oviba-iskolában segítséget kérsz az igazgatótól, nekik hivatalból kell intézkedni sztem. Azt is el kell mondani, hogy gyámügyes nem segít. Vagy ha ezekre a dolgokra van bizonyíték, még fel lehet max rendőrségen jelentei, hogy veszélyezteti a gyereket....
2012. júl. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

"Olvastam itt vagdalkozott valaki, hogy te nevelted ilyenné... Igen ez lehet,de nincs olyan ember aki nem hibázik, de legalább próbálsz változtatni, és egyébként se lehet mindig az anyát bűnösnek bélyegezni"

Én voltam a "vagdalkozó", kedves előző... és meg kell mondjam, nagyon érdekesen gondolkodsz... Tehát szerinted nagyikának egy elrontott után "jár" az újabb esély, ehhez képest a gyerek anyjától meg az első esélyt is elvennéd a gyerekével együtt... bár magad is leírtad, hogy nem lehet mindig az anyát bűnösnek bélyegezni...

Azért kiváncsi lennék, hogy ha a lány írta volna ki a kérdést, hogy "az anyám folyamatosan beleszól a gyerekem nevelésébe, és a gyámügyhöz rohangál feljelenteni" akkor mi lenne a reakció???

Tudod, láttam pl. egy olyan esetet, amikor a lány férje meghalt, a drága jó anyós meg úgy döntött, hogy nála jobb helyen lesz az unoka, mint az egyedül maradt volt menyénél, mert hát az nem volt hajlandó úgy nevelni, ahogy azt az anyóspajti (úgy is, mint "drága jó nagyika") kitalálta... és hát mivel a lány egyedül is maradt, lelkileg is maga alatt volt, anyagilag sem túl fényes helyzetbe került a férje halálával sajnos partnerre talált a gyámügyben... a lánynak nem volt elég a férje halála, évekbe került, hogy visszaszerezze a SAJÁT gyerekét, és még neki kellett úgymond "bizonyítani"...

2012. júl. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!