Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tegyek, ha a nagymama...

Mit tegyek, ha a nagymama ilyenekkel traktálja a kisfiút?

Figyelt kérdés

Két kisgyerekre vigyázom. A kislány (még nincs 3 éves) prioritást élvez a nagyszülőknél, míg a kisfiút (4) a legkisebb csibészségért is büntetik.

Tegnap este eldurrant a szüleim kazánja, és a gyerekek apja elment segíteni, így rám maradt, a gyerekek lefektetése. A kisfiú nagyon bújós, kérte hogy feküdjek mellé és simogassam a hátát.

Arra lettem figyelmes, hogy sírdogál. Mondtam neki, hogy nincs semmi baj, apa hamarosan hazaér, erre elmondta, hogy a nagymama mindig azzal ijesztgeti, hogy este eljön érte a "zsákos ember" a zsákjába tömi és elviszi, mert ő rossz gyerek. Őt csak az apa (100kilós barnamedve típusú favágó) tudja megvédeni tőle.

Ez ugye csapda. Nem kérdőjelezhetem meg a nagyszülőt, ezért úgy oldottam meg, hogy bevittem a sodrófát, és azt mondtam a fiúcskának, ha bejön a zsákosember úgy megverem ezzel, hogy sírva szalad haza! Így egy kicsit megnyugodott, és még el is mosolyodott.

A nagyszülőkkel ezt egyszerűen nem lehet megbeszélni!



2012. márc. 20. 14:37
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha neked nem hiszik el a nagyszülők, hogy ne szabad a gyereket ijesztgetni, talán elhiszik egy szakembernek. Ranschburg Jenő a Szülők könyvében nagyon jól leírja pont ezt a zsákos emberes dolgot, hogy miért káros, ha ilyeneket mondanak a gyereknek. Vedd ki a könyvtárból, és az erről szóló részt nyomd a nagymama orra alá. Bizonyára ő sem szeretné, ha szorongós, beilleszkedési problémákkal küzdő, viselkedészavaros lenne a kisfiú kamaszkorára.
2012. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen butaságot hogy csinálhat egy nagyszülő? És a szülők hogy engedhetik meg???

Nem is értem, komolyan. Örülni kell, ha a gyerek nem fél a sötétben, egyedül alszik, stb., nem pedig még rémítgetni.

Arról nem is beszélve, hogy szegény kisfiú hogy érzi magát emiatt. :s Az ész megáll.

Nem besúgásnak, de a szülőkkel nem tudod ezt megbeszélni? Lehet, hogy nem is tudnak róla... Ez elég komoly dolog ahhoz szerintem, hogy megemlíthesd, a kicsinek segítenél vele.

2012. márc. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tojnak a kisfiúra. Lánygyereket akartak, öt fiúnál álltak meg. Így maradt a lányunokában reménykedés. Két fiuk már meghalt, az egyik megrögzött agglegény, a másiknak két fia van. Maradt a főnököm, akinek van egy lánya, így minden barbizási hajlamát a nagyi rajta éli ki.
2012. márc. 20. 14:43
 4/9 A kérdező kommentje:

Az anyuka volt, aki tényleg törődött a kisfiúval. Apuka 12 órát dolgozik, hogy hitelt fizessen, meg rezsit és még enni is adjon a gyerekeknek.

Sajnos félárvák.

2012. márc. 20. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát, akkor mégiscsak a nagymamával kell beszélni. :(

Nálunk amúgy pont fordítva van, a nagymamámnak négy unokája van: a húgommal mi ketten lányok, meg a két unokabátyánk. Őt csak a fiúk érdeklik. :S

2012. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Pedig meg kell beszélni velük.



És hadd gratuláljak a lélekjelenléthez és a megoldáshoz. Jól csinálod! :)

2012. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Istenem, szegény kis mazsola...

Nekem is fiam és lányom van, nagyi nálunk is abszolút lánypárti. Már előre félek, hogy valami hasonló marhasággal bepróbálkozik nevelés címszóval, de akkor nem teszi zsebre, amit tőlem kap!

2012. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom apuka mondta a gyereknek,hogy ő megvédi, ezért esett kétségbe amikor apuka nem volt otthon.

4 éves a gyerek, nyugodtan megmagyarázhatod neki, hogy zsákosember nincs, csak a nagyi mondja.

ha az apja is megerősíti ebben,akkor meg fog nyugodni.

2012. márc. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, meg kell nyugtatni a gyereket, hogy zsákos ember nincs. Ranschburg egyébként azt írta, hogy amikor valaki megfenyegette a kislányát a zsákos emberrel, a gyerek jelenlétében tréfásan rendre utasította a megfenyegető embert, hogy ne mondjon ilyen csacsiságokat, hiszen zsákos ember nem is létezik.
2012. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!