Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel? Egyre kevésbé bírom elviselni.

Figyelt kérdés

A páromról van szó. Hihetetlenül makacs, önfejű ember, akinek ha van valamiről véleménye, azt semmiért nem hajlandó megváltoztatni, mi több, továbbra is hajtogatja a maga igazát. Ezzel csak az a baj, hogy általában nincs igaza, illetve tipikusan olyan témákban erőlteti másra a véleményét, amiről mindenkinek eltérő nézete lehet. Ebből következően soha nem lehet vele semmit megvitatni, nem lehet érvelni, nem lehet kulturáltan vitatkozni, mert amint ellent mondok neki, ő felkapja a vizet, vérszemet kap és csak a saját véleményét hajtogatja. Ilyenkor teljesen elvakul és még a vitapartnerét is porig alázza (tehát engem is képes ócsárolni ilyenkor, hogy mennyire hülye vagyok hogy ezt gondolom stbstb). Nagyon nehezen tudom már elviselni ezt a tulajdonságát, én ugyanis szeretek dolgokról beszélgetni és alapból kíváncsi vagyok mások véleményére is, de ebből adódóan igénylem azt is, hogy az én álláspontomat is megismertessem valakivel. Van egy régi ismerősöm, akivel annyira imádtam mindig is vitázni, mert annyira kulturáltan intéztük ezt, mindenki elmondta a véleményét, érvelt a sajátja mellett, elmondta miért nem ért egyet a másikéval és mindezt úgy, hogy 1 rossz szót nem szóltunk a másikra, sőt, még csak nem is bosszantottuk fel a másikat. Vágyom az ilyen beszélgetésekre, megvitatásokra és nagyon-nagyon szomorú vagyok, hogy a párommal ilyet nem lehet kivitelezni. Azonnal felhúzza magát és idegbeteg módjára hajtja a maga igazát, nem hall meg olyankor semmit és ami a legrosszabb, hogy vérig sérti a másikat.

Mit lehet tenni az ilyen emberrel? Egyszerűen ne bocsátkozzam vele vitákba, ne osszam meg vele a saját véleményemet dolgokról, csak hallgassak és bólogassak neki? Sokszor próbáltam már elmagyarázni neki, hogy mennyire gáz amit csinál, de azt sem hallja meg, csak elintézi annyival, hogy hát igen, hamar fel tudom idegelni...



2012. júl. 5. 13:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami furcsa, hogy ezen tulajdonsága alapján azt mondaná az ember, hogy mennyire buta ember, közben pedig egy hihetetlenül intelligens férfiről van szó... csak egyszerűen... ez a gyenge pontja valószínűleg.
2012. júl. 5. 13:49
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a legidegesítőbb kimaradt, mégpedig az, hogy ha érvelni próbálok, akkor azt ő rögtön okoskodásnak titulálja. Mindig. Állandóan azzal jön, hogy mit okoskodok, meg miért akarom kioktatni.
2012. júl. 5. 13:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogy mit lehet csinálni? Nem tudom.. Az exem volt ilyen, vége is lett a kapcsolatunknak. Nem csak ez volt az oka, de ez is rontott a helyzeten, nem is keveset.
2012. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira alapvető emberi igény, hogy hosszútávon rá fog menni a kapcsolatotok.
2012. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de Ti mindebből látva, nem vagyok egymásnak teremtve. Nem akarlak megbántani, de vagy még a fájdalmak előtt vetsz véget ennek a kapcsolatnak, vagy pedig lehúztok egymás mellett még 1-2 szenvedős évet, és akkor. A természete pedig ki fog hatni mindenre, amit közösen csináltok.


Neki egy báb kellene, akit mozgathat, akire ráerőltetheti az igazát. Olyan vagy? Mérlegelned kell és dönts. Vagy tűrsz és szenvedsz, vagy mész, ennyi az egész.

2012. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk szóról szóra ugyanez a szitu. Nem olyan könnyű kijelenteni, hogy akkor ki erre, ki arra. Pedig tényleg ez lenne a megoldás.
2012. júl. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem barátnőm teljesen ugyan ez... már 3 éve együtt vagyunk, de kb 1-2 éve fajult el ennyire a helyzet... Elég közel állok ahhoz, hogy vége legyen leginkább ezek miatt a dolgok miatt!
2012. júl. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!