Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentés, bíróság. Innen...

Feljelentés, bíróság. Innen van visszaút?

Figyelt kérdés
Feljelentettem egy emberkét, ő már megkapta a határozatot a bíróságról elvileg, hogy fizetnie kell. Ő azzal fenyeget, hogy ügyvédet fogad, és nekem kell majd kifizetni, amivel őt büntették meg, és ennek még nincs vége. Megteheti?
2012. júl. 5. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Megteheti. Persze, ez nem azt jelenti, hogy ő fog nyerni is.
2012. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. Nem tudom, hogy hol jelentetted fel az emberkét, de ha valamilyen hatóságnál (mondjuk adó), akkor az hoz egy határozatot, amiben bírságot szabott ki az illetővel szemben, akkor ezért téged jogilag felelősségre vonni nem lehet. Ha rendőrségen, akkor ugyanez a helyzet. Olyan, hogy a bíróságon feljelentek valakit, nincs. A bíróság peres és nemperes eljárásokkal foglalkozik, nem hatóság. De végül is teljesen mindegy, hogy ki szabott ki és mit, ha feljelentetted és őt megbüntették, akkor nincs az az ügyvéd, aki ez alapján a te felelősségedet be tudná bizonyítani (hacsak nem valótlanságot állítottál, ami alapján a határozat született).
2012. júl. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem állítottam valótlant, és még 1 éve jelentettem fel a rendőrségen becsületsértésért... és visszaéléssel azt hiszem, azt a nyomozó mondta, hogy miért, én csak elmondtam mi történt.
2012. júl. 5. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne higyj az üres fenyegetőzésnek. A határozat jogerőre emelkedik, vagy más jogerős, és fizetnie kell. Neki. Nem lehet másra terhelni, hisz az ŐŐŐŐŐŐŐŐ jogellenes magatartását állapították meg. Csak a szája jár. Ez kb. olyan, hogy engem bemérnek gyorshajtásért, és én a bemérő rendőrrel akarom kifizettetni. Nyugodj meg, én is hatóságnál dolgozom, de józan paraszti ésszel sem lehetséges, gondolj bele.
2012. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!