Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem a család?

Miért ilyen velem a család?

Figyelt kérdés

Apa és anya elváltak. De együtt élünk mindannyian. Ha anya dolgozik akkor apa felhozza a nőjét. Ha apa dolgozik akkor anya hozza fel a barátját aludni. Nagyon sok itthon a veszekedés. Apa már régóta rosszul bánik velem. Régebben bántott is de most már csak szavakkal bánt. Anya meg mindenért idegeskedik rám.. vannak olyan dolgok amikhez közöm sincs de máris azt hiszi h én csináltam. Nővérem is mindig engem szid le mindenért. Egyedül bátyám aki rendesen viselkedik, de nem igen beszélünk, mert sokat tanul és már 25 éves, tervezi a költözést. Nem tudok velük leülni beszélni mert ők nem olyanok akikkel tényleg lehet ilyen dolgokról beszélni :( Nagyon egyedül érzem magam mert nem igazán vannak barátaim. sajnos olyan vagyok hogy az elején szótlan vagyok és nagyon csendes, olyan aki alig mer megszólalni, és ilyenkor már elítélnek és már nem vagyok nekik szimpatikus. De vannak páran akiket régóta ismerek és régóta a barátaim és náluk elég jól kitudok nyílni. Volt egy barátom akivel nem rég szakítottunk. De ebbe a témába nem kezdek bele mert így is hosszú a (kis) regényem.

várom a válaszokat, remélem tudtok segíteni mert aludni se tudok mert ezek nagyon nyomasztanak.


16/L


2012. júl. 6. 02:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szegényke :( Nem is értem miért döntöttek úgy, hogy együtt laknak továbbra is. Sokkal jobb lenne mindenkinek ha különköltöznének. Anyukád is gondolom apád miatt stresszel csak rajtad vezeti le.
2012. júl. 6. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legyél keveset otthon, ezzel tudsz csak magadon segíteni. De ne fiúzz, mert az nem visz előrébb, csak plusz gondokat okozhat. Nem vígasztaló, de nagyon sok hasonló sorsú ember van a világon, és mind a túlélésre játszanak. Tarts ki!
2012. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én azt javaslom a bátyáddal ülj le beszélni, ő biztos fog tudni segíteni. De ne úgy hogy belevágsz a sajnálkozásba. Hanem kezd azzal, hogy: "Bátyus jó lenne ha tudnánk beszélni, fontos lenne. Szeretnék tanácsot kérni mert rosszul érzem magam." Ilyen megközelítésből próbáltad már? Mer oké hogy itt neten lemered írni a gondjaid de élőbe meg tudod fogalmazni a problémádat rendesen?
2012. júl. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem is a bátyáddal kéne beszélned. A legnagyobb gond nyilvánvalóan az, hogy a szüleid annak ellenére, hogy nem szeretik egymást együtt laknak. Ebből rengeteg feszültség adódhat. Ilyenkor a gyerek tehetetlen, de ha kiadod magadból az biztosan segít majd. Talán a nővéreddel is beszélhetnél, mert lehet, hogy ő is hasonlóan érez... Ezt a dolgot nagyon nehéz kezelni.
2012. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Atyaég! Nem csoda, hogy mindenki feszült és ideges a családban! Hát itt akkora a trutyi, hogy elsüllyedne benne egy teljes német zászlóalj! Felhozzák egymás partnereit, amikor dolgozik a másik?

Valakinek el kéne mennie, vagy egyikük se hozza fel a partnerét. De ha már elváltak, akkor jó lenne lezárni a múltat és elköltözni az egyiknek.

Akkor lenne nyugalom a családban.

2012. júl. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Én annyi idős vagyok, mint a bátyád, de ha mi ilyen helyzetben lennénk, semmit se tudnék tenni a testvéreimért. Magamhoz mégse vehetnélek, gondolom a tesód se áll úgy anyagilag. Tanulj sokat, járj könyvtárba, ahol csend van, otthon meg csináld meg a dolgot, ha pedig piszkálnak, próbálj nem foglalkozni velük. Persze a tesóddal beszélhetsz, de nem hiszem, hogy tud erre az egészre megoldást. Szét kéne költözni a szüleidnek, akkor sokat javulhatna ez az egész. 25N
2012. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nem állunk úgy anyagilag, hogy szétköltözzenek. Anya se tudna a barátjájához költözni mert a barátja egy lakásban él az élettársával akit sajnos nem tud kiköltöztetni. És apa se tudna a barátnőjéhez költözni, mert neki is van élettársa, ráadásul apa nem veszi komolyan a kapcsolatuknak. sokszor említette nekünk, hogy szakítani akar vele.
2012. júl. 6. 16:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos igaza van az utolsónak. Tényleg nem tudna semmi tanácsot sem adni.
2012. júl. 6. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!