Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akiknek jó a kapcsolatuk az...

Akiknek jó a kapcsolatuk az apukájukkal, tényleg jól választanak párt, boldog párkapcsolatban élnek?

Figyelt kérdés

Sajnos én a "másik oldalon" vagyok. Rossz volt a viszony mindig is, és gondom is van a párkapcsolatokkal..

Viszont kíváncsi vagyok, hogy aki szereti és számíthat az apjára, az könnyebben boldogul-e a férfiakkal.


2012. júl. 6. 20:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Igen alapjában véve igazad van.Viszont Te ne érezd magadat hibásnak,hogy apád elrontotta a kapcsolatotokat.Hiszen míg Te gyermek voltál,ha már felnőtt vagy,akkor a szülő felelt azért is hogy milyen lesz köztetek a kapcsolat.Persze azt se mondom,hogy apádat hibáztasd.Inkább azt akarom mondani,beszélgessetek többet erről a dologról és bocsáss meg neki
2012. júl. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én se vagyok jó viszonyban az apámmal mivel alkoholista volt és most is amikor leültünk beszélgetni mindig vita és ordibálás lett a vége és igazából nem is tartjuk a kapcsolatot mivel 1 évben max 3x találkozunk , De ennek ellenére már 4és fél éve van meg a mostani párom és nagyon jól megvagyunk nem igazán szoktunk veszekedni és nagyon megértjük egymást .
2012. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mivel engem az apám nevelt fel,így ma is nagyon jó,és bizalmas kapcsolatban vagyunk. Én nem mondanám,hogy a párválasztásunkat befolyásolná. Az első férjem rossz választás volt. El is váltunk, sőt ha őszinte akarok lenni,nem is értem miért házasodtunk össze. A második férjem jó választás.

Egyébként 3 lány testvérem van(4-en vagyunk lányok,és apu nevelt minket) egyik lány testvéremnek sem sikerült az első házassága. A nővérem a harmadik férjét tartja igazinak..

Viszont egy valamit észrevettem magunkon. Mi anya nélkül nőttünk fel,így nem is igazán ismerjük az anyai vonzódást,anyai érzelmeket. A gyerekeink sem úgy élik át ahogy kéne.A nővérem például túl aggódós lett. Szinte rátelepedik a lányára, majom szerettek csüng rajta. Kicsinél még elmegy,de a lánya 24 éves. Én nekem fiam van. Én inkább vagyok a legjobb barátja akivel hülyülhet,csavaroghat,bulizhat. 20 éves és a keresztnevemen hív..Együtt motorozunk,és szokásos baráti bandával együtt túrázunk stb..

A kisebbik nővéremnek szintén fia van. Ő sem tud olyan igazi anya lenni. Feszélyezi ha a fia át akarja ölelni,és a nevelési döntéseket az apára hagyja,mert fogalma sincs mikor mi a jó..A húgom nem szült. Az a gond nálunk hogy egyikünk sem tanulta,érezte,tapasztalta az aranyközéputat amitől jó anyák lehettünk volna. Bizonyos értelemben jók vagyunk,csak másképp.

De a párválasztás nem függ a szülői kapcsolattól.

2012. júl. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2012. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nagyon érdekesek!:)


21:19, Igazad van, lehet, hogy nem maga a választás múlik a szülővel való kapcsolaton, de az, hogyan boldogul benne az ember, már talán.

Legalábbis engem nemrégiben vezettek rá, hogy azt a dühöt, amit apám iránt érzek kivetítem a pasikra, anélkül, hogy tudtam volna róla. Meg eleve, megnyílni, megbízni is nehéz..


21:03, az a baj, hogy valahogy egyedül kell megbocsátanom, mert ahogy a második válaszoló eseténél, ő is alkalmatlan a beszélgetésre.:(

2012. júl. 6. 21:38
 6/16 anonim ***** válasza:

Nekem mindig nagyon jó volt a kapcsolatom az apámmal, sokat voltunk kettesben míg kicsi voltam. Boldog párkapcsolatban élek 3,5 éve. Viszont apa nem szereti a párom. :(

De van egy barátnőm akinek nagyon rossz a viszonya az apjával, utálja, nem törődött sosem vele az apja, és ettől függetlenül boldog a párkapcsolata.

2012. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nos, ez biztos nem így van. Nekem nagyon jó ember az apukám, nagyon jó a kapcsolatunk is, de rosszabbul nem is választhattam volna. Én pedig ott rontottam el, hogy azt hittem, minden férfi olyan mint ő. Ezért még akkor is esélyeket adtam, mikor már épeszű ember százszor szakít. Már négy éve vége, de ha látom egy férfin, hogy nőként néz rám, hanyatt-homlok menekülök. El sem tudom képzelni, hogy még egyszer próbálkozzak. Hát, ez ilyen.
2012. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az ellenkezőjére is van példa,szerintem az gyakoribb,amit 7 írt le.
2012. júl. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem jó volt a kapcsolatom az apámmal, aki amúgy alkoholista. És igen, én őt keresem a férfiakban, kivéve a piálást, mert azt meg nem bírom elviselni.

Ebből vannak is konfliktusok a barátommal, mivel apukám amúgy elég magasra rakta a lécet, nagyon jólelkű ember (volt józanon), és romantikus, szépen viselkedett anyukámmal, bármit megtett volna érte. Kár, hogy már elitta az agyát.

2012. júl. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó a kapcsolatom az apámmal, mégsem volt soha párkapcsolatom. Nem bízom meg senkiben sem, és mindig olyan pasik tetszenek, akiknél én szóba sem jöhetnék.
2012. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!