Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti milyen gyakran takarítotok...

Ti milyen gyakran takarítotok otthon? Főleg fiatal, dolgozó, párkapcsolatban lévő nők válasza érdekel.

Figyelt kérdés
A napi mókuskerék mellett néha úgy érzem úszik a lakás. Folyton csak takarítok, mert minden nap csak egyvalamit teszek rendbe(konyha v. fürdő v. porszívozás, stb..)-másra nincs erőm már. Az érdekel, hogy csak én vagyok ezzel így
2012. jún. 6. 11:42
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%
Nekem eszembe nem jutna naponta takarítani. Hetente 1x szoktam kitakarítani a lakást, 53 nm. bőven elég.
2012. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
En most nem dolgozok,de nem takaritok minden nap.De pont most azt csinàlom :)
2012. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hetente egyszer szerintem elég. Főleg ha egész nap otthon sem vagytok, mert dolgoztok.
2012. jún. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Napi max fél óra amit rászánok,amig fő a kaja,közben letörlök,elmosogatok,bepakolok egy adag mosást.

És párom is ugyanugy végez házimunkát,annyi hogy neki meg kell mondani hogy ezt és ezt csináld,de megcsinálja egyből.

Hétvégén szánok rá többet,de akkor se nagytakaritok,csupán az apróságok mellett kisúrolom a kádat,vagy port törlök,hűtőt mosok

2012. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
De a por az úgy termelődik, mintha muszáj lenne neki :) pl: üveg a dohányzóasztal, és azon csúnyám meglátszik. Azért nem vagyok tisztaságmániás- nem naponta takarítok. :)
2012. jún. 6. 11:53
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

53 m2-es panelban vagyunk. Van egy kutyám és egy nyuszim. Így is elég 2-3 naponta felsöpörni a konyhában-előszobában, a nyúl szobájában heti 1x-2x porszívózok, a nagy szobában heti 1x. Felmosás szintén heti 1x, max. 2x. Fürdőt, Wc-t akkor takarítjuk, ha koszos, ez változó.

Hozzáteszem, hogy én hétköznap nem igazán főzök, viszont a kutyám elég sok időt lefoglal.

2012. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hétvégén takarítunk a férjemmel, ő porszívózik én meg a többit csinálom. Egy héten kétszer azért felmosok, annyi kell.
2012. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kb. havonta egyszer. Értsd: porszívózás, portörlés, fürdőszoba, WC, felmosás stb. Ennél sűrűbben nem, de van, hogy ennél is ritkábban, mert nincs rá energiánk.


Ha vendégek jönnek, akkor természetesen előtte kitakarítunk, de ritkán jönnek, mert mi sem vagyunk otthon.


Mosni minden hétvégén szoktam, olyankor az összes szennyest kimosom.


Van, hogy 8-ra érünk haza este, eszembe nem jut hét közben takarítani. Elég ilyenkor főzni másnapra.

2012. jún. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

Budapest belvárosában élek, közel az Andrássyhoz, úgyhogy jön be por bőven (mivel dohányzom, nyáron non-stop nyitva van az ablak).

Két naponta felporszívózok, felmosok. Hetente egyszer port törlök. A dohányzóasztal nekem is üveg és tényleg látszik rajta, de az kb 1 perc, amíg ablaktisztítóval és papírtörlővel letörlöm.

Reggelente mosogatok, akkor az agyam még úgyis alszik, gondolkozni meg nem kell hozzá.


Mosás kétszer öt perc, mert berakom, meg kiteregetek - ez heti 1-2 alkalom. Ha megtelt a szennyestartó, akkor kezdek mosni.


Egyébként a férjem segít bármiben, ha megkérem, néha magától is elmosogat, vagy elpakolja az ágyra kirakott tiszta ruhát.


A párod nem segít? Mekkora a lakás?

2012. jún. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Mosogatás, söprögetés minden nap van. Péntek délután vagy szombat délelőtt a WC, mosdókagyló, zuhanyfülke takarítás, portörlés, porszívózás, rendrakás ( mondjuk nagy kupit nem csinálunk hétköznap). Felmosni is általában hétvégén este szoktam ( akkor már biztos nem járkáljuk össze). az ilyen ajtó és ablakmosás 1-1,5 havonta iktatódik be.

Elég esténként főzni és rendbe rakni a konyhát hétköznap.

2012. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!