Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi párt hogyan tudok...

Külföldi párt hogyan tudok bemutatni otthon?

Figyelt kérdés

A párom amerikai állampolgár de dán , Dániában dolgoztam és ott ismertem meg.A szüleim tudnak róla és képeket is mutattam róla nekik.Magyarul 1-2 szót tud amit tőlem hallott.Nem tudom hogyan csináljak és mit.Hogyan beszélgetnek majd ebéd közben?

A másik dolog meg hogy hosszútávra tervezzük.Hogyan adjam be a szüleimnek hogy nem Magyarországon fogunk élni?



2012. jún. 11. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hazaviszed és bemutatod egymásnak. A szüleidnek magyarul, neki pedig angolul (vagy ahogyan beszéltek). Ha a szüleidnek lesz kérdése, akkor fordítasz és fordítva is. Furcsa, de megszokható. Ha szóba jönnek a tervek, akkor megemlíthetitek, de szerintem még nem kell.
2012. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

beszélgetni csak ugy fognak,ha te forditassz

(persze ha szüleid és párod is tudnának angolul,jobb lenne)


azt hogy hogy add be...rájönnek ugyis,vagy eleve tudják,hisz most is ott élsz

2012. jún. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ebédeltek mosolyogtok, és te majd fordítasz. A találkozásig taníts meg a pároddal néhány szót: köszönöm, kérem, jó étvágyat, jó estét, jó reggelt, jó napot, hogy vagy? segíthetek? stb.. Gondolom sejtik, hogy nem Magyarországon akartok letelepedni, úgy hogy az nem lesz nekik nagy meglepetés szerintem.
2012. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
nekem volt egy amerikai barátom (nem pasi, csak barát) és meghívtam a nagyimékhoz ebédre. lévén, h ő már kb 70 évesek voltak, így még a 2. vhból szerzett német tudásuk is hiányos volt, ezért fordítottam mindent. jól sikerült az összejövetel, nem volt semmi zűr. :) a nagyim isteni húslevest tudott főzni :)
2012. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tavaly ugyanebben a cipöben jartam.

A bemutatas nem gaz, odaviszed, elöre lebeszeled szüleiddel es vele is, mi fog törtenni (azaz, hogy rövid ideig maradtok-e, vagy keszüljenek vhogy... javaslom amugy, hogy rövid ideig maradjatok csak elöször, kajanal ugyis csak feszengenenek, az raer kesöbb is, fontosabb a jo benyomas keltese mindket oldalrol.) Szinkrontolmacskodsz, mig ott vagytok, de ha kezzel labbal akarnak vmit egymasnak magyarazni, akkor hagyd, nalunk is volt ilyen, vicces volt, a vegen ugyis neked kell besegiteni. :) Ha bemutatod, meg nem kell minden tervetekröl beszelni, csak, ha mar konkret, kezzelfoghato dolgok vannak, azaz pl. egy honap mulva kiköltözöm x orszagba hozza. Ezt nyiltan elmeselheted a szüleidnek, azt is, milyen terveitek vannak ott, hogy ök is fel tudjanak keszülni. Majd nyugtasd meg öket, hogy nem szivodsz fel, tudsz skypeolni, stb... Ök biztos nagyon meg fognak ijedni, hogy alig fognak latni, de tullendülnek rajta egy idö utan. Ha külföldön vagy, a telefontarsasagoknal vannak különfele tarifak, en pl. 1000 percet vezetekesen minden honapban ingyen telefonalhatok Mo-ra, mindez kb. 5000 Ft ertekü összegnel. Az utobbi evben kb. 3x voltam csak otthon, az gaz, illetve, amivel meg nem szamoltam, mielött kijöttem: kb. fel evig teljesen idegennek ereztem magam itt, Mo-n meg mar nem odavalonak. Szoval homeless filing volt, de elmult mar. Viszont azert irom, mert nem egyszerü erzes. Szoval nincs megoldhatatlan gond. Vagjatok bele!

2012. jún. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A párom teljesen jól beszél angolul.A szülei Dániából az USA-ba emigráltak máig is ott laknak és a párom ott született.Persze dánul is teljesen jól beszél.Az hogy hogy ismertem meg az 1 máik történet.A szüleim inkább németül tudnak , angolul csak 1 kicsit.


Csak maga a tény hogy külföldi férfi.Egész végig olyan kép van a fejemben hogy ülünk az asztalnál és kínos csend van.

2012. jún. 11. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Erre akkor kellett volna gondolnod, amikor szóba elegyedtél vele!

A kérdésedben "pár" szerepel! "Párodat" kellett volna írnod! Félre vezető!

2012. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon sok külföldi jóbarátom van. Ha találkoztak a családommal, én fordítottam, néha meg kézzel-lábbal mutogattak.


Eygikük családjánál is voltam, ott a szülők némi makiangolt beszélnek, egyébként meg csak az anyanyelvükön, amit én nem beszélek.

Egyrészt az arckifejezések néha beszédesebbek a szavaknál, másrészt én baromi jól elvoltam azzal (két hétig voltunk náluk), hogy vagy mutogattunk (ha épp nem volt aki fordítson), vagy egy papír-toll kombóval a kezemben kérdezgettem szavakat és tanítgattak az anyanyelvükre.


Az apuka volt a legprofibb, ő bármit lepantomimezett. Gyerekkori sztorijait, stb és MINDENT értettünk, pedig közben az anyanyelvén narrálta, amit mutat. Nagyon meg is kedveltem a szülőket.


Amikor az ő fiúk volt nálunk, hasonlóan ment a dolog. Vagy fordítottam, vagy mutogattak egymásnak. Nálunk apám volt a fő pantomimes. Egyszer kimentem vacsit adni a kutyáknak, mire visszaértem, a srác már apámmal énekelte, hogy "az a szép, az a szép...". Apám valahogy elmutogatta, hogy tud-e énekelni, aztán mondta, hogy akkor most megtanít neki egy magyar dalt. Nagyon édesek voltak, főleg a srác az akcentusával - de tényleg szép hangja van.

2012. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam egy hetet hollandiában a párom szüleinél. Németül beszélgetünk, és a családban is igazából kézzel-lábbal, de megértettük egymást. A héten volt egy naagy családi nap is, ahol már kevesebb német tudás volt, így szinkrontolmácsolás folyt. Én tökre élveztem, és megjegyezte az unokatestvérének a barátnője a páromnak, hogy tiszta jó, ott vagyok már egy hete, csak hollandot hallok, de még mindig mosolygok :D
2012. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én már félig átestem ezen. Azért félig, mert az én szüleimmel még nem találkozott a párom én viszont az övével már igen.

A párom svájci, angolul beszélgetünk, én németül értek pár dolgot, svájci németül pedig beszélek egy-két szót (köszönés, köszönöm, stb). Első alkalommal elmondtam a nevem németül és kb végig csak mosolyogtam. Amikor olyan téma volt ami engem is érintett, akkor a párom fordított, hogy mit mondanak a szülei. De volt amit én is megértettem. Az pedig, hogy hogyan add be... Hány éves vagy? Én 23, 9 hónapja élek Svájcban és 4 hónapja vagyunk együtt. A szüleimnek nyíltan megmondtam, hogy bár nyáron hazamegyek 3 hétre, utána visszajövök, mert itt és vele képzelem el a jövőmet. Egyébként pár héten belül a szüleim is megismerik a kedvesem, szóval akkor én fogok fordítani, mert ők nem beszélnek idegen nyelvet.

2012. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!