Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vennétek a 14 éves lányotok...

Ti vennétek a 14 éves lányotoknak Samsung galaxy s 3-at? Engem nagyon kiborított a lányom a férjemmel együtt. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy mi nem vagyunk már jóba a férjemmel, de még együtt élünk..Hát ezt a 14 éves lányunk ki is használja. Ugyan is ma tudtam meg hogy az én beleegyezésem nélkül megvetette 3 (!!!) hete ezt a telefont. Még csak nem is szólt, ma találtam meg a párnája alatt, amikor fel mentem levinni a szennyesét.
2012. júl. 6. 23:40
 51/105 anonim válasza:
90%
Talán azért a legmenőbb mert szinte a legdrágább is, de kicsit fogd rá a házimunkára és megérti hogy a pénz nem a s*ggünkből potyog ki.
2012. júl. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
95%
hát igen.. :D, én egy galaxy S - t (sima nem 2, nem 3) használok már egy ideje, netezés, satöbbi, de nem értem minek kell egy quadcore procis telefon egy 14 éves lánynak, tényleg nem azért, de az életben nem fogja kihasználni, még az s - emet is alig használom ki, pedig ilyen szempontból geeknek mondhatom magamat,de ha neki ez tetszik, akkor ez :D
2012. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
88%
Már miért lenne fura, hogy anyuka létére ért a telefonokhoz? Én is 35 éves anyuka vagyok és telefonmániás, nő létemre. És nekem is S3-am van, nemrég vettem, valóban ennyi. Tok nélkül is, nyugi. Felesleges a lánynak valóban a telefon (hogy őszinte legyek, még nekem is, de imádom). Azért ilyen végletekig ne menjünk, hogy agyonütik majd a telefonért, ez elég ritka, pláne, ha nem kérkedik vele. Ezt kell vele megértetni, hogy ne úgy használja a telefont, hogy közben 20-an nézik, ő meg egy méterre tartja magáról, hogy 360°-ból megcsodálható legyen. Az apjával pedig érdemes lenne komolyan elbeszélgetni, mert ez így nem állapot. Elhiszem, hogy valamivel magához akarja édesgetni a lányát, de ez ne a pénz legyen már... Inkább motiválhatná az ilyen "ajándékokkal" (bár persze kisebb értékűekkel) a tanulásra, esetleg bíztathatná, hogy az ő nyomdokaiba lépjen orvosként. Igaz az én apukám is orvos és egész életemben nyöszettek, hogy én miért nem lettem az, de hátha a lányodban meglenne a motiváció, csak egyelőre az anyagiak lebegnek a szeme előtt. Sajnos sokan elmennek ilyen idős korukban ebbe az irányba, és nem akarlak elkeseríteni, csúnya volt, amit az egyik válaszoló írt, de az ilyen elkényeztetett kislányokból lesznek a "Bed Beach-en, miniruhában feneket rázós, Mercikulcs-pörgetős pasikeresős" lányok. Mert ha esetleg apuka már nem tudja neki megvenni a 200 ezres telefont, attól ő még továbbra is igényt fog rá tartani. Na ez az amit főleg az apjával kéne megbeszélni, gondolom ő sem akarja így viszontlátni a lányát. Bár ha most fogfehérítést kap, 18. szülinapjára már lehet, hogy új ciciket. Bocsi, elkalandoztam. De a leírásod alapján kinézem az apjából. A lányodra viszont ne haragudj, amiért nem szólt a telefonról, szerintem tudta, hogy feszültség lenne belőle, és gondolom így is eleget kapott már a válás óta, főleg így, hogy látja, hogy a szülei szóba sem állnak egymással.
2012. júl. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
82%

De jó lehet egy háztartásban élni két olyan emberrel,akik a szülei az embernek és nem beszélnek egymással..

Már bocs,de nem a lányodat kéne hibáztatnod,hogy nem szól,eprsze ,hogy nem szól ha ti ennyire gyerekesek vagytok,akkor ki fogja használni,kamasz,menő akar lenni,és ha ti egymásra licitáltok a férjeddel az ajándékaival (szerintem ilyesmi is lehet ebben,hogy téged bosszantson a férjed) ,akkor hülye lesz nem elfogadni,vagy elárulni neked,hogy kiakadd és elvedd.

nevetséges,és lehetetlen szabályok betartását és őszinteséget várni a gyerekektől egy olyan házban,ahol a szülők nem evsznek tudomást egymásról fél éve. Költözzetek el,rendezzétek az anyagiakat és viselkedjetek szülőként.ugyanis ezt jelenti gyereket vállalni,hogy a saját sérelmeiteket legalább annyira félre kell tenni,hogy példát mutassatok a gyerekeknek,és tisztességet tanuljanak.

Egyébként semmi szüksége egy iylen telefonra a gyereknek,de normális helyeken ha elváltak a szülők és külön háztartásban élnek,az ilyen nagyobb ajándékot,nyaralást stb megbeszélik egymással. Ehhez kéne kicsit tartani magatokat.

2012. júl. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
87%
Igen, az előttem szólónak nagyon igaza van. Hogyan lehet elvárni őszinteséget és normális viselkedést a gyerektől egy olyan "családban", ahol teljesen abnormális viszonyok uralkodnak.
2012. júl. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
71%
Mi a baj ezzel? Mostmár a férjed is fog egy-két dolgot venni a lányotoknak. Ez meg egy telefon,ezeknek a gyerekeknek még fontos.
2012. júl. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
79%
Ennyi pénzért már azért normális telefont is vehetett volna, elég szarok a Samsungok, de mindegy. Én a helyedben aggódnék egy kicsit, a lányod kezd elrugaszkodni. Én 32 vagyok, de a fogorvosom nem ajánlja a fogfehérÍtést, mert nem sárgák, ne károsÍtsuk. 14 éves lánynak főleg nem fogják ajánlani. 18 évesen jön a szilikon és társai gondolom, és 30 évesen egy kiégett roncs lesz, mert a szülei nem képesek kommunikálni. A lányod már most nem bÍzik meg benned, hogy elmondja. Inkább foglalkozzatok többet vele, minthogy tárgyakkal veszitek le a lábáról.
2012. júl. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon durva értékrendje van a lányodnak! Meg az se semmi, hogy nem beszélsz a féérjeddel.. Hogy mit tenék? nagyon gyorsan elgondolkodnék azon, hogy hogyan neveltem a lányomat (mert ezekből tisztán látszik, hogy a külsőségeken kívül semmi sem érdekli) Ja igen és felkészülnék arra, hogy 2 év múlva szilikonciciket akar majd..
2012. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
58%
A normális vagy szegény tinik az olyan hülye szülők miatt lesznek depressziósok, mint ti vagytok. Akiknek a hülyegyereke a kétszázezres telefonnal menőzik az iskolában, a normális, tisztességes (nem hálapénzből meggazdagodó) szülő gyereke meg ÉRTÉKTELENNEK érzi magát az ilyenek miatt. Látom téged baromira nem zavar, hogy más gyerekek lelkivilágát tönkreteszitek, a rosszul kereső szüleiknek szintén, sőt a saját lányotokét is, mert egy semmit nem értékelő, üresfejű, értéktelen ember már MOST.
2012. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.. már ne is haragudj kedves utolsó, de azért az nem igaz hogy én teszem tönkre más gyerekek és szülők lelkivilágát. nem fogunk nyomorban élni, tudod elég sokat tanultam én is és a férjem is hogy ezt megengedhessük magunknak..és más kedvéért nem fogunk megváltozni.. én úgy gondolom hogy nem fogok bocsánatot kérni azért mert ennyi a fizetésem..enyhén szólva felháborító amit írtál. a telefont NEM én vettem.. a másik meg a lányomra sok mindent lehet mondani de azt hülye NEM. okos gyerek csak lusta és hát igen, nagyon fontosak neki a külsőségek.. nem tudom miért kell itt vádaskodni.ha más is annyit tanult volna amennyit mi a férjemmel akkor nem kéne panaszkodniuk hogy nincs pénzük, mert remek állásokra tehettek volna szert.. gondolom mások kedvéért te se élnél rosszabb körülmények között, mint amennyit megengedhetsz magadnak. ;)
2012. júl. 7. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!