Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy a szüleim...

Hogy lehet az, hogy a szüleim ennyi pénzt keresnek és még tőlem is akarnak?

Figyelt kérdés

Együtt keresnek kb. 4-500 ezer forintot, amit valami ember feletti csoda folytán nem tudnak beosztani. Egy 50nm-es panelházban lakunk Pesten a X. kerületben, egyáltalán nincs semmi luxus a lakásban (még egy konyhabútorunk sincsen!!) nincs autónk, nem cigaretázik senki, nem iszik alkoholt senki, nem járunk színházba/étterembe/cukrászdába stb.


Mégis mondván "kevés a pénz" az én fizetésemből akarnak elvenni.

Én olyan dühös vagyok. Más velem egykorúak szülei jóval kevesebb bevétel mellett maximálisan támogatják a gyerekeiket (egyetemet fizetnek, albérletet/kollégiumot stb.)


Vélemény?


20/L


2012. júl. 7. 08:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%

Esetleg hitelük van?

Valószínű azért kérnek tőled, mert így akarnak "ösztönözni", hogy "ne herdáld el" a pénzed, és megtanítani, hogy bizony a lakhatásnak vannak költségei.

Hogy ez jó-e? Hát nem tudom. Én is sok helyről hallom-látom, hogy a szülők még erőn felül is segítik a gyereket, hogy tudjon spórolni, külön költözi. Vagy még adnak neki. De ez nyilván mindenkinek az anyagi helyzetétől függ.

2012. júl. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Ha semmire sem megy el a pénzük, akkor pusztán valami idióta szülői, nevelési okosság lehet, ha meg tényleg elmegy, akkor ők varázslók!:D


ui: Egyik ismerősöm iszonyú jól keres, egyedül 300 ezer felett, de minden hónapban a lányától kell kölcsönkérnie, aki minimálbért keres!-.-

2012. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Egyetlen hitelünk sincs.


Nem "oktatás/nevelés" céljából kérik, sosem neveltek, oktattak, nem most fogják elkezdeni... nem olyanok..

2012. júl. 7. 08:23
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem az a lényeg, hogy mennyit keresnek. A lényeg az, hogy mindenkinek be kell szállnia a közösen felélt javakba. A lakhatás, víz, villany, étkezés mind bizonyos költséget felemészt. Úgy igazságos, hogy mindenki fizessen bele.

Neked is jó, mert megtanulod, hogy semmit nem adnak ingyen.

2012. júl. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
jogos. Felnőtt nő vagy. Meddig kéne eltartaniuk? Míg férjhez nem mész? Természetes, hogy hozzájárulsz a családi kasszához. Nem vagy gyerek. Sőt, természetesnek kéne lennie számodra. Nyilván jelképes összeget kérnek, nem a teljes fizetésed.
2012. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Sajnálom, hogy ilyenek szüleid. Nem tudom hova megy a pénz.

Így még nehezebb lesz elindulnod a saját utadon.

Én azt vallom, ha a szülők keresnek eleget, akkor a gyereküket hagyják békén, hadd gyűjtsön saját megélhetésre. (persze azért magának finanszírozza már a dolgait) Azt megértem, ha rászorulnak minden fillére, hogy segítsen, de itt nem.

Mi szegények vagyunk, de apám így se várja el, hogy adjak pénzt, természetesen saját magamtól be szoktam vásárolni, de hagyja szegényen is, hogy nekem legyen és el tudjak menni.

2012. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha valaki 500e-t keres akkor ne a lányát b@sztassa, mire költik el írd már le. Mert ha semmire se költenek akkor biztos már sok milliós bankszámla van:D
2012. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Rengeteget költenek kajára.. például elmegyünk vásárolni és az apukám, ha meglátja hogy "akció" rögtön hoz fél tucatot az adott termékből.. én hiába mondom, hogy nem kell egy kiló tejfölt venni, csak mert akcióban van, nem érti meg. Anyukám meg pl. egy nap elnassol 4-5 joghurtot... és képes egyetlen egy ruhadarabot betenni 90fokra 90perces mosásra.


A közös költség is rengeteg, hiába van kritikán aluli állapotban a lakásunk:

közös költség - 30.000

hideg víz - 10.000

telefon - 20.000

net+tv - 7.000

villany - 10.000

gáz -6.000

fűtés - 10.000 (nyáron ennyi)

2012. júl. 7. 08:42
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Pedig ennyiből igazán szép lakást lehetne építeni. Vedd a kezedbe az irányítást:)
2012. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Megdolgoznak érte, még szép hogy megveszik maguknak, amit megkívánnak. Gondolom előled sincs elzárva a joghurt. 4-5 joghurt naponta? Nem is sok, annyit Én is megeszek cukorbetegen, igaz simát, nem gyümölcsöset. Ha van fizetésed, igenis kell belőle haza adnod, ez természetes. Én is adtam haza, sőt nem is ismerek olyat, aki nem. Mi az hogy el akarják venni? Én nem is éreztem volna jól magam otthon, ha nem adtam volna be pénzt. Ja, és jóval kevesebbet kértek a szüleim, mint amit kérhettek volna. Amikor férjhez mentem, az összes pénzt amit beadtam havonta, mindet odaadták egyben! Nem csak azt, még Ők is tettek hozzá.
2012. júl. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!