Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy szülőnek van...

Szerintetek egy szülőnek van joga azt mondani a gyerekére, hogy élősködik rajta, ha a gyerek tulajonképpen ételen és fekhelyen kívül mást nem is kap a szülőtől?

Figyelt kérdés

De ezt szó szerint kell érteni, semmilyen luxuscikkre, ruhákra, ékszerekre, utazásra, bulizásra stb., de tényleg semmi ilyesmire nem kérek pénzt a szüleimtől. Mégis állandóan azt kapom, hogy egy utolsó szemét vagyok, mert a tervezettnél hosszabb ideig kell otthon laknom, a tervezettnél hosszabb ideig kell eltartaniuk. És mert ők már ebbe belefáradtak.


A sztori röviden annyi, hogy nem vettek fel elsőre a hőn áhított egyetemre, ezért halasztottam, s mikor elkezdhetem majd az egyetemet, 21 leszek.


2012. júl. 7. 08:38
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
61%
Azért mást is kapsz. /meleg víz, villany, fűtés/ Miért nem dolgozol, az egyetemig, és adsz haza egy kis pénzt?
2012. júl. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudtad, hogy a családi kötelék, az összetartozás és a szeretet 18 éves kor után megszűnik? Pedig itt mindenki mondja :)


Tudod ez úgy van, hogyha elvégezted a középiskolát, esetleg már betöltötted a 18.-évedet az eddigi kiváltságok, mint a család megszűnnek mint olyan. Helyette albérlet fizetése ellenében kell társbérlőként ott laknod.


Ejj, hogy ezt se tudod! Pedig itt tényleg mindenki mondja ám....

2012. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Néha korrepetálok angolból, az abból befolyt összegből fedezem magamnak azt, amire a szülőktől szégyenlek kérni.
2012. júl. 7. 08:58
 4/37 anonim ***** válasza:
74%

Én nem vagyok magyar, de bizony ez a magyar mentalitás. 18 után eredj amerre látsz, többé nem is ismerlek (ha pénzről van szó...)


Nálunk addig gyerek egy ember a szülei szemében, amíg a szülők élnek. Nem csak szép szavakkal, de anyagilag is támogatják, még ha az illető 40 éves is.

2012. júl. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
73%
Hát igen, az így van ma, a család semmit nem ér, a cigányok jobban összetartanak családon belül mint mi. Sokan megszültek kényszerből 2 gyereket csak hogy kapjanak szocpolt aztán mehetnek az útjukra ha betöltötték a 18-at, mindezt úgy hogy a nevelés kb nulla volt és semmit nem tettek azért , hogy a gyerek 18 évesen el is indulhasson, mert a hormonbajos korszak közepén biztos minden gyerek azzal törődik, hogy mi lesz vele 5 év múlva.......felemelném itt is a nagykorúságot 21-re..
2012. júl. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
82%

Mert némely szülő csak azért szül gyereket hogy idős korában legyen aki gondozza meg hogy ne unatkozzon.Én sem tudom ezt mire vélni.


Én is megmondtam a fiamnak hogy a gyerekem vagy és nem az albérlőm.Ő is haza akar adni pénzt de nem fogadom el ha anyagilag olyan helyzetbe lennék hogy nem tudom fent tartani a házat vagy egyéb gond akkor elfogadnám.Így teljesen kényelmesen megélünk.Ő meg had gyűjtögessen.Külföldre készül és én támogatom benne.


Egy szülőnek mindig a gyermeke boldogságának kell az elsőnek lenni.Önzetlenül meg kell nekik adni mindent.

2012. júl. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
57%
És megjöttek a csapnivaló anyák/szülők lepontozgatás formájában;) tudtuk mi hogy sokan vagytok, ezzel is csak igazolnak....
2012. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Azt még hozzáteszem, hogy igen, a villanyt azt elismerem, viszont a fűtés meg a meleg víz nem állja meg a helyét.

Télen anyuék nem fűtik az én szobámat, meleg vízzel meg ki tudja, mikor tusoltam, ugyanis ezért is leszidtak már, hogy mennyi meleg vizet használok (ugyan mennyi meleg vizet tudok elhasználni egy 10 perces zuhanyozással?), azóta hideg vízzel fürdök.

2012. júl. 7. 10:01
 9/37 anonim ***** válasza:
77%

Kedvesek. Minek vállal gyereket az akinek csak útban van?

Joga egyébként van ilyesmit mondani, csak nekem nem lenne pofám.

2012. júl. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
90%
Mi az, hogy télen nem fűtik a szobádat??? Repkednek a mínuszok és te 3 réteg ruhában ülsz a szobádban??
2012. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!