Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ha egy családban...

Szerintetek ha egy családban a kamasz gyerek hazudik a szüleinek, akkor nem lehet, hogy nem feltétlen a gyerek a hibás, hanem inkább olyannyira nem bízik a szüleiben/olyannyira nem számíthat a támogatásukra, hogy egyszerűen nem mer igazat mondani?

Figyelt kérdés
Saját példámból kiindulva, ha rossz jegyet kapok, elég durva letolást kapok, így inkább azt mondom, nem kaptam jegyet, pedig ha csak annyit mondanának, hogy "oké, de javítsd ki", akkor gond nélkül elmondanám, hogy becsússzan 1-2.
2011. okt. 2. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ha ahzugságon kapnak, állj teljesen komoly arccal eléjük és mondd a következőket:

Mikulás. Jézuska. Húsvéti nyuszi.

2011. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Minden kamaszgyerek hazudik és nem csak a kamaszok hanem a felnőttek mindenki!!! És igen valószínüleg a legtöbben azért hazudnak, mert nem MERIK az igazat elmondani. Ilyen az élet :D
2011. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Lófülét. Ezek nem hazugságok, hanem kedves gyerekkori emlékek (lesznek majd).


Az viszont gáz, ha az igazmondásért büntetés jár, ami hazugsággal elkerülhető. Ha a gyerekem megmondja, hogy elkúrt valamit a suliban, azt mondom rá, hogy jó. Ez van. Nézzük, hogy tudod kijavítani. Semmi lebaltázás (eh, csúnya szó szűrő, szexualizálják meg!), büntetés stb. És láss csudát, a gyerek őszinte, és a képességeinek megfelelően tanul.

2011. okt. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem a család azért van, hogy velük mindent meg lehessen beszélni.
2011. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Azért kéne legyen.


Komoly gátja a hierarchia, és a szülők jelentős részének az a téveszméje, hogy a gyerek az ő tulajdonuk, és alacsonyabb rendű.

2011. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Vagyis nem. Bocs, a hierarchia nem gátja. A hierarchia OK, ha tisztességesen, átláthatóan, és emberségesen van csinálva. A lenézés a nem OK, ill. az előző hozzászólásom második tagmondata.
2011. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%

én se beszélek meg semmit velük...leszarják az egész életemet,ott tesznek keresztbe ahol csak tudnak,mindent megtesznek csak hogy megverhessenek valamiért...


ha rossz jegyet kapok,akkor eleinte én se mondom el,de előbb utóbb úgyis megtudják,amikor azokat alá is kell írni...


irodalomból van két 1esem,és azt úgy mondtam el hogy -NÉGYES LETT A MATEKOM!:D még szerencse mert ircsiből már van 2 1esem :))...


így nem volt annyira gázos


13l

2011. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%

Ha nagyon lecsesznek az igazságért, akkor valamilyen szinten elfogadható, hogy kamuzol a jegyeidről, de ez sem megoldás.

Szerintem jobban mérgesek azért, hogy "eltitkolod", minthogy akkor mondod meg, mikor kaptad.


Bár én nem tudhatom, én amolyan szerencse lánya vagyok, mert nekem a "javítsd ki minél hamarabb" szöveg van, ha rossz jegyet kapok.

2011. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Most az a dolgod, hogy tanulj. Felnőttként, hogy dolgozz. Ott nem rossz jegyet adnak, hanem kirúgnak. Ezt akarják veled időben megtanítani a szüleid. Ha nem verést, vagy nagyon durva tiltást kapsz a rossz jegyért, inkább mondd el. Tudod, így csak azt látják a szüleid, hogy nem elég a rossz jegy, még hazudsz is. Tehát csak megpúpozod a meglevő bajt.
2011. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
A letolás még hagyján, engem jól el is vertek, ha rossz jegyet kaptam. Na nem is mondtam el, a szülői után kaptam meg a büntit "tömbösítve". Addig nyugi volt. Viszont mai napig nem mondok el dolgokat a szüleimnek, csak ami tényleg lényeges, pedig már felnőtt vagyok, nincs bünti.
2011. okt. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!