Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, fiatal lányok fiúk...

Anyukák, fiatal lányok fiúk hogy segítsek egy ilyen 16 éves lányon?

Figyelt kérdés

Tegnapi kérdésem másik kategóriába, ma egészítettem ki de úgyse fogok rá választ kapni ezért tettem most ide. Aki tud segísten mert fontos lenne.



Ez a lány akiről a kérdés szól

- nagyon gyerekesen viselkedik, óvodás szinten van, leggyakrabban használt szavai, he, mivan, haggyámá, egy mondaton belül akár 5ször is előfordul

- fogdossa a macskákat aztán soha nem mos kezet, de még wczés után sem és állandóan az arcát dörgöli amitől már csupa pattanás és valami bőrbetegséges az arca, de nem érdekli hiába mondjuk neki, hogy ezzel orvoshoz kell menni és kezeltetni kell

- fésűt nem ismeri, mindenhova úgy megy el, hogy nem fésülködik meg, az anyukája reggel veszekszik vele, hogy legalább akkor fésülködjön meg ha iskolába indul, de nem

- hajat talán kéthavonta mos, csupa zsír az egész feje

- állandóan a gép előtt ül amitől az egész feneke csupa pattanás vagy mi, teljesen be van fülledve, el sem tudjátok képzelni hogy milyen csúnya

- valószínűleg hormonzavaros vagy legalábbis én arra gondolok, mert csupa szőr, de nem csak egy picit hanem nagyon nagyon és fekete szőr, férfit nem láttam még ilyen szőröset, a derekától a térdéig iszonyatosan nagy göndör fekete szőr van, mintha egy pulikutyát ragasztottak volna oda, ezt is mondtam már neki, hogy vizsgáltassa ki magát mert ha hormonzavaros akkor kezeltetni kéne, ha meg annyira nem akar orvoshoz menni akkor legalább kozmetikushoz menjen el gyantáztatni

- nagyon renyhe a testtartása, kicsit csámpás is

- normális ruhát nem hajlandó felvenni


Én csak annyit szeretnék, hogy menjen el bőrgyógyászhoz és az arcát nézesse meg, szeretném ha ezt a szőrösséget is megnézetni, hogy mitől van

Kicsit öltözzön lányosabban, ha el megy valahova akkor ne az agyónig kitaposott retkes papucsot vegye fel, hanem egy tiszta cipőt, fésülködjön meg legalább reggelente, a haját mossa rendszeresen, beszéljen normálisan, ne üljön egész nap a gép előtt, hanem néha mozduljon ki, szerezzen barátnőket és használja ki a fiatalságát.

Tudom, hogy nem kéne ezzel foglalkoznom, de sajnálom őt, mert új közösségbe fog menni ahol ha így viselkedik nem fogják befogadni.

Hiába magyarázom el neki, hogy mégis mit hogyan kéne csinálni, mintha a falnak beszélnék.


2012. júl. 7. 19:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
23%
Nem hiszem, hogy ilyen "emberekkel" kellene kapcsolatot ápolnod.
2012. júl. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
A szőrösség okát nagyon fontos lenne kideríteni, lehet komoly hormonzavar is a hátterében, amitől meddőség is kialakulhat később. Ha semmi más nem érdekli, azért az egészségét nem szabad elhanyagolnia!
2012. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az anyját kell rávenni arra, hogy lépjen valamit!

Nem igaz, hogy őt nem zavarja!

2012. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán a környezet miatt lett ilyen, ahol felnőtt. Ő ezt az életmódot szokta meg, neki ez a természetes és nem is fog rajta változtatni.

Te nem tudsz rajta segíteni, amíg ő nem akar ebből a helyzetből kikerülni.

Talán az új közösség majd kihozza belőle, hogy másként viselkedjen, öltözködjön, alkalmazkodjon a többiekhez, de nem valószínű.

2012. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy kérdésem lenne. Milyen kapcsolatban vagy a lánnyal? (Úgy értem rokon,barát stb.)
2012. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez... Undorító.
2012. júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem vér szerinti rokon, de rokon


Van neki két lánytestvére és azok teljesen normális átlagos lányok. Nem értem, hogy ő miért vagy hogyan lett ilyen. A két tesója és az anyja is hiába beszél neki, nem foglalkozik velük.



Valaki írta a meddőséget, hát igen ez is baj, mert félévente egyszer ha megjön neki.

2012. júl. 7. 19:21
 8/21 anonim ***** válasza:

Az anyukájának/apukájának sürgősen tennie kéne valamit, először is elvinni az orvosokhoz, ha nem akar, el kell venni a számítógépet...

Itt komoly gondok vannak, több felé is menni kell, és jó lenne ezt még a szünet alatt megtenni, hogy később ne legyenek hiányzásai az iskolában.

Apukának szépen be kell tenni a lányát? a kocsiba és elvinni: - bőrgyógyászhoz

-endokrinológushoz

-pszichológushoz !

-ortopédiára


Utána jöhet a kozmetikus, ruhaboltok stb. , de az anyukáján kívül itt más nem nagyon tud segíteni, vele kéne beszélni.

Azt én sem értem ilyenkor a szülők miért nem tesznek semmit, nem gondolnak bele mi lesz a gyermekükkel a jövőben, ha így folytatja.?

2012. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

OMG. mint a koszos cigányok... ez elkeserítő.

a szülők valamit nagyon elrontottak a nevelésében, ha a fejlődésben csak eddig jutott.

iskolában az orvosi vizsgálaton nem tűnt fel a védőnőnek meg a suliorvosnak, hogy gyalázatos állapotban van ez a lány, és be kéne utalni valahova?

gondolom a suliban is ki van utálva rendesen, mert egy büdös, igénytelen emberrel senki nem barátkozik.


nálunk is volt büdös lány, de a sok csesztetés hatására elment orvoshoz, többször fürdött, és később már befogadtuk.

2012. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Na, akkor még a nőgyógyász is.

Mi az, hogy nem hallgat rájuk? Nem támogatom az erőszakot, a büntetéseket, de ilyen esetben kénytelenek lesznek a szülők "elrángatni" az orvosokhoz, a lányuk érdekében.

Ajánlom a következőt:

"-Nem jössz az orvoshoz lányom? Na akkor nincs se gép, se internet, se telefon, se TV, se semmi."

2012. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!