Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni? Valami...

Mit tudnék csinálni? Valami jó ötlet? Fiatal anyuka kér segítséget! (Csak normális válaszokat kérek! )

Figyelt kérdés

A rövid történetem:

Terhes maradtam fogamzásgátló mellett(18 éves vagyok a férjem 24.).

Amikor nem jött meg sokszor rágtuk át ezt a témát, ő akkor azt mondta, hogy örülne egy babának és én is azon a véleményen voltam, hogy ha úgy alakul, megtartanám/megtartanánk.

Megcsináltam a tesztet azon a bizonyos napon, + lett. Anyukám nem volt épp a legboldogabb, de támogatott.

A párom majd kiugrott a bőréből, anyósék nagyon nem örültek, apukám szintén nem, de akkor még vele nem tartottam a kapcsolatot(azóta viszont már nagyon jó lett a viszonyunk)..

Mi eldöntöttük, hogy megtartjuk, 2 hét múlva megkérte a kezem, 17 hetes voltam amikor összeházasodtunk. Amíg nem látszott a pocakom imádott, de ahogy elkezdtem hízni, nőtt a pocim úgy érzem teher vagyok a számára.

Amióta viszont megszületett már lassan köszönni sem köszön nekem, de a gyerekkel is alig van. Addig jó apa és férj amíg "dicsekedni kell"(pl. ha megyünk valahová..)

Minden nap sírva alszom el, olyan dolgokat mond nekem, mert ha hozzám szól is csak bántani tud. Akármit csinálok nem jó, ha este vasalok az a baj, ha délelőtt az a baj, ha 10 percet késik a kaja, az a baj(ugye gyerek mellett nem egyszerű)..

Kérdeztem tőle, hogy miért van ez, de szerinte csak hisztis vagyok.

Ha neki kell valami nekem azonnal ugrani kell, sőt, mindenre rá kell bólintanom, de ha én kérek egy nadrágot vagy esetleg egy felsőt akkor sosincs rá keret, de még a fiára sincs.(5 hónapos a fiam, hosszú kismamanadrágba járok!)

Egyszer már összepakoltam, mert már nem bírtam elviselni amiket hozzám vágott, akkor sírva könyörgött, hogy ne hagyjuk el, mert szeret.

Nem tudom mi lenne a jobb megoldás.. Nagyon szeretnék elmenni, de néznem kell a fiamat is aki viszont imádná az apját és érte bármire képes vagyok!

Ha jó napja van kapok egy puszit, de ha nincs akkor úgy beszél velem, mintha a cselédje lennék.

Nem tudom mit kellene tennem. Anyukám külföldön dolgozik, szívem szerint hozzá mennék ki, de a gyerek miatt nem hagyhatom el az országot. Ráadásul félek, hogy ha elválnánk elvennék a fiam, mert ugye nincs jövedelmem, már pedig őt SOHA nem adom!

Valami ötlet?

Tudom, fogok kapni hideget meleget, de azt is tudom, hogy életem legszebb és legjobb "hibája", hogy megszültem a fiam!


2012. júl. 2. 08:51
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid támogatnak, költözz hozzájuk. Keress bölcsődét a fiadnak és munkát magadnak, már ha leérettségiztél. Ha nem, fejezd be a sulit.

Emiatt nem fogják neki ítélni a gyereket.

2012. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%

Mi a kérdés?

Nem kell egy gyerek miatt együtt maradni valakivel, akivel nem jó a kapcsolatod. Válj el. Mivel a gyerek kicsi, szinte biztos, hogy nálad helyezik el. GYES-en vagy, az jövedelem, ahogy a családipótlék és a tartásdíj is az lesz, emiatt nem kell aggódni

2012. júl. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Egy 5 hónapos gyereket nem akarok bölcsibe adni!

Apumékhoz mehetnék, és az anyagiakkal sem lenne baj, csak nem akarom elveszíteni a fiam!

2012. júl. 2. 09:01
 4/39 anonim ***** válasza:
94%

Akkor mi a kérdés?


Menj a szüleidhez. Eddig a férjed tartott el, mostantól a szüleid fognak.

2012. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy a második válaszadó is írta, nem veszik el a gyereket. Költözz apukádhoz, és amint lehet, menjetek ki anyudhoz, talán ott te is könnyebben találsz munkát mint otthon.

Hol dolgozik anyukád amúgy?

2012. júl. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Németországban van kint.

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 2. 09:08
 7/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem fogod elveszíteni a gyermekedet, ha elköltözöl a papádhoz, és beadod a váló-papirokat. Ha ez így lenne, mit gondolsz, lenne ennyi egyedülálló anyuka?

A csöppség még csak pár hónapos, az is meglehet, hogy a kötelező kéthetenkénti láthatás jogával sem élne a párod.

Beszélj apuddal, szervezzétek le a költözést, és majd amikor már rendeződött válás, gyerektartás stb. utána gondolkodj azon, hogyan tudsz te is kimenni Németbe.

2012. júl. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából ugye az én szüleim is elváltak szóval azért van fogalmam róla(főleg hogy 10 évig pereskedtek..), németbe anyu után, csak akkor mehetnék ki, ha az apja is beleegyezne, már pedig nem fog..(mi anyuval olaszba akartunk kimenni anno, csak apu nem engedte)

2012. júl. 2. 09:17
 9/39 anonim ***** válasza:
75%
De kiviheted, ha biztosítod neki a láthatást. Személyit egyedül is tudsz neki csináltatni már holnap is.
2012. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
74%

Persze, hogy most még nem fog hozzájárulni, mert hiszi azt, hogy ezzel is magához tud benneteket láncolni.

Majd amikor már a láthatási jogával sem fog élni (nem tudom miért van ilyen érzésem eseteddel kapcsolatban), akkor már akár símán aláírja, különösen, ha ennek fejében te viszont lemondasz a gyerektartásról.

De ehhez idő kell.

Egyelőre ha elköltöztetek apudhoz, mire berázódtok egy új életritmusba, és nem árt, hogy gyermeked elérje a 3 éves kort, addigra a férjed is más hangon fog beszélni.

2012. júl. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!