Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én érzem így vagy van...

Csak én érzem így vagy van még valaki rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, hogy az én anyám a legundorítóbb lény az egész világon. Pl: Ma este anyám betelefonált a DIGI TV-hez mert rossz a TV-nk. Nálam volt a távirányító és amit anyámnak mondtak az mondta nekem, hogy mit nyomjak, hogy jó legyen. És volt olyan rész amikor nem mondott semmit csak beszélgetett a telefonon az emberrel. Én addig az öcsémmel egy kicsit játszadoztam, de közben figyeltem, hogy mond-e valamit, hogy mit kell csinálni. És egyszer csak odajön és fejbe vág mert rám nem lehet bízni semmit, mert mindig csak ökör vagyok és nem figyelek, és mindent neki kell csinálni... Ezt abban a szent pillanatban megígértem neki, hogy még egy ilyen és én utána ököllel vágom pofán. Igaz fiú vagyok, de leszarom. Ha kell én megütöm a saját anyámat is mert ahogy mostanában viselkedik velem én már nem tekintem őt az anyámnak. Ő csak egy ember aki velem él egy házban... nem is lehet mihez hasonlítani.

2012. júl. 7. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megütöd,abból csak neked lesz bajod.Max ne segíts neki többet semmiben.
2012. júl. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor meg folyamat fenyegetőzik velem, hogy el költöztet, többet nem élhetek itt kezdjek csomagolni, vagy ha éppen gépnél ülök akkor kimegy és lenyomja a biztosítékot mert én csak pocsékolom az áramot ő meg nem győzi fizetni... Nem érdekel mi lesz belőle ha megütöm, de ha a szép szó nem segít valamivel rendbe kell hozni. Tudom kintről könnyű mondani, hogy nyugi, de ettől teljesen meg lehet őrülni. Talán épp ez a célja nem tudom, de nem fog neki összejönni az biztos.
2012. júl. 7. 23:04
 3/6 A kérdező kommentje:
#2/3 látom akkor nem vagyok egyedül :) legalább tudom, hogy nem csak az én anyám ilyen.
2012. júl. 7. 23:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én anyám is nagyon hasonló. Kedves kérdező, nem tudom te mennyi idős vagy, de velem 20 éves létemre olyanokat megcsinál.... Elég ha annyit mondok, hogy bulímiám lett miatta. És ez a legkevesebb. Ha bármiben ellenkezek, vagy kifejtem a véleményem megver. Én visszaütni nem mernék. Mondjuk én lány vagyok. Elköltözni nincs lehetőségem, úgyhogy tűrni kell sajnos. Nálunk az megy, hogy ő választja ki a ruháimat, csinálja meg a hajamat, ő mondja meg kikkel barátkozhatok, kikkel nem, ő akarja kinézni a fiút akivel párkapcsolatban lehet, megmondja mit mondjak neki, és mi ne... Lelkileg kikészültem már teljesen.

Kitartást neked! Majd lesz jobb is, fel a fejjel! :)

2012. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én 17 éves vagyok. Eddig nem nagyon mert megütni mert szoktam kondizni és azért jóval erősebb vagyok mint ő. Valószínűleg vett egy nagy levegőt (mert amikor nem figyeltem akkor csinálta), de utána gyorsan el is ment a másik szobába. Velem is ilyet csinál. Ha csak mondok valamire egy véleményt már visszabeszélésnek veszi. A másik bajom, hogy irtó türelmetlen. Én 3-4 éve DJ vagyok és néha itthon is szoktam mixeket készíteni élő felvételben. Egyszer csináltam egy 3óra 48perces zenét. Már 3 óra 35percnél jártam amikor hívott, hogy menjek, de azonnal. Mondtam neki 10 perc és ráérek mert most élő felvételben csinálom a zenét. Akkor is ki akarta nyomni a biztosítékot, mert milyen lusta vagyok. Pedig ahogy neki is van munkája, így nekem is a DJ a foglalkozásom. Csak ezt ő semmibe veszi, számára ez nem munka hanem felesleges áram pocsékolás.
2012. júl. 7. 23:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez is bántalmazás, de azt mondom ne hagyd magad felidegesíteni. Ne légy vele olyan, mint ő veled: erőszakos. Hosszú távon jobban jársz, ha kiállsz magadért, de úgy hogy közben nem hagyod, hogy ő irányítson. Ha fejbevág = provokáció. Ne hagyd magadból kihozni az állatot, mert akkor már nem Te irányítasz! Ha nyugodt vagy és úgy állsz ki magadért, jó eséllyel nem tud mit reagálni, mert igazad van, és nem lehet belekötni sehogy.


Nekem is sok gondom van (volt?), hogy csak üvöltve tudtunk már beszélni, meg egymásra húztunk... de csak velem volt ez, hát körbenéztem. és működik az, hogy normális, emberi hangnemet kell mindenáron fentartani, és akkor valahogy a másik is megszelídül (vagy gáznak érzi a bunkózást melletted, aki normális vagy).


Például ha leüvölt, meg kell kérdezni normál hangnemben, hogy most miért üvölt. Ha megver, azt kell megkérdezni hogy miért tette, szeretné e ha így intéznétek a közlendőt. és így tovább!

Ha elégedetlen a segítségeddel, mondd hogy legközelebb majd nem segítesz egyáltalán. (és ne is segíts!)


és még egy fontos: jogod van utálni a viselkedéséért, de nincs jogod büntetni (fizikailag).

legjobb, ha megérted, miért ilyen veled (biztosan van oka, akár a saját bajai amikhez neked nincs közöd), hátha a tudat segít elviselni annyira, hogy függetlenedni tudj tőle, és már ne tudjon fájdalmat okozni, de megmaradjon az is, ami benne jó (mert miért ne lenne ilyen is?)


Ez csak egy ötlet, azért írtam le mert nekem úgy tűnik kezd működni.

2012. júl. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!