Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lehetek felnőtt? 28L

Mikor lehetek felnőtt? 28L

Figyelt kérdés

Ezt kérdeztem korábban


"Gyerekként kezelnek. Ti mit tennétek a helyemben?


Nem egyenlő a kapcsolatom a szüleimmel.Gyereknek és nem egy másik felnőtt embernek tekintenek.

A helyzet a következő: A szüleim mindig is jó fejek voltak, harmonikus kapcsolatom volt velük (amíg el nem költöztem).Vettek nekem egy házat,komolyra fordult a kapcsolatom a párommal- aki már a férjem és a házba már közösen költöztünk.. Mindig mindenbe beleszóltak- nem tanácsot adtak, hanem megmondták, h mit hogy csináljunk, ha nem úgy lett, akkor haragudtak.Közben azt mondják, hogy büszkék ránk, milyen ügyesek vagyunk, aztán váratlanul mindig beüt a krach..Ilyenkor azt mondják, hogy hülye vagyok, hogy utálnak, nincs önálló gondolatom... És a mostani: A háznál van egy játékos nagytestű jóindulatú kutyánk (1 éves) akit nagyon szeretünk és szerettünk volna neki játszótársat ezért hoztunk mellé egy kölyök rotit. A szüleim azt mondták, hogy tüntessük el a kutyát, mert ők ide akkor nem jönnek és válasszak, vagy ők vagy a kutya. A kutyát (2 hónapos) nem látták, nem ismerik a fajtát csak tv-ből, de nem lehet őket meggyőzni.. Mi a jó reakció? Vigyem vissza a kutyát? Akkor megint én engedek.. Szerintem ez az én megmondomésúgylesz hozzáállás soha nem változik.. Mondjátok kérlek hogy tévedek.. Egyébként egyke vagyok, és ilyenkor mindig magamban keresem a hibát, de ilyen reakcióra (más előtt ordították le a fejem, hogy mit képzelünk, hogy 2 kutya lesz) nem vagyok felkészülve és most totál kibuktam..jah és 28éves dolgozó nő vagyok"


Most:

2 hét után nem változott semmi, ugyanúgy választásra vagyok kényszerítve a szüleim részéről. Azért kezdeményeztem a békülést, mert mamám azt szűrte le, hogy szerintem rosszak a szüleim (én nem ezt gondolom) és nem akartam, hogy ezt tovább adja anyumnak (ettől függetlenül biztos mondja). De semmi sem történt, nem volt katartikus egymásra borulás, semmi.. hülyék vagyunk, hogy 2 kutyát akarunk, ráadásul két ilyen kutyát.. Mamám szerint kőszívű vagyok, hazudok (mert mondtam, hogy félek, h nem fogunk békülni és ezért félek menni is a szülőkhöz) és színészkedem (mert sírtam). És még ő haragszik rám, pedig csak kiálltam azért, amit igaznak gondolok (azaz felnőttként tudok önállóan dönteni és 28évesen jogom is van hozzá az engedélyük nélkül). Anyum most is azt mondta, h nem jön hozzánk..

Szerintetek mit tegyek? Tényleg kőszívű lennék???

Köszi, h elolvastad..


2012. júl. 8. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
De jó,hogy neked,csak ennyi problémád van.Én is ennyi idős vagyok és én azért aggódom,hogy a lakáshitelemet tudjam fizetni.Egyébként meg a szüleidre hallgass ha már ennyi mindent tettek érted.
2012. júl. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
A szüleidnek igaza van, hogy így kezelnek. Hisz adod alájuk a lovat. 28 évesen olyan és annyi kutyát tartasz amennyit akarsz, te meg ezen agyalsz hetek óta és nem tudsz a sarkadra állni. Megtartod a kutyát, éled az életed, aztán vagy megbékélnek, vagy nem.. Ha nem vagy képes magabiztosságrs, akkor tényleg gyerek vagy.
2012. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
hagyd a fenébe őket... anyum 16 évesen összeveszett nagyapámmal, mert önálló keresete volt mégis mindent haza kellett adnia (még egy cipőt se vehetett magának) elköltözött albérletbe, nem szóltak egymáshoz.... (de még a hugai is elfordították a fejüket mikor összefutottak buszon) mikor anyám jóvoltából megszületett az első unoka akkor kezdtek el újra beszélgetni, azóta szent a béke... sőt anyummal jobban jóba van a nagyfater mint a többi gyerekkel...
2012. júl. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem minden problémátok gyökere ebben rejlik: "Vettek nekem egy házat"

Ezáltal úgymond még mindig tőlük függsz és ezért gyerekként tekintenek rád.

szerintem az a leghelyesebb ha megtartod a kutyát és kiállsz a véleményed mellett.

Majd megbékélnek.. ha anyukád nem megy hozzád majd te mész hozzá.

Mi lesz majd ha lesz egy gyereked és szeretnél második vagy 3. babát és majd a szüleid akkor is megmondják, hogy kislányom elég neked egy gyerek....

Na ne!!!

Üdv : Egy másik 28 éves!

2012. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köszivü, hanem a szüleid, nagyszüleid akarnak ezzel az erzelmi zsarolassal elerni valamit. A kutyarol nem a szüleim velemenye szerint, hanem a sajatom+parom szerint döntenek. Nekem megfontolando lenne, ha pl felnek a kutyaktol, es emiatt nem mernek bejönni hozzam, meg nekem amugy sem olyan fontos egy kutya, de ha ilyesmi nincs... szoval ezt te tudod.



Vannak olyanok, akiket a szülei(k) nem engednek felnöni. Ugy viselkednek a gyerekükkel, ereztetik vele, erzelmileg zsaroljak. Nalad sokkal idösebbek is... Gyanitom, hogy a szüleid, de legalabbis közülük az emlitett mamad gyermeke is hasonlo szerepkörben lehet a mamaval, mint te a szülövel. Hadd ne peldalozzak: 40 eves es meg több, leginkabb ferfiak sztem, es gyakran egykek... bar mindenfele valtozat van. Több olyan ismerösöm van, aki akkor talalt maganak part, es kezdte el a sajat eletet elni, miutan a szülei/anyja meghaltak, 50 körül vagy felett! Addig nem volt baratnöje, es akkor a masokhoz viszonyulasa is megvaltozott, mintha addig egyenisege se lett volna! (Mert a szülei altal elvart eletet elte, nem a sajatjat. Mert "akarki" nem felelt volna meg anyucinak, akarmilyen eletmod sem...stb.) Inkabb ferfiak, de közben eszembe jutott egy nö ismerösöm is, kb 45 eves.

Sajnalom öket, mert -egy nagyon jo alomelemzö szavaival- a szülöje/szülöi tartjak öket gyermeki allapotban. Ebböl kitörni, sztem a pubertaskorban szoktak, de ha a szülök ugy allnak hozza, nem engednek szemernyit sem, tulsagosan magukhoz kötik? Akkor talan tudatosan, jol atgondolva az egeszet, talan sikerülhet... reszedröl, de nem reszükröl... mert csak a te eletedben dönthetsz... Szerintem ehhez tenyleg alaposan fesüld at a pszichologiai hatteret, több könyvet, akkor van esely.

Eric Berne: Emberi jatszmak jutott eszembe, az elejen sokat ir a szerepekröl, es a jatszmakat is olvasd.

Az eröszakmentes kommunikaciora is javasolnam rakeresni, valahogy igy lenne jo hozzajuk viszonyulni. Mert ha "felnött a felnöttel" modon akarsz velük beszelni, ök majd mindent megtesznek, hogy visszaszerezzek a szerepüket, es mivel a szüleid, megiscsak jobb a jo viszonyra törekedni - az EMK-val lehet.


Amit a "Most" utan irtal, az derül ki, h az egy jatszma - azaz Te belemesz a jatszmaba (mamad varhato reakcioja miatt csinalsz valamit), amikor En nem mentem volna. Ha teszek/mondok valamit, egy felnött felelössegevel teszem/mondom, nem kell megbannom vagy meghunyaszkodnom miatta. A jatszmak nyelven: a cel kerülni a jatszmakat.

Amit erröl a törtenetröl leirtal, abbol nekem az jön le, h erzelmi függes alatt tartanak, Te pedig belemesz. Katartikus egymasraborulasra varsz es erzelmi igazsagtetelre, ez valoban a szineszkedes "nyelve"! Nem azert szineszkedsz,mert az erzelmeidnek teret engedsz (sirsz), hanem mert belemesz a szinjatekba.

Akkor fogsz felnöni, ha vallalod a felelösseget a tetteidert, szavaidert, meggondoltabban mondassz igy dolgokat, es felnöttkent viselkedsz. Amikor atlatod a jatszmajukat, nem mesz bele, es erzelmileg is hidegen hagy. Persze, banthat, hogy igy allnak hozzad, de tisztan latod, hogy nem tudsz mast tenni, es kepes vagy igy is felnöttkent viszonyulni a zsarolasaikhoz. Az ö szemükben nem biztos, hogy valaha is felnött leszel (ha jol tudom?,mert ök döntik el), es persze bizonyos ertelemben valoban, a szülönek mindig gyermeke marad egy gyerek. De akkor majd felnöttnek erzed magadat.

2012. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

nekem is vettek lakást anyámék, de ha akarnék egy egész állatkertet berendezhetnék.


belemész a szüleid hülye játszmáiba és zsarolásaiba. ne csodálkozz ha nem kezelnek önálló felnőtt emberként...


csak egy k.rva esetben kellene kiállnod magadért, meglásd, helyretenné az ősöket.

2012. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennyire durván, de kicsit hasonló szitu volt nálunk.

Szintén a szüleimtől kaptam lakást, az időközben elhunyt nagymamám örökségét ebbe fektették (gyakorlatilag anyagi útnak indítás).

Eleinte jött a KGB egység és gyakorlatilag házkutatás volt - ezt miért itt tartod, ott por van, stb. Apám az íróasztalomon turkált a papírok között (pedig az tiltott terület, még a férjem se nyúl oda kérdezés nélkül, saját káoszom van, amit csak én látok át :)).


Egyszer eldurrant az agyam és lett egy nagy veszekedés. Mondtam, hogy igen, ők vették a lakást, életem végéig hálás is leszek nekik ezért, DE ez a MI életterünk, az pedig nem megvásárolható. Tehát, a lakás állapota miatt (pl koszos lenne a fal) szólhatnak, az ingóságok viszont a mi tulajdonunkat képzik, így abba nincs beleszólás.


Szintén jött a zsarolás, hogy jóóóó, akkor nem jönnek. Jó, mi meg a munkánk miatt (ők már nyugdíjasok) nem tudunk csak úgy 200 km-re elugrálni, akkor kevesebbet találkozunk. Gondolhatod, ki bírta kevesebb ideig... Mégis jöttek, szerintem időközben megbeszélték egymással, hogy túlreagálták.


Most éppen külföldre készülünk költözni, félig-meddig háborús övezet, így érthetően féltenek. Volt egy kör "de hát akkor ritkábban tudtok jönni, de hát nem mehettek, mert veszélyes". Jó, akkor szerezzetek máshol munkát nekünk. De hát ők nem ismernek külföldieket. Hát, akkor sorry. Hozzánk ki lehet jönni, örömmel látunk benneteket bármikor (anyagilag belefér!).

Végül ez a vita is elcsitult. A féltésüket maximálisan megértem, de döntést helyettünk nem hozhatnak. Tanácsot adhatnak, át is gondolom, de a döntés a miénk.



A lakással kapcsolatban még volt egy olyan momentum, hogy az ő házuk gyerekkoromban a nevemre került, ne kelljen örökösödési adót fizetni majd, úgyis egyke vagyok.

A lakás már az ő nevükön van. Jogi szempontból egymás ingatlanjában élünk. Amikor nagyon kiéleződött a lakás-vita, akkor mondtam, hogy jó, mivel én vagyok a tulajdonos a házukban, sok mindenhez kell az aláírásom. Gondolják végig, hogy ha bármit is akarnak csinálni a házzal, azt szeretnék, ha együttműködnék, vagy én is elővenném az "én házam" (jogilag az) jelenetet. Ez szintén hatott, mert éppen egy építési engedélyt akartak kikérni, amit hivatalosan csak én tehettem meg.


A házatok kinek a nevén van a földhivatalban? Haszonélvezete van-e valakinek, ha igen, kinek?

2012. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Itt mindenkinek anyuci és apuci házat vesz?!Nincs itt Mo-n válság ezek szerint.
2012. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom képzelni, hogy lehetsz ennyire határozatlan 28 évesen. Én is pont ennyi idős vagyok, igaz már van egy gyerekem és megszállott macska tartó vagyok főleg mióta nem otthon lakom. Utcáról fogadok be cicákat, gazdit keresek nekik és kb. a férjemnek sincs ebbe beleszólása. Elején húzza a száját, a végén meg zokog mikor elviszik a cicákat. Próbálj meg a sarkadra állni, ha neked annyira kell az a kutya akkor ne érdekeljen más véleménye, de ha te magad is vacilálsz a szíved mélyén akkor még egy kicsit barátkozz meg saját magaddal, képezd az önbizalmad. Érzelmileg még túlságosan függsz és befolyásolható vagy. Ennyi itt a gond szerintem.
2012. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Légy határozottabb. Mivel a Te házad azt csinálsz amit akarsz. Az érzelmi terrort hagyják abba. Ezentúl csak tanácsokat vagy hajlandó meghallgatni, direktívákat nem. Merj már boldog lenni a saját házadba.


Ökörköri

2012. júl. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!