Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogyha már fiatalabb...

Igaz, hogyha már fiatalabb koromba, úgy 13-14 évesen, elkezdek edzeni : ezen a konditerembe járást értem, felnőtt koromra kisebb lehetek, mint amilyen magas lettem volna?

Figyelt kérdés
Több szülőtől lehet mostanság hallani, hogy neméri meg, edzeni, ez okból kifolyólag!
2012. jan. 20. 15:38
 1/3 dirtboy ***** válasza:

én sem ajánlom 132-14évesnek a konditermi súlyzós edzést de nem a növés miatt.

ebben a korban otthon szépen lehet csinálni a saját testsúlyos edzéseket addig még elég idős nem leszel /15-16éves/ a súllyal való edzéshez.


kérdésre válaszolva:

meg nem állsz a növésben pl.vörös zoli 13évesen kezdte és 184cm magas lett.

azt viszont nem lehet meg mondani hogy hogy ha nem kezd edzeni akkor milyen magas lett volna de szerintem ugyan ennyi.

2012. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennek van valóságalapja, de ebben az értelemben nem igaz. Létezhet, hogyha valaki ilyen fiatalon elkezd kemény súlyzós, konditermi edzést végezni, akkor a csontvégek lezárulnak, ezzel együtt tönreteheti a gerincét, és az izületeit is fokozottan.

De ha valaki elkezdi ennyi idősen, azzal semmi probléma nincs, de kis súlyokkal kell dolgoznia legalább 15 éves koráig, nem szabad feszegetni a maximális erőt, meg fekvenyomni, guggolni hatalmas súlyokkal, inkábba kevésből többet. Különben is, ilyenkor még a saját testsúlyos gyakorlatok a legjobbak, fekvőtámasz, húzódszkodás, stb.

De hangoztatom, lehet súlyzózni, de keveset, kicsivel, és ésszel.

2012. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok!
2012. jan. 20. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!