Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most hogyan magyarázzam ki?

Ezt most hogyan magyarázzam ki?

Figyelt kérdés

Édesanyánkat ma műtötték, reggel, elvileg most este ébredezik. Testvérem külföldön van, nem tudott hazajönni. Telefonon a kórház nem ad ki infót a hogyan létéről, de elvileg miután felébred majd szól.

A tesóm nagyon izgul (én is) és beküldött a kórházba, hogy személyesen biztos megmondják mi van. Nem mentem be, de neki azt mondtam igen, és hogy azt mondták, amíg fel nem ébred nem tudnak mit mondani. Elhitte.


De szinte biztos vagyok benne, hogy valahogy ki fog derülni, ő elmondja anyunak, hogy beküldött, ő meg majd biztos a nővérnek, és a nővér tudna róla, ha ott lettem volna. Most mit csináljak? Nagyon elszúrtam?


(Azért nem mentem be, mert úgy sem mondtak volna semmit, ha egyáltalán van ott valaki és/vagy beengednek - mert az osztályra bemenni nem lehet).


2012. júl. 9. 16:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A nővérek váltott műszakban dolgoznak. Ne hidd, hogy emlékezni fognak rád, hogy délelőtt ott voltál e? Menj be most, és minden rendben lesz.
2012. júl. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem érted. Olyan osztályon van, ahová abszolút nem lehet bemenni. Nem csak én nem akartam, nem lehetséges! Látogatási időben is a betegek jönnek ki!
2012. júl. 9. 16:35
 3/19 Nanamia ***** válasza:
100%

Hát ez nem pont így megy azért...nekem 3x műtötték a lányomat, és a műtétet végző orvossal lehet beszélni. Vagy közvetlen műtét után, vagy a műtétes nap végén felkeresni. De a nővérek is ugyanúgy adnak tájékoztatást a rokonoknak. És mivel ő az anyukád, szerinted pont neked nem mondana senki semmit?


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de most edd meg, amit főztél, mert megérdemled. Egyrészt egy teljesen felesleges hazugságba fektettél energiát, másrészt mi az, hogy anyudat műtötték és ha te megtehetnéd, hogy bemenj, akkor is ilyen szar kifogással élsz ("mert úgy sem mondtak volna semmit"). Nem is ez a lényeg az egészben...gondolj bele, hogy anyudnak lelkileg milyen jól esett volna...

2012. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy édesanyám mondta, hogy ne menjek se ma, se holnap, mert a szobatársa is ugyanígy volt, megmozdulni sem tudott, nem hogy ki rohangálni a látogatókhoz a csövekkel meg mindennel benne. Ez nem lustaság kérdése, természetesen ha hív, én megyek, de ő mondta, hogy neki így lesz a legjobb.
2012. júl. 9. 16:38
 5/19 Nanamia ***** válasza:

"Látogatási időben is a betegek jönnek ki!"


Most láttam ezt a hozzászólást...Ne értsd félre, nem kötekedni akarok, de megkérdezném, hogy ez milyen kórház milyen osztálya? Mert én ilyet soha életemben nem hallottam...

2012. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

De nem igaz, hogy nem értitek. Még hányszor írjam le, hogy nem anyuhoz nem mentem be!!!! Anyu még fel sem ébredt, most sem!


Hozzá abszolút nem tudok bemenni addig, amíg ő nem járóképes, MERT A SZOBÁBA NEM ENGEDNEK BE!!!!!!!!!!!!!

2012. júl. 9. 16:40
 7/19 A kérdező kommentje:
nőgyógyászat, de azt én sem tudom miért nem engednek be, van egy előtér, ahol a liftek is megállnak, székek, asztalok, a héten úgy látogattam anyut (minden nap!!!!), hogy megcsörgettem telón előtte és ő kijött. Volt ott egy srác minden nap, akinek a barátnője terhes és a srác sokszor bement és mindig ráripakodtak, hogy húzzon kifelé. Anyu mesélte, hogy egyik éjjel az orvos is rákiabált egy nőre, hogy nem igaz, hogy nem lehet az ajtóra írt papírt elolvasni, amin az áll, hogy nem szabad bemenni. A látogatási idő is csak 2 óra.
2012. júl. 9. 16:42
 8/19 A kérdező kommentje:
Aki meg azt írta, hogy a fáradtságot sem vettem, hogy meglátogassam... én is külföldön élek egyébként és csak azért vettem ki az egész éves szabadságom munkából, hogy most itthon legyek!!!!
2012. júl. 9. 16:45
 9/19 Nanamia ***** válasza:

Áh, mikor tesóm született, akkor szülészeten volt hasonló, de csak azért, mert akkor épp valami nagy influenza járvány volt.

Csak tényleg meglepő, mert pl amikor nagypapám műtötték gyomorrákkal és az intenzíven feküdt utána, pár percre beengedtek oda is...


Na mindegy, végül is a lényeg, ezt a hazugságot eléggé eltoltad, megmondhattad volna őszintén is. Talán az lenne a legjobb, ha lenne benned bátorság bevallani, hogy ezt elszúrtad...mert ha később derül ki, csak jobban megszívod. Viszont a látogatástól függetlenül...van minden osztályon telefon, azt nem rakják az ember orrára, nővérrel is lehet beszélni, vagy kapcsolják az illetékes orvost. Azért nem fog senki lekiabálni :P És azt addig is megtehetted volna, amíg anyud nem ébred fel.


Őszintén szólva nekem ez is fura, altatásos műtét után az az első, hogy ébresztik a beteget, jó, utána aludhat, de ébresztés az mindig van... (Okéoké, nem piszkállak már többet :)

2012. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Szerintem az a legegyszerűbb ha megmondod az igazat amíg nem késő.Ha úgy derül ki akkor sokkal rosszabbul jársz,

higgy nekem

2012. júl. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!