Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na most ezek után hogyan...

Viki.e kérdése:

Na most ezek után hogyan bízzak benne? Hogy magyarázzam meg neki, hogy amit írtam, azt csak mérgemben írtam?

Figyelt kérdés
Anyukám egyik nap amig nem voltam otthon ugy gondolta rendet rak a szobámba. Meg is csinálta, csak hogy meglátta a naplómat ami ott volt az éjjeliszekrényemben. Nem szoktam elrejteni, mert eddig feltétlenül bíztam bennük, és abban hogy nem fogja elolvasni. Na igen. Eddig. Ugyanis elolvasta. Tudni kell még rólam hogy a naplóm, számomra olyan mintha a fejem külsőtárolója lenne. Mindent leírok bele amit érzek. sokszor nagyon mérges voltam anyukámra, és hát persze akkor nem túl szép dolgokat írtam róla. Most nagyon megharagudott rám. De hát az egész ott kezdődik hogy nem kellett volna elolvasnia nem?
2012. ápr. 29. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Aki elolvassa másnak a naplóját,az magára vessen.
2012. ápr. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is igy gondoltam! Csak azért mégsem szeretném ha haragudna rám egy butaság miatt...:/
2012. ápr. 29. 12:39
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha anyukádnak eddig ér el az esze hogy besértődik olyan mondatokon amit egy gyerek mérgében leír akkor megérdemli, te meg sértődj be hogy beleolvasott a magán naplódba és akkor kvittek vagytok.
2012. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Majd amikor már nem lesz édesanyád rájössz, hogy nem ez a legnagyobb tragédia, hogy elolvasta a naplódat. Az én anyukám is elolvasta az enyémet, eléggé ki voltam bukva. Aztán mikor 15 éves voltam meghalt...Azóta sem tudtam feldolgozni, hogy nem köszöntem meg azt a sok jót amit értem tett, hanem rondaságokat vágtam a fejéhez...

Nem kellett volna elolvasnia a naplódat, ez tény és való, de neked meg nem kellett volna ilyen bántó dolgokat írni róla. :/

2012. ápr. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok. Kedves utolsó író, részvétem anyukád miatt, és igen, belátom igazad van. Mindanyian követünk el hibákat.
2012. ápr. 29. 12:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez az ő baja, a napló alapvető lényege hogy az személyes, tehát rajtad kívül senkinek nincs beleolvasási joga. A barátnőm is vezet naplót én sosem olvasok bele mert tisztelem azzal hogy a magánügyébe nem avatkozok bele, pedig nem ártott volna. Bár volt hogy beleolvastam egy részbe mert ő azt engedte és kikérte a véleményem de lusta volt elmondani így megkért hogy olvassam el. Ha te belegyeztél volna akkor lehet hogy gáz lenne. De a barátnőm ő mindig elzárja a naplóját. Mert a bátyja elöl jobb távol tartani a szüleiben megbízik ugyan de akkor a bátyja úgy is rákapna. Anyád nem tudom miért van kiakadva mert ez a te személyes dolgod ebbe még akkor sem olvashat bele ha ő azt mondja, nem volt szép tőle. Legközelebb zárd el. Én naplót ezért vezetek már régóta a laptopomon azt jelszóval levédem, meg időnként kinyomtatom illetve valami külső adattárolóra rámásolom amit elzárok. Így könnyebb tárolni és kb a kutya se találja meg.
2012. ápr. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%

Mi lepontozni való volt abban amit írtam?

Oké elolvasta az anyja, nem volt szép tőle, kész, hibázott. Kb. az összes szülő megteszi, aztán vagy kiderül, vagy nem. De az sem volt ám szép, hogy csúnya dolgokat ír az édesanyjáról. Persze, a tinik ilyenek, de majd ha nektek lesz gyermeketek rájöttök mennyire fájó tud lenni, mikor a gyereketek bántó, sértő dolgot vág a fejetekhez vagy leír rólatok...

Lehet megint lepontozni. :)

2012. ápr. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ma 12:42


jogos amit írsz csak azt felejted el hogy az anyja haragszik rá azért amit írt és nem fordítva....

2012. ápr. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Igen, értem én, de az anyja részéről is jogos, hogy meg van bántódva. Nem kellett volna elolvasni a naplót ebben igazatok van, csak azt nem értem mikor így úgy szidják a szülőket, hogy beleolvasnak a magán dolgokba, de az nem baj, hogy hogyan beszélnek velük a gyerekek, vagy milyen bántót írnak róluk.

Kérdező, szerintem mondd el anyukádnak, hogy sajnálod, ha megbántottad azzal amit leírtál, de nem gondoltad komolyan és kérd meg, hogy máskor ne olvassa el a személyes dolgaidat. Ennyi. Nem fog örökké haragudni. :)

2012. ápr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ó én is megjártam már ezt,anyámat anaplómban konkrétan utálatos k*rvának is leírtam, szerencsétlen nagyon elszomorodott....Én akkoriban komolyan gondoltam a leírtakat, és sosem alakult ki köztünk jó kapcsolat.De ebbe inkább nem megyek bele, hogy miért.

Ha úgy gondolod, hogy szeretnél vele őszinte és jó kapcsolatot ápolni, akkor mond el neki, hogy nagyon haragos voltál, mikor írtál a naplódba...És bocsásson meg neked,mert szereted őt.

2012. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!