Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom lenéz mert nincs...

A családom lenéz mert nincs munkám. Hogy magyarázzam el nekik hogy nem az én hibám?

Figyelt kérdés
1 éve vagyok itthon, engem is idegesít a dolog, de nem találok semmit. Nem értem hogy van olyan ismerősöm akinek az utóbbi 1 évben 3 munkahelye is volt, nekem meg semmi sem sikerül...
2012. máj. 30. 18:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Barátnőmnek sincs fél éve és az én fizumból élünk, ami nem sok sajna.

Őt is elég sokszor cseszegetik, hogy na nem igaz, hogy nem találtál még semmit stb. stb.


Én erre azt szoktam mondani, hogy ha azt hiszik, hogy olyan qrva könnyű megfelelő állást találni, akkor mondjanak fel szépen a jelenlegi munkahelyükön és mutassák meg, hogy kell csinálni...

Összeteszem a két kezem, hogy bármilyen sz@r nekem is a munkahelyem, de legalább munka és fizetnek.

2012. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
17%
de egy év alatt hogyhogy nem találsz semmit? Mármint, hogyan próbálkozol?
2012. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Sehogy, én már mindent megpróbáltam, nem értik. Ők még úgy nőttek fel, hogy volt munka, ha akartál. Most nincs, max mehetsz Megdobálszba minimálbér alatt napi 8-10 órázni éjfélig.
2012. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Ismerős helyzet. Én már rég letettem arról, hogy magyarázni próbáljam, a szüleink generációja még tényleg olyan világban nőtt fel, ahol volt munka. Ma alig vannak helyek, azokra irtózatosan sok jelentkező jut. Engem is zavar, ha éreztetik velem, hogy az én hibám, hogy nincs megüresedett pozíció, de próbálok nem foglalkozni vele. Attól könnyebb nem lesz. Kitartás, addig is próbáld magad elfoglalni valami kellemessel inkább :)
2012. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Hajjaj, még a mekibe se vesznek fel, az már aranyélet lenne. Van akinek bejön van akinek nem, ez függ helytől kortól, lehetőségektől, párom 1,5 évig nem talált munkát, ekem ez 3 hónap volt, és ahogy bekerültem vittem őt is oda a szarból, sok mindentől függ, de ezt az sose fogja megérteni aki alá mindig betették a munkát, vagy legalábbis soha nem vették ki alóla...
2012. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

Ne magyarázkodj!


Állj eléjük, és tök nyugodt hangon közöld velük, ha szerintük a te hibád, hogy nincs munkád, akkor keressenek neked elfogadhatót. Járjanak ők is utána, segítsenek neked. Akkor ha erre hajlandóak majd látják mi a helyzet.

Ha nem hajlandóak akkor mond meg nekik, hogy na ezért sincs, mert a családra sem számíthatsz.


Kíváncsi vagyok mi jönne ki belőle.

2012. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Az "elfogadható" /munkáról van szó!/ szót ketten is írták. Nekem az a véleményem, ha valakinek nincs munkája és már időtlen idők óta keresgél, vállaljon el bármit, amit fizikai erővel bír. Nem lehet ilyenkor válogatni és az "elfogadhatót" várni. Onnan egyszercsak jöhet egy jobb lehetőség.
2012. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
Én is ezt gondolom, mint az utolsó. Nekem is vannak ismerőseim, akik folyton sírnak, hogy nincs munkájuk, amikor meg mutatok nekik egyet, vagy ajánlok valamit, akkor az nem jó, mert túl sok munka/nem jó munka/túl keveset fizet. Majd megsértődnek, amikor ezek után nem adok kölcsön a hónap végén.
2012. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Ha már nincs munkája az embernek, akkor menjen söprögetni? Vagy mindennap 12 órázni?
2012. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Egy bizonyos idő után igen, vagy ne panaszkodjon és kérjen kölcsön. Valakinek a 12 órázást meg a sepregetést is meg kell csinálnia.
2012. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!