Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek, hogy a lelkileg...

Engednétek, hogy a lelkileg nagyon érzékeny lányotok TVr tehetségkutatóba jelentkezzen?

Figyelt kérdés
16 éves múlt a lányom és kicsi kora óta énekel.Több versenyt is nyert már és elismerték a hangját. Egyik nap azzal állított haza,hogy jelentezni akar a The VOICE című új tehetségkutató műsorba. Viszont én tudom róla,hogy nagyon érzékeny a lelke és mindent nagyon a szívére vesz mindíg, ha pedig esetleg bekerülne ...biztos érnék kritikák.Nem tudom mit kéne tennem.Ti engednétek,hogy kövesse az álmát vagy még óvnátok? Hagyjam hogy már a saját lábán álljon?
2012. júl. 10. 12:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy érzékeny ember nem kell üvegvitrinbe zárni,mindentől óvni.

Lehet ha nem engednéd egy nagy esélytől fosztanád meg,ha meg esetleg nem jutna tovább,csalódna..és? Ilyen az élet,nem kell óvnod ettől.

2012. júl. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

16 éves... Hagynám, hogy döntsön.


Természetesen elmondanám neki az aggodalmaimat, igyekeznék előre "felvértezni".

De egyszer ezt is meg kell tanulnia.

Kénytelen lesz az életben elviselni a kritikát, a stresszesebb időszakokat, az esetleges kudarcot... Ha most nem tanulja meg, akkor majd mikor? Amikor már felnőtt, és sokkal nagyobb tétje van a dolognak?


Szerintem engedd, szükség van erre is.

2012. júl. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
mivel ő akarta ezért én támogatnám. mellette azért érdemes felkészíteni a negatív kritikákra. vagy, ha nagyon nem akarod, akkor nézess vele sok puzsér-féle kommentet, az hátha elriasztja.
2012. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Nem is azzal van gond, hogy ott a műsorban érnék kritikák, hanem ami utána van. Általában kialakítanak a versenyzőknek egy imidzset, kedvükre formálják, eladhatóvá teszik őket. Az ilyen műsoroknak, csatornáknak nem az a céljuk, hogy egy újabb tehetséget felfedezzenek, hanem, hogy pénzhez jussanak, ők ebből élnek. Ettől az egész világtól kéne még megóvni őt 16 évesen.
2012. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Anya vagyok magam is. 17 éves lány és 20 éves fiú anyukája.

Ha a lányom ilyen típusú lenne,és ez lenne az álma mint a tiednek,én támogatnám,de csak egy feltétellel.

Mielőtt még jelentkezne, elmondanám,hogy ez mivel jár. Kritikák,rossz indulatok,féltékenységek,irigységek, becsapások..minden ami rossz az elképzelhető. HA úgy érzi nem képes ezekkel megbirkózni akkor kár bele ugrani az egészbe. Ha nagyon elszánt és azt mondaná,hogy végig csinálja,erős lesz,akkor beleegyeznék,azzal a kikötéssel,hogyha úgy látom,hogy mégsem ura a helyzetnek,nem érdekel hol tart, befejezi. A lányom egészsége többet ér,mint pár hónap csillogás.

2012. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
16 évesen nem engedném. Járjon iskolába, tanuljon. Ha leérettségizett, akkor mehet.
2012. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nézd, ha érzékeny lelkű, nem az a legjobb megoldás, hogy még el is zárod. Nehogy szerencsétlen valami negtítvummal érintkezzen, ami aztán megedzi...
2012. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tényleg nem az a legjobb megoldás, ha védeni próbálod még a széltől is, de ha "edzeni" akarod a kicsi lelkét, akkor nem az a legjobb megoldás, ha beledobod a médiacirkuszba. Inkább járjon kórusba, énekeljen zenekarban vagy bármi, de hagyja ki a kertévéket.
2012. júl. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
én nem tolnám bele,Ő szeretné nagyon ezt
2012. júl. 10. 12:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Én rábeszélném, hogy várja meg, amíg nagykorú lesz.

Akik túl kicsiként kerülnek be, azok szinte mind elkallódnak.

Még 18 évesen is nagyon fiatal lesz, de azért mégis lesz neki egy kis ideje lelkileg is felkészülni a dologra. Mert a showbizniszben a jó énektudás csak egy dolog. De emellé még nagyon sok olyan jellemvonás kell, ami szükséges a sikerhez. Például jól kell tudnia kezelni a kritikát. Szerintem még ha engeded is, akkor is küldd el előtte egy asszertív kommunikációs tréningre, hogy megtanulja kezelni a se.ggfejeket és könnyedén venni a dolgokat.

2012. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!