Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában egyre több férfi veri a feleségét/gyerekeit?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy eddig is sokan így tettek és csak most tűnt fel, hogy minden ezzel van tele, de akkor is...

Engem soha nem bántalmaztak, esetleg, ha nem úgy viselkedtem, ahogy kellett volna egy-egy atyai pofon és ennyi...

Az ilyen nők miért nem hagyják ott a férjüket? Annyira félnek? És, ha hazamennek a munkából idegesen akkor a családon kell levezetni?


2012. júl. 10. 12:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Pont annyi veri mint elötte .. csak most nagyobb hírverés van körülötte és talán a nők sem hagyják már annyira hogy boxzsáknak nézzék őket és a gyerekeket, mint 20-30 évvel ezelött.
2012. júl. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Mióta világ a világ nem létezik közösség konfliktus nélkül. A stressz, a kilátástalanság,a meggondolatlan párkapcsolat, a neveletlenség vezet ide szerintem. De ne sajnáljuk annyira a nőket ebben a témában sem. 29/L
2012. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

most már van NANE meg jobban kiderül. Szerintem régen is volt ennyi bántalmazó férj, csak jobban tűrtek a nők, sajnos.

Igen, félnek, hogy a pasi utánuk meg, megöli őket, a gyereket, családtagokat, nincs pénz és nincs hová menekülni.

2012. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyfelől az országban uralkodó gazdasági és politikai helyzet miatt az emberek feszültebbek, így szerintem a férfiak keze is hamarabb meglendül. Másfelől a nők már bátrabban mernek felszólalni a kiszolgáltatott helyzetük ellen, és ezt a média is segíti azzal, hogy gyakrabban beszél róla.
2012. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Sok nő anyagi ellenszolgáltatás és lakhatás miatt tűr ,de akkor ne is panaszkodjon.Ha csinált volna saját egzisztenciát akkor nem lenne kiszolgáltatva! Mindennek megvan az ára.Régen is ez volt csak akkor nem volt net meg a tv sem ezzel foglalkozott. Amelyik nőben van tartás és önbecsülés plusz nem csupasz seggel ment hozzá valakihez azzal nem történnek ilyen dolgok vagyis nem huzamos ideig.
2012. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előttem lévő írásait. Régen is voltak házasságon belüli erőszakok,csak igyekeztek titokban tartani.


A legtöbb nő nem csak a félelem miatt nem mer lépni,hanem mert nincs hova lépni.

Tudod nagyon sokan jönnek azzal a jó tanáccsal,hogy gyorsan el kell hagyni a férjet,költözzenek el. Mégis hová??

- Az anyaotthonok tele vannak. Sokkal több bántalmazott anyuka an mint ahány hely lenne az anyaotthonokba.

- Nem mindenki tud hazamenni. Vagy mert nincs szülő aki élhetne,így nincs otthon sem. Vagy mert anno annak idején azért menekült a házasságba,mert az apja szadista állat volt. Ebben az esetben mérlegelni kell hogy ki a rosszabb. Az apa vagy a férj.

- Nem mindenkinek van testvére,hogy hozzá költözzön. Ha van,akkor nem biztos,hogy a testvér képes magához venni 2-3 vagy 4 embert is. (főleg ha a testvér is 1 szobás lakásban toporog a családjával

- Nem mindenkinek van olyan rokona aki kitárja az ajtót. Sőt nagyon kevés rokon van aki a jó tanácson kívül magához költöztetné a bántalmazott rokonát,gyerekestül.

Ha belegondolunk még mi magunk sem vagyunk ilyen jó lelkűek. Én magamat jó embernek tartom,és örömmel szoktam segíteni,de ha most felhívna egy 10 éve nem látott unokatestvér,hogy fogadjam be több hónapra 2 gyerekkel..nos nemet mondanék. Inkább adnék pénzt,de nem engedném,hogy az életem gyökeresen megváltozzon egy rokon miatt.(és az vesse rám az első követ,aki nem így gondolja)

- Nem mindenkinek vannak hű barátai. Sőt a legtöbb barát csak addig barát amíg minden jó,és nem vagy bajban..


Szóval a legtöbb bántalmazott nő nem tud hova menni gyerekkel,és inkább tűr, vár a csodára minthogy az utcára kerüljön,és elvegyék a gyerekeit tőle..

2012. júl. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem egyik félnek sincs joga ütni-verni a másikat. A férfiak néha az erejükkel élnek vissza a nők pedig azzal, hogy egy normális férfi csak a legvégső esetben emel kezet nőre, vagy még akkor sem. Ismerek olyan nőt, aki üti-vágja a férjét, mert tudjam, hogy az nem üt vissza. Vagy az a nő, aki egy sérelméért úgy állt bosszút, hogy leharapta a férje zacskóját??Együttérzek az olyan férfiakkal és nőkkel akit vernek...ne hagyjátok.
2012. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Idegesek, a munkahelyi kizsigerelés és az, hogy még e mellett is csak vegetálásra elegendő pénz jut, idegbeteggé tesz sok embert.A nők meg vagy félnek, vagy nincs hová menniük.Vigyázni kell, megelőzni azt, hogy egy kapcsolattal kiszolgáltatott helyzetbe kerüljön az ember.aki csak tudja, oldja meg, hogy egy bizonyos részt a vagyonból mindenképp megtart magának.Hogy ilyen gond esetén legyen lehetőség önállósodni.

Egyébként pedig nem muszáj egy nőnek hagyni magát, ha rám emelné a mancsát egy pasi, én kikaparnám a szemét!

2012. júl. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Pont hogy régebben többször verték a nőket. Tanulj egy kis történelmet.
2012. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
Orbánék miatt
2012. júl. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!