Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak azonosítani, ha...

Hogyan tudnak azonosítani, ha a végrendeletbe foglalt nevem, címem. Stb. (nem tudom mi még) megváltozott?

Figyelt kérdés

Amikor a végrendelet készült még kicsi voltam, azóta férjhez mentem, elköltöztem, megváltozott a nevem, az állandó címem, sőt, még a szem. ig. számom is..

Így hogy fognak beazonosítani, mint örököst ha egyszer eljön az ideje?

Megmondom őszintén, hogy kicsit aggaszt ez a dolog, mert Én nem vagyok vérszerinti unokája a nagymamámnak, viszont egyenesági leszármazottja nincs, csak egy húga, és az Ő családja, akik undorítóan viselkedtek nagyimmal, telefonon is csak addig hívták, amíg adott "kölcsön" pénzt. Amikor a pénz "elfogyott", Ők is eltűntek..

Ráadásul, ha úgy alakul, nagyim ápolása is Rám marad, ezek után nem szeretném, ha a végrendelet hibája miatt esetleg a húgáék örökölnének, akik soha egy szalmaszálat sem tettek keresztbe nagyimnak.. Sőt..

Vélemények? Hol tudnék erről tájékozódni?



2012. júl. 12. 16:56
1 2
 1/16 bibus26 ***** válasza:
100%
Édesanyád neve,a személyi számod,születési helyed és időd nem változik,ezek alapján tudnak azonosítani.
2012. júl. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy az első írta,plussz mág a lánykori neved is ua. maradt.
2012. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. júl. 12. 17:10
 4/16 anonim ***** válasza:
78%

"akik soha egy szalmaszálat sem tettek keresztbe nagyimnak"

Attól még az egyenes ági leszármazót, is örökölni fog. Bár kétséges mennyire érdemli meg.

2012. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Te sem vagy ám pénzéhes.
2012. júl. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%
Látszik, hogy te is csak a pénze miatt foglalkoztál vele. ccc
2012. júl. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%
Tényleg pénzéhesnek tűnsz: "Amikor a végrendelet készült még kicsi voltam" Ha tartod a kapcsolatot a nagyival, simán készíthet új végrendeletet a mostani adataiddal...
2012. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Nem pénzéhes, miért volna az? Ő ápolja a nagyit, miért örökölne a tesó, és egyenek, ha semmit sem tesznek a nagyiért? Csak a markukat tartanák, de dolgozni azt nem?


Kérdező: a végrendeletből kis is lehet tagadni valakit, tehát nem feltétlenül fog örökölni a testvéred, sem egyéb. A kitagadásnak azonban szigorú alaki szabályai vannak, csakis úgy érvényes, ahogyan a hatályos Polgári Törvénykönyvben le van írva. Ha nem felel meg, akkor a testvéred is örököl, és a többiek is, a köteles részt, ami a törvényes örökrész fele.


Úgy kell megfogalmazni a végrendeletet, hogy abból egyértelmű legyen a végrendkező akarata.


Meg fognak találni, éppen a fent leírtak szerint: anyja neve, születési idő pontosan, hely. A haláleset után a közjegyző kerestet téged, ha örökös vagy, és biztosan meg is fog találni.

2012. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lemaradt: a nagyid utolsó lakóhelye szerinti közjegyzőket érdemes felkeresni a végrendelet ügyében.
2012. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

8!

Olvasd csak: "Ráadásul, ha úgy alakul, nagyim ápolása is Rám marad". Nem ápolja, csak LEHET, hogy MAJD fogja.

De ha most aggódik a végrendelet miatt, akkor igencsak kérdéses, hogy egyáltalán van e valamilyen kapcsolata a nagyival... Ellenkező esetben szólhatna neki, hogy át kellene írni a nevet. Nem????

2012. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!