Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön szoba! Szerintetek kell?

Külön szoba! Szerintetek kell?

Figyelt kérdés
Szerintetek kell a gyerekeknek külön szoba? Ha igen, akkor mit gondoltok hány éves korig jó ha együtt laknak, mikortól legyen saját?

2012. júl. 12. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Hogy a fenébe ne kéne? Szerintem a külön szoba alapvető dolog, attól függetlenül, hogy sokan azzal példálóznak, hogy régen generációk is elvoltak egyetlen szobában. Főleg különböző nemű gyerekek esetében tartom fontosnak.
2012. júl. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Igen kell a külön szoba, nem kell, hogy túl nagy legyen, de mindenképpen szükséges.

Ha van lehetőség rá, akkor egy külön játszószoba, amit kb. 6 éves korukban átalakítotok tanulószobává.

2012. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Én és a bátyám kb 12 éves korunkig voltunk együtt(14 volt ő akkor) mivel nem volt annyi szoba a lakásban, így lett megoldva. De minden nap kiabáltunk, veszekedtünk, most hogy külön szobánk van egy rossz szót nem szólunk, néha még én takarítok nála is, sokkal jobb lett a viszonyunk.

Én úgy gondolom hogy amikor már elég nagyok ahhoz hogy rendet tartsanak maguk körül, vagy saját tér kell nekik(pl elsős koruktól fogva, mert akkor már tanulás, stb, ne zavarják egymást)akkor lehet külön szobába költözni. Addig meg legalább nem 2 szoba lesz teli játékokkal, meg együtt is tudnak játszani a közös szobában. :)

2012. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Kell a külön szoba. Hogy ne öljék meg egymást. Tesóm pl a barátját beköltöztette a közös szobánkba. Tökre jó. -.-

Szerintem, ha már nincs együtt játszás, akkor kell már, hiszen ha az egyik iskolás, akkor zavaró lesz a visongató kisebbik. Ha meg mind a ketten tanulnak, akkor azért: elképzelhető, hogy az egyik hangosan fel akarja majd mondani magának a leckét, de végez 20 perc alatt, a másik csöndben van, de 40 perc kell neki.

2012. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Kell az,főleg amikor nagyobbak lesznek,mert szükségük lesz arra,hogy elvonulhassanak.
2012. júl. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen kell.Ha lehetőségek megvannak rá és nincs akadály akkor mindenképp legyen külön szoba a jövevényeknek.Úgy a helyes.
2012. júl. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

Gyerekként is szülőként is úgy gondolom, hogy kell.

Hogy mikortól, azt mi majd a gyerekekre bízzuk.

2012. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem 6-7 éves koruktól jól jön, ha van rá lehetőség. Addig tapasztalatom szerint szeretnek a gyerekek együtt aludni, főleg azok, akik félősebbek a sötétben, mert nem érzik magukat elhagyatva éjszaka. :) De a gyerekek igényén múlik, lehet, hogy valaki hamarabb, más csak évekkel később érzi szükségét a saját birodalomnak. :)
2012. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk úgy lett külön szobánk, hogy én voltam 10 tesóm 14. Mit ne mondjak utáltam tesómmal egy szobába lakni szóval nagyon vártam.

Ez amúgy nagyon egyén függő, hogy mikortól kell külön szoba. Ha bírnak maguk körül rendet rakni és igénylik a külön létet akkor lehet külön.

2012. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Elég egyértelműek a válaszok, egyébként én is hasonlóan gondolom. Szimplán onnan jutott eszembe a kérdés, hogy egy barátom 2 testvérével lakik együtt. Ő 21 éves, az öccse 18, a húga most 8. A házban van egy vendégszoba (!?), mert anyukája szerint az kell, ha jön valaki.

A 21 éves srác a haverom, ő már dolgozik pár éve. A ház egyszerűen bővíthető hely is van rá, olyan ismerősöm is van aki az ilyenek engedélyeztetésével foglalkozik, ezzel sem lenn probléma. Van kőműves, ács, szobafestő és mindenféle rokon, barát, családtag, tehát szimplán anyag költsége lenne a bővítésnek, amit a srác vállalna, ezt el is mondta a szüleinek. Ők az öccsével el lennének ott ketten, vagy két kisebb szobát csinálnának, a húga maradhat a jelenlegi szobájukban.

Anyukájuk egyértelműen és tökéletesen elzárkózott az ötlet elöl, mondván, hogy így lesznek összetartó testvére, összetartó család. (!?)

Ezért voltam kíváncsi mások hogyan vélekednek erről.

2012. júl. 12. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!