Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen meghatározás a családi...

Milyen meghatározás a családi állapotra az, hogy "bonyolult ügy"?

Figyelt kérdés
Na jó, sejtem mit jelent. De mégis, mit gondolsz róla? Van egy távolabbi (érzelmileg és földrajzilag is távoli) ismerős hölgy (30 éves), aki az elmúlt években hol "egyedülálló", hol "kapcsolatban" volt a face beállítása szerint. A közelmúltban tett fel lagzis képeket, de csak olyanokat, ahol ő látható fehér ruhában, az ifjú férj sehol. Ez ugyan magyarázható azzal, hogy a pasi nem akar a f@szbúkon lenni, de számomra mégiscsak furcsa. Ha már én felraknék lagzis képet, megmutatnám, hogy ki a választottam. Vagy nem tennék fel 100 képet, csak max 1-et, és közölném a tényt: "Orália mától házas". Na szóval, a képekkel együtt átállította a családi állapotát: "bonyolult ügy". Született egy babája is azóta, róla rengeteg kép van. Kórházi képek, képek anyával , képek az első ölelésről, képek szoptatás közben, képek a nagyszülőkkel, képek a nagynénikkel, nagybácsikkal, nővérkékkel, munkatársakkal, barátokkal, csak éppen apával egy sincs. Sőt, az egyik kórházi képen tisztán kivehető, hogy a baba az anyja családnevét kapta. Szóval, tudom, hogy mindez mit jelent: a pasi csak a gyerek miatt vette el a nőt, és a továbbiakban nem óhajt részt venni az életükben, de bennem felmerült a kérdés: egy 30 éves nő ebbe miért megy így bele? Minek a csillogó fehér ruha, meg a lagzi a kirakatnak, ha utána le se szarnak? Ha a férfi arra se képes, hogy a nevét adja a gyerekének? Én inkább lennék egyedülálló anya zabigyerekkek, mint egy ilyen módon megalázott törvényes feleség! Te mit gondolsz erről?
2012. júl. 15. 06:35
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ugyan már!

Szerintem el sem vette, lagzi sem volt!

A fehér ruhás "esküvői" képek készülhettek úgy is, hogy csak beöltözött, jelmez-kölcsönzőből kivett ruhába.


Egyéjszakás kaland emléke a gyermek, a papa azt sem tudja, hogy apuka lett, lehet hogy már több ezer km-re van tőle, stb. stb.

2012. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván tisztázatlan volt a kapcsolat mibenléte még az esküvő előtt.

Előfordul, hogy még nem egyértelmű, párkapcsolat lesz-e a dologból, vagy sem. Aztán ugye ha jön a baba, akkor minden a feje tetejére áll. Pánik, kapkodás.

Hogy a férj miért nem bukkan fel a képeken, annak is lehet több oka, bár elég fura. Ha mondjuk felsővezető, politikus vagy egyéb ismert ember, akkor nyilvánvaló, ne legyenek tele a szennylapok másnap vele. Ha csak szimplán nem vállalja a nőt, akkor bizony elég kínos a dolog. Az is lehet, hogy az egész Facebook annyira távol áll tőle...

A babás dolog: az indok lehet ugyanez. (A szoptatás közbeni képeket mondjuk anyuka is kihagyhatta volna, ha eddig nem mutogatta a csöcseit nyilvánosan, attól, hogy gyereket szült, még nem kéne.) A párok megegyezhetnek arról, hogy a gyerek kinek a családnevét kapja. Ha pl. a nő neve nem maradna fent másként, és nekik ez fontos, a férjnek meg van 3 bátyja, akiknél már van 8 fiúgyerek, akkor nyilván logikus ez is.


Mindezekkel együtt persze elég valószínű, hogy igazad van, és a nő így ment bele a dolgokba. Kérded, miért...? Hát erre aztán rengeteg ok lehet. Anyagiak, neveltetés, vallás, reménykedés, hogy egyszer mégiscsak igazi család lesznek stb.


Összességében viszont sokat kitalálni nem lehet ennyiből.


Arról, hogy zabigyereknek hívod a babát, arról meg az a véleményem, hogy gáz.

2012. júl. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom, sok problémád van Neked is :)



Amúgy igazad van, de én ilyesmivel nem szoktam foglalkozni, örvendek, hogy az én párkapcsolatom nem ilyen és kész...

2012. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy kedves kérdezőnek ennél nagyobb gondja az életbe ne legyen! Boldog ember!
2012. júl. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem sincs fent a képeim közt.Van rólam és a gyerekünkről kép.Sokan kérdezték miért nincs családi kép fenn.A párom nem szeretné és én ezt tiszteletben tartom.
2012. júl. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőmnek sincs fent a párjáról. Biztos megvan az okuk rá. Csak úgy nem veszik el a gyerek miatt, de szerintem ez az ő dolguk. Gondolom te is örülnél, ha itt kibeszélné a profilod, bár lehet neki jobb dolga is van, mint a te oldalad nézegetése.
2012. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Úgy tudom a zsidóknál a gyerek az anyja vezetéknevét kapja, de javíts ki, ha tévedek.
2012. júl. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

12:01 - tévedsz. Izraelben is éltem és ott is az apa nevét kapják.

Az anya nevét azért és annyiszor kapják, ahányszor és amiért a magyarok/keresztények esetében. Ha külön kérik, akár a ritka anyai név miatt, akár azért, mert becsúszik a gyerek és nem veszi az apa a nevére, akkor azért.

De ez kicsi százalék náluk is.


Amire te gondolsz, az a vallási származás anyai ágon történő visszavezetése. De nem a név alapján történik, hanem csak akkor számít valaki vallási szempontból zsidónak, ha az anyja is az. Ennyi.

2012. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És mi van, a nő nevét vette fel a férje? Merthogy ezt is lehet ám!
2012. júl. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!