Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állampolgársági ügy. Kicsit...

Állampolgársági ügy. Kicsit bonyolult! Voltatok már ilyen helyzetben? Részletek alul!

Figyelt kérdés

Én kettős állampolgár vagyok, a férjem pedig júliusban veszi fel az esküt. Jelenleg Ukrajnában élünk , de Magyarországon fogok szülni. Mit kellene ahhoz tenni, hogy a gyyerek is magyar állampolgár lehessen?

Légyszi segítsetek!

7 hónapos kismama


2012. jún. 20. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Simán magyar állampolgár lesz a gyermeketek. Te általad is, és már csak azért is, mert itt szülsz!
2012. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyerek automatikusan magyar állampolgár lesz, mivel te is az vagy. Aztán szintén a te/ti állampolgárságotokra tekintettel kérhetitek a másik állam polgárságát is. Magyarországon a leszármazás elve szerint adnak állampolgárságot, és senkit nem érdekel, hogy anyaként van más állampolgárságod is ha a magyar megvan.
2012. jún. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki magyar állampolgár akkor a születendő gyermeke is magyar lesz.

Viszont ha egyik szülő sem magyar állampolgár,és Magyarországon születik a kicsi,akkor nem lesz magyar állampolgár,csak a születési helyére az ország városa lesz beleírva. Nem jár automatikusan a magyar állampolgárság nem magyar szülők esetében.


Mivel nem írtad milyen kettős állampolgár vagy így csak feltételezem hogy az egyik magyar. Így a születendő gyermeked is magyar lesz.

2012. jún. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%
De-de, azt az állampolgárságot kapja a baba, ahol születik. Én is magyar állampolgár vagyok, férjem is, de mivel már Ausztriában élünk 2 éve, itt szültem 4 hónapja, és a baba autpmatikusan osztrák állampolgár lett!:)
2012. jún. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt tévedés van:

2 fajta öröklési elv szerint "osztogatják" az államok az állampolgárságot.

A területen születés elve: itt a szülők állampolgárságától függetlenül az számít hol születik az ember Ez a föderációs államokra jellemzőbb? USA, Ausztria

Leszármazás elve: ott a szülők állampolgársága az irányadó, pl Magyarország.

2012. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
? helyett : akartam írni :)
2012. jún. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, nagyon sokat segítettetek! Én már el is terveztem, hogy bejárom a hivatalokat, de ezek szerint elég, ha felmutatjuk, hogy magyar állampolgárok vagyunk mind a ketten... :)
2012. jún. 20. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:
ELÉG: Sőt elég csak az anyának állampolgárnak lennie.
2012. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!