Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukámmal megromlott a...

Anyukámmal megromlott a kapcsolatunk, mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
13éves lány vagyok, az utóbbi 1hétben rájöttem hogy már nem beszélek annyit az anyukámmal mint kb. fél éve,bármit mondd nekem az úgy tűnik hogy ő azt csak azért mondja hogy belém köthessen és most már egyre többet veszekszünk...régen nagyon sok titkot elmondtam neki de most már egyet se..és emiatt rászoktam a cigire is...szerintetek mi lehet a baj? vagy mit csináljak?

2012. júl. 16. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kamasz vagy. Rosszul mondom, ez nem baj, csak egy múló állapot, ha régen jó viszonyotok volt, akkor később is az lesz.

Most mindkettőtök részéről több türelemre van szükség.

2012. júl. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ez egészen a cigiig tök normális és érthető. az lenne a furcsa, ha most ezekután is mindent anyukáddal beszélnél meg. ez a kamaszkor - legenyhébb tünete. ahogy egyre idősebb leszel, egyre kevésbé tud anyukád "megnyugtatni", mert ő maga sem tudja mindenre a választ, neked meg már nem elég az, ami gy gyereknek. ezért anyukád is bizonyára frusztrált kicsit, h mikor mit mondjon neked, h jó legyen. plusz még az is bejátszik, h a szülők, akik szabályosan rettegnek a kamaszkortól, amint látják, h a gyerek nő, felnőttesedik, megpróbálnak a lehető leghatékonyabban kezelni a kamasz problémákat, és nem veszik észre, h őszinte, spontán tanácsok helyett másról se szól a beszélgetés, mint kiokításról. én anno itt sokalltam be anyámmal kapcs, u.eben a korban. bármit mondtam anyámnak, okoskodással válaszolt, hogy ez így nem jó, meg úgy nem kellene. úgy éreztem, engem figyelembe se vesz, csak saját magát, h lehetőleg a legtutibb tanácsokat adja.

nem igaz, h beléd akar kötni, de óvatos és gyanakvó, az biztos. ha őt kérdezném, tuti azt mondaná, rád sem ismer, úgy megnőttél, már egész másképp viselkedsz, másképp beszélsz, más az ízlésed, stb. te ezt nem veszed észre magadon, de ő látja rajtad. először megijed, h elveszít, mint kislányát, aztán elkezdi elfogadni a helyzetet,de közben óvatosan megpróbál manipulálni, nehogy rossz útra tévedj. érted, ugye?

szerintem is megmarad a jó viszony, csak finoman egymásra kell hangolódni. beszélj anyukáddal erről, nyugodt hangon.


a cigit EZÉRT????? elkezdeni őrültség. azonnal hagyd abba, még most, mert később már nagyon nehéz lesz!! (én is ilyen korban kezdtem, de nem anyám miatt, társaság miatt. 20 éven keresztül próbáltam abbahagyni, sikertelenül. légzésproblémáim vannak, hörgőim gyulladtak, 3 emeletet alig bírok fölmenni a lépcsőn, pedig még nem vagyok 35 éves). ne cigivel lázadj, hanem emeld föl a hangod, és csapj az asztalra, mert a cigi tönkreteszi az egészséged - így csak magaddal szúrsz ki.

2012. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszii a válaszokat..Csak már nem bírom elviselni hogy anyám mindenbe beleszól..
2012. júl. 16. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!