Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Férjemmel megromlott a kapcsol...

Férjemmel megromlott a kapcsolatunk és most látványosan magához édesgeti 20 hós fiunkat. Mit tegyek, hogy én is érdekes legyek a gyereknek? Fáj, hogy ebben a helyzetben mennyire csüng az apja nyakán.

Figyelt kérdés
Velem van egész nap, nagyon jókat játszunk, sétálunk, de mellette végzem a házimunkát is. Apa ha itthon van, nem csinál semmit, csak a gyereket kényezteti. Én vagyok a szigorú, a következetes, de én a kisfiam érdekeit nézem, nem azt, hogy egy esetleges válásnál kit "szeret jobban" majd a kicsi.
2012. ápr. 22. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy rosszul esik, de végülis normál esetben pl. nálunk is így van ez. Én egész nap nyomulok a lányomnál, játszunk, majd ahogy apa betoppan, én megszűnök számára.

meg általában is így van ez, az anyákra hárul a sok kötelesség betartatása, a rossz dolgok is, a férfi az ilyenekből kivonja magát.


Sajnálom, hogy elromlott köztetek a dolog...tuti nem lehet helyretenni? Párterápia? A családsegítőkben ingyenes, ha úgy ítélik meg... A kisfiatok megérdemelne egy próbát...

2012. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem rajtam múlik, nekem bármit megérne a gyerek lelki békéje.

Már csak az foglalkoztat, hogy ha a férjem elhagy, ne úgy kelljen élnem, hogy a kisfiam egész nap őt keresi, mert csak őt szereti. :( Tényleg nagyon magához akarja láncolni, ezt veszem észre. :(

2012. ápr. 22. 23:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez nem ilyen egyszerű, hogy akkor csak a férjedet szereti. Te vagy az anyja, ne teperj, ne szomorkodj, csak szeresd mint eddig, ez elég, neked nem kell bizonygatnod semmit sem.

Ha tényleg válóper lenne, a gyerek, pláne hogy ilyen kicsi, úgyis nálad maradna.

nem tudsz mit tenni a férjed viselkedésével...

ha békülnél, akkor ne csak a gyerek miatt tedd, hanem magatokért is.

nagyon nagy a baj? :-( vagy "csak" elhidegültetek?


Most kidőlök, de reggel nézem, hogy válaszoltál-e..:-9 jó éjt!

2012. ápr. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is apás, de szerintem nem a szigorúságon / engedékenységen múlik a dolog, hanem mert apa jobban tud vele bolondozni, hülyéskedni, birkóznak, kergetőznek, stb. én meg inkább csak leülök vele játszani, építeni, olvasni, akármit, de nem tudok úgy hülyülni vele, ahogy apa, és szerintem ezrét van hogy jobban élvezi apa társaságát

próbálj meg te is egy kicsit lemenni gyerekbe :)

de ha nem sikerül az sem baj, nehogy azt hidd hogy téged ezért kevésbé szeret!!!

2012. ápr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is megyek aludni és köszönöm a válaszodat. Sajnos a probléma elég összetett és szerepel benne egy harmadik személy is, természetesen nem az én oldalamon. De ebbe nem is akarok belemenni, csak ha már mindent elveszítek, nem akarok a kisfiam szeretetét is.

De így sem akarom agyon kényeztetni, az ő érdekében, egyszerűen csak szeretnék érdekes lenni, vagy mittudom én... :(

2012. ápr. 22. 23:19
 6/9 Snapette ***** válasza:
100%
A kisfiad szeretetét nem veszted el, és az, hogy nem kitörő örömmel üdvözöl, mikor meglát az nem azért van, mert nem szeret annyira, mint apát, hanem ezért, mert azt természetesnek veszi, hogy anya van, ott van, számára van. Próbálj csak meg te eltűnni egy fél napra, nézd csak meg, nem bírja úgy, mint apa hiányát amíg az munkában van, mert nekik még az a természetes, hogy anya ott van, és vannak más kedves személyek, akik időnként ott vannak. Nincs még neki anya és apa fogalma úgy, ahogy nekünk van.
2012. ápr. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy kit valaszta fiu,merthogy tizenéves koraig a kutya sem kérdezi meg őt ha valasra kerul a sor. Addigra meg gondolom a férjed is megunja,meg hat a gyerek is át lát az ilyesmin egy idő után.
2012. ápr. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az alapvető magatartási szabályokat, nevelési elveket egyeztesd a férjeddel, itt jussatok valami egyezségre. Mihez nem nyúlhat a gyerek, a kimondott tiltást/utasítást keresztül is kell vinni, meg ilyenek, a többi dologban meg hagyd őket békén.

Ha válásra kerül a sor, keresni fogja a gyerek az apját, ez természetes, de szemernyivel se jobb neki, ha már most elhidegülnek egymástól.

Egyébként az apának is jobban fog hiányozni a kisfiú, hiszen az ő részéről is erősödik a kapcsolat.

Tudom, hogy nehéz, de próbáld kihasználni a helyzetből adódó lehetőségeket. Ne takaríts, miközben apa a gyerekkel játszik, menj moziba, sétálni, barátnőzni, alakíts ki saját életet.

Mikor mi kapcsolatunk megromlott a férjemmel, és már a szétköltözést fontolgattuk, bevezettük a szombati apanap rendszerét. Az ő gondja volt egész nap, hogy mit csinál a gyerekekkel, mit ad nekik enni (virslit adott minden szombaton...), hogy öltözteti őket. Én pedig úgy töltöttem a szombatokat, ahogy akartam. Általában elmentem otthonról, hogy tényleg az apjukra maradjanak a lányok (3 és 5 évesek voltak). Persze ehhez az is kellett, hogy nyugodtan ott mertem hagyni őket. Tanulságos tapasztalat volt mindenkinek.

2012. ápr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

Az azért szomorú,hogy szerinted csak magához édesgeti a gyereket,hogy őt jobban szeresse mint téged:/.

Épeszű az a nő aki a férjével versenyzik,hogy kit szeret jobban a gyerek??

Te vagy vele egész álló nap.. Jó hogy nem sértődsz meg hava férjed hazaér és a gyerek egyből az apjához siet!

A gyerek nem nyeremény,nem egy trófea!!

2012. ápr. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!