Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan miért általánosítanak a...

Sokan miért általánosítanak a "minden férfi megcsalja a feleségét" témában?

Figyelt kérdés

Nem értem ezt a dolgot. Persze, vannak férfiak, akiknek egyszerűen nem való egy kapcsolat, mert nem bírnak magukkal. De miért nyomják rá ezt a bélyeget minden férfira? Miért olyan nehéz elhinni, hogy vannak hűséges férfiak? Meg azért valljuk be, a nők se piskóták...ismerek nem is kevés hölgyeményt, akik nem éppen erkölcsös életet élnek. Nekem az a véleményem, hogy ez nem a nemektől függ, hanem az erkölcsösségtől. Mégis annyiszor olvasom itt, hogy a férfiak így csalfák, meg úgy csalfák, és az életük során legalább egyszer félre fognak lépni, ha eddig még nem tették meg. Mintha ez olyan törvényszerű lenne. Nektek mi a véleményetek?


N


2012. júl. 16. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden csinos nő kurv@ és csak a pénzre megy


Minden szőke nő buta


Minden izmos hapsi üresfejű


És még számtalan ilyen általánosítás van,nem kell velük foglalkozni. Eleve nem is a másikkal kéne foglalkozni hanem mindenkinek saját magával, mindenkinek a saját háza táján kéne sepregetni és rendbe tenni az életét, nem a szomszédnak osztani az észt.

2012. júl. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, mert az ostoba emberek már csak ilyenek... önálló gondolatokra nem képesek, tehát marad az általánosítás, a közhelyekben gondolkodás, esetleg a saját sérelmek kivetítése mindenki másra...
2012. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
Nekem az a véleményem, hogy a nők azok akik csalfábbak! Én pasiként ha totál komoly kapcsolatom van, nem megyek félre, ellenben amikor nem volt kapcsolatom, szinte csak olyan csajokkal/nőkkel volt viszonyom, akiknek volt párjuk! És az a tapasztalatom, hogy a nők nagyon hamar belemennek egy kis kalandba, többnyire fél-egy év után már simán hajlanak a dologra, de nem volt ritka az sem, ha friss kapcsolat mellett cuppantak rám is.
2012. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
10%
Ha egy férfi nem csalt meg,annak egy oka van:NEM VOLTATOK EGYÜTT ELÉG IDEIG. Tetszik,nem tetszik,ez van. Van kivetel,kb. hatalmas 1-1,5%.
2012. júl. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez valóban túlzás. A valóságban csak 70%...
2012. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


"Ha egy férfi nem csalt meg,annak egy oka van:NEM VOLTATOK EGYÜTT ELÉG IDEIG. Tetszik,nem tetszik,ez van. Van kivetel,kb. hatalmas 1-1,5%."


Mennyi az az "elég ideig"? 1-2 év? Vagy 50-60 év? Tehát akkor az ember bele se menjen komoly kapcsolatba, mert úgyis megcsalják? Vagy épp ő csalja meg a másikat? Ez egy totális általánosítás! Attól, hogy valakinek rossz tapasztalata van, attól még nem fogja őt az összes férfi/nő megcsalni. Engem is csaltak már meg, de nem gondolom azt, hogy a jelenlegi párom is megteszi. Mert én is teszek azért, hogy ez ne forduljon elő! Egy jól működő kapcsolathoz 2 ember kell. De sokan azt mondják, hogy lehetsz mintafeleség, az ágyban meg egy r.ibanc, akkor is meg fog csalni. Ezt a hozzáállást nem értem. Mert 2 felnőtt ember, attól felnőtt, hogy ha adódik egy probléma a párkapcsolatban, akkor azt meg tudják oldani. Nem félred.ugással, hanem beszélgetéssel, kommunikációval. Ha a beszélgetésnek nincs eredménye, akkor a kapcsolatnak nincs jövője. Aki meg képtelen a hűségre, legyen az nő vagy férfi, az egy felnőtt testbe zárt "tini", aki nem bír a hormonjaival. Nekem ez a véleményem. De elfogadom másét is, csak itt az emberek rá akarják erőltetni a másikra, hogy nincs hűséges férfi.

2012. júl. 16. 12:58
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Van hűséges férfi ugyan úgy mint hűséges nő is.

Szép is lenne a világ ha mindenki félre kurna.


Annyiban viszont egyetértek a megcsalós szövegel, hogy az emberek 99% félremegy legalább egyszer, de ez nem azt jelenti, hogy mindegyik kapcsolatukban hanem az 5 kapcsolatukból 1ben megcsalta a párját.

2012. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Bocs, nem olvastam végig,de én ezt az elvet vallom:

Ha nincs k...va, akkor nincs lator.

2012. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én pl. azért hiszem nehezen mert még nem láttam egyet sem. Az pedig, hogy a nők is csalnak, olyan szempontból nem érdekel, hogy nem járok nőkkel, tehát nem érint.

Nem állítanám, hogy minden férfi tuti félrelép, de még nem találtam olyat, aki nem, és ha találok, az sem lesz biztos. Vagy megteszi és lebukik, vagy megteszi és nem bukik le, vagy nem teszi meg. Ez utóbbiban maximum csak reménykedhetek. :(

2012. júl. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg hűséges nő és férfi van a világon, de mivel ugye nem ők vannak középpontban (pl. ezen az oldalon sem), hanem a "problémás egyedek", sokan azt hiszik, hogy nem is léteznek...

Csak sajnálni tudom az olyanokat, akik szerint mindenkit megcsalnak előbb-utóbb. Keserű egy életük lehet.

2012. júl. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!