Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy lány gyereknek az első szerelme az apja?

Figyelt kérdés

És fordítva, hogy egy fiúnak az anyja.


Egy barátnőm gondolja így, szerintem nincsen igaza. Mindig ezt mondja, és hogy ezt mindenki így gondolja, csak én nem. Ma volt egy beszélgetésünk erről, és konkrétan kihangsúlyozta, hogy szerelem, nem pedig erős szeretet amit én gondoltam eddig.


Szerintem mint példakép lehet, vagy egy "vár", de hogy szerelem, amit az ember felnőttkorában érez...


Nektek erről mi a véleményetek?



2012. júl. 15. 23:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában, ha egy harmonikus családról van szó, akkor a gyerekek felnéznek a szüleikre. Én nagyon szeretem apukámat és valahol belül őt keresem a férfiakban. De nem tudatosan egyébként, meg nem is külsőre.. nem kell ám semmi perverz dologra gondolni. :) A jelenlegi páromban például egyre több vonásra leszek figyelmes, amiben annyira apára emlékeztet, és nyilvánvalóan a jó értelemben.


Ha rossz lenne a kapcsolatom az apámmal, akkor valószínűleg az ellentétét keresném.


Ez ugyanígy lehet a férfiaknál is.


Lehet általánosítás, vagy nem is veszi észre az ember, nyilván nem alaptalan ez a nagyon régről jövő állítás.


Tehát ilyen van.. De hogy valaki szerelmet érezzen az apja iránt.. A szerelem testi vonzalommal jár és ha valakit ilyet érez, akkor az beteges. Ha nincsen meg a testi vonzalom, akkor viszont már nem szerelem, csak egy nagyon mély, erős kötődés valaki felé, aki megóvja minden bajtól. Mint amilyennek egy apának lennie kell..


Nekem ez a véleményem.

2012. júl. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, az első részét én is így gondolom. De itt arról van szó, hogy szerelem. Ez viszont túlzás, és szerintem nem normális.
2012. júl. 16. 00:03
 3/17 anonim ***** válasza:

nekem mindig jó kapcsolatom volt/van apámmal de sosem voltam belé "szerelmes". Ő anyu párja volt, anyu meg az az ember akit feltétel nélkül a legeslegjobban szeretek a világon.

sosem tekintettem másként apámra.

néhány tulajdonsága van amit keresek a férfiakban, ilyen mint türelem, kitartás, visszafogottság de szerintem ezzel mindenki így van.

2012. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Pedig ez így van. De ha felnőttkorban megmarad, az már Oidipusz komplexus, olvass utána. Gyerekeknél nem társul szexuális vággyal, hiszen akkor még a nemi érésért felelős hormonok nem termelődnek a szervezetben.
2012. júl. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
#4: És pont ezért nem nevezném szerelemnek. A szerelem egyik ismertetője, hogy szexuális kapcsolattal is jár.
2012. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Neked van igazad. Szerelem nem lehetséges gyerekkorban, se gyerek-felnőtt, se gyerek-gyerek között.

Csak egyesek szeretik ráfogni a ragaszkodásra, szeretetre, hogy szerelem.

2012. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

5-ös ...akkor mi van a plátói szerelemmel, vagy a diákszerelmekkel, mikor a kézenfogás még nagy dolog?

nem hiszem hogy akkora hatalmas vágyak dúlnának egy 10 éves gyerekben pl...

2012. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Az a felnőtt szerelem. Ott vannak a kis ovisok is a szivecske rajzolással. Érzelmi szintem ugyanazt élik meg ekkor mint a felnőttek, de ugye szexuális vágyra képtelenek, a fent említett okok miatt. Sőt van időszak mikor féltékenyek is a másik szülőre, ezért a lányok apások, a fiúk anyások inkább. Persze ez olyan kicsi korba van, hogy az ember nem emlékszik rá.
2012. júl. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Ez normális, amennyiben a gyerek még kicsi. A kisfiú azt mondja, hogy a mamája lesz a felesége, és a kislányt, ha megkérdezik, ki lesz a férje, azt mondja, hogy az apukája. Leegyszerűsítve így néz ki. Ha többet akarsz tudni róla, olvass pszichológiakönyvet. /Nem állítom, hogy mindig igaz ez, de ha jobban megnézed, az első ellenkező nemű ember a szüleink közül kerül elő, és meghatározza, hogy kihez fogunk vonzódni, vagy ki lesz taszító./
2012. júl. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Minden kislány, akinek jó kapcsolata van az apukájával, azt mondja, hogy majd egyszer ő lesz a férje:)

Én is ezt mondtam, és mondtam is, hogy apu a szerelmem, de ez kb oviig tart az embernek.

A barátom is hasonlít apukámra, még ha ezt próbáltam is elkerülni. Minden jó tulajdonság meg van benne is, ami apukámban volt.

Pszichológiailag azt hiszem ebben a korban alakul ki az emberben, hogy vannak fiúk, meg lányok stb. De nem akarok hülyeséget mondani.


Szerintem sem igazi "szerelem", hiszen azt nem érez az ember kiskorában, a plátói szerelmet sem nevezném olyan igazinak (amikor már úgy igazán együtt vagytok, össze vagytok már szokva), de gondolom én akartam lenni a felesége, azt meg "nem lehet szerelem nélkül". Szóval ilyen kis gyerekes dolog:)

2012. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!