Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha lényeges...

Mit tennétek ha lényeges kérdésben (lakás, életvitel) kiderülne x év után hogy nem értetek egyet a férjetekkel? Nagyon szomorú vagyok és csalódott, mert eddig nem volt ilyen a férjem.

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt. Eddig minden élethelyzetet megoldottunk együtt, én is engedtem, máskor ő engedett, kompromisszumokra törekedtünk.Most egyszerűen megmakacsolta magát, köti az ebet a karóhoz, nem tudom meggyőzni semmivel. Agyára megyek már a témával, nem is válaszol már. 3 kicsi gyereket nevelünk együtt. Nem értem, miért nincs benne most semmi hajlandóság a "tárgyalásra". Ez így patthelyzet. Ő azt gondolja, majd beletörődök, de nem fogok és nem tudok. Hogyan tovább ha beszélgetni se hajlandó erről?

Részletesen az a lényeg hogy vettünk hitelre egy házat egy faluban mert olcsó volt, mert kaptunk szocpolt és hitelt és mert akkor még megengedhettünk magunknak egy ilyen viszonylag magas lakáshitel és 2 autót (egy kicsi használt kocsim volt amivel hordtam a gyerekeket).

Mondanom se kell, a benzinár az egekben, a férjemnek kicsit visszavettek az óraszámából illetve a másodállása sem megy úgy, lényeg eladtuk a kocsit. A gyerekek míg egész picik voltak, jól megvoltunk itt a faluban, de nincs bölcsi, ovi is csak egy ami teli van, és nem is szimpatikus, így messzebbre járnak oviba. A nagyobbam a nagyvárosba fog suliba járni szepttől. Mire 3-at összeszedek, és bevásárolok, lóg rajtam mindenhol valami kb.

A lényeg, hogy én el akarnám adni a házat és beköltözni a városba. A férjem hallani se akar róla. A lakáshitel és egyre növő költségek mellett minden fillér ki van számolva magamnak egy semmit nem tudok venni kb.

Munkát keresek egy ideje nem találok. A végzettségemben nincs üresedés, de ezzel már nem törődök mert mindegy lenne csak dolgozhassak. A férjem szerint üljek itthon anyaságin továbbra is. Nem tudom mikor lett ilyen hogy a "nő az otthon üljön" de korábban sose mondott ilyesmit, mindig is úgy beszéltünk hogy majd mikor én is megyek dolgozni stb.

Nem akarja eladni a házat és elköltözni. Nem indokolja hogy miért, csak úgy hogy az ingatlan piac rossz helyzetben van és kevésért menne csak el, ebben lehet igaza, na de mikor lendül fel a piac, ki tudja.

Ez egy nagyon lényeges dolog, és én aggódni kezdtem nagyon hogy semmilyen lábon nem állok, teljesen rá vagyunk utalva a gyerekekkel együtt, és ha gondol egyet és lelépne mondjuk mit csinálnék, se munkám se félretett pénzem semmi.

Egyébként minden másról beszélgetünk, csinálunk közös programot, nagyon jó a házaséletünk is nem mondanám egyáltalán hogy el lennénk hidegülve.

Mi a fene lehet vele.

És mit csináljak? Rágjam a fülét akkor is ha már én magam unom a témát annyiszor hozom fel?


2012. júl. 17. 09:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne ha a nagyvárosba járna mindhárom gyerek oviba, bölcsibe, suliba te pedig ott keresnél munkát? Akkor csak 2× kell egy nap egyszerre összeszedni a gyerkőcöket. Gondolom busszal vagy vonattal haza tudtok menni.
2012. júl. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mintha ez a kérdés lett volna már pár napja... Kérdező, te hogyan tudnál elképzelni egy kompromisszumot, ha Te el akarod adni a házat és költözni, a férjed meg maradni akar? Hogy nézne ki szerinted egy kompromisszum ebben?
2012. júl. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Busz délelőtt van 3 meg délután 3. Full tömve. Ezt csinálni 10-15 évig hóban fagyban tudom sokan csinálják, de nekünk lenne más lehetőség is. A férjem persze könnyen van mert ő csak hazaesik este a tiszta rendezett nagy házába.

Egész nap nincs kihez szólni, és az életem nem gondolom hogy csak erről kéne szóljon mostantól hogy reggel bemegyek busszal aztán hazajövök, takarítok főzök és délután összeszedem őket.

Az életben más dolgok is vannak.:(

2012. júl. 17. 09:36
 4/26 A kérdező kommentje:
Sehogy. De mondjuk mondhatna valamit hogy most nem akarja de mondjuk x idő múlva igen vagy térjünk vissza rá vagy ilyesmi. Kategórikusan hallani se akar róla. Most akkor ez mi. Az én véleményem totál figyelembe nem vétele...
2012. júl. 17. 09:37
 5/26 anonim ***** válasza:

Itten is van:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Kérdező, szóval ez ugye ennek a kérdésnek a folytatása?

2012. júl. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Uh. Bocs de nem...de köszi elolvasom a válaszokat legalább.
2012. júl. 17. 09:41
 7/26 anonim ***** válasza:
Eszerint akkor többeket is hasonlóan érint az ingatlan-válság:(
2012. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
29%

Ezt a kérdést már feltetted egyszer, akkor is csak azt tudtuk mondani, hogy meg kell beszélnetek. Ha ez nem segít, azt tényleg, őszintén nagyon sajnálom, de hogyan oldjuk meg a problémátokat helyettetek?

Hiába teszed fel a kérdést újra és újra, segíteni sajnos nem tudunk.

2012. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
Én azon csodálkozom el mindig, hogy akinek nincs lakása, hogy tud 3 gyereket vállalni? Annyira bátrak az embere. Hitel, 3 gyerek, gyes, és ha férfi meghal balesetben,- ne adj isten- akkor ott marad az ember 3 gyerekkel + hitellel? A hiteleket 20 évig kell fizetni minimum. És ha tönkre megy a kapcsolat, mert ugye manapság, ez gyakori. Bocs az off-ért.
2012. júl. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Sajnálom de azt a kérdést nem én tettem fel. Elolvastam a válaszokat. Itt nem ez a porbléma a lényeg hanem épp ez hogy BESZÉLNI se tudunk róla, vagyis a férjem nem beszél.

Albérletet írták ott annál a kérdésnél, na arról végképp hallani se akar.

Miért vállaltunk nem mennék bele, hallottál már olyat hogy védekezés mellett terhesség? És hogy más lehetőségünk nem lett volna? Albérletbe vállalhattuk volna még a gyerekeket (azért is kapnánk az osztást) vagy megvárhattuk volna amíg úgy 42-45 évesen végére érünk egy ház hitelnek, az pedig PONT JÓ idő a gyerekvállalásra nem igaz....???

2012. júl. 17. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!