Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek az összeköltözéstől a...

Lucus12345 kérdése:

Félek az összeköltözéstől a párom családja miatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Összeköltözés előtt állunk a párommal és amennyire várom, annyira félek is tőle. Sajnos a családjával vannak gondjaim és félek, hogy ezután már nem tudom elkerülni a gyakori találkozást velük. Idáig csak havonta vagy még ritkábban találkoztunk, de most már elkezdték mondogatni, hogy majd minden hétvégén, sőt hétköznap is jönni fognak és ők biztosan nem fognak előre bejelentkezni, akkor jönnek majd, amikor kedvük van. Párom testvére is elég furcsán áll a dolgokhoz, miután megvettük a lakást, kijelentette, hogy majd ő mindig jön hozzánk több napra aludni, pedig nem kisgyerek már! Én nagyon vártam már, hogy elkezdhessem az önálló, közös kis nyugodt életemet a párommal, nem vágyom arra, hogy folyton nálunk üljenek. Mindketten nagyon sokat dolgozunk és én örülnék annak, ha egy kicsit kettesben lehetünk. Sajnos egy kicsit féltékeny is vagyok párom testvérére, mert rettenetesen ragaszkodnak egymáshoz és folyton egymás nyakában lógnak, ölelkeznek, még akkor is, amikor ott vagyok. Ő nem veszi észre, hogy ez engem zavar, pedig én is nagyon szeretem a testvéremet, de mi nem visszük ennyire túlzásba. Az anyja meg még teszi is alájuk a lovat, nagy ritkán ha eljutunk valahova kirándulni vagy egy évben egyszer nyaralni, akkor mindig morog, hogy miért nem vittük el őket is vagy a testvérét. Nekem ez annyira kellemetlen! Azért is esik nagyon rosszul, mert amúgy semmiben sem segítenek, mindenben az én családomra számíthatunk! Párom anyja csak követelőzni, meg megsértődni tud! Tudom, hogy nem érdemes így nekiindulni az egésznek, de ez a dolog csak felemészt, folyton rajtuk agyalok. Már akkor ideges leszek, ha párom szóba hozza őket, mert mindig kitalálnak valami hülyeséget! Mit tehetnék, hogy ne zavarjon ez a helyzet annyira? Párom tudja, hogy milyenek, de ennek ellenére ragaszkodik hozzájuk.
2012. júl. 17. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Én megpróbálnék beszélni a párommal,hogy kihozzunk belőle egy olyan szitut,ami mindkettőnknek jó. Pl. hogy oké,hogy megy hozzátok a családja,de ne bejelentés nélkül.
2012. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
20%
Mennyetek együtt nyaralni és a tesóval együtt is. Bejelentés nélkül meg nem illik beállítani. De szerintem ez csak az elején fogják csinálni, amíg megvan az újdonság varázsa.
2012. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 omba ***** válasza:
100%

Ezt előre tisztázd a pároddal, hogy miként legyen ez.

Ti egy MÁSIK család lesztek, ott nincs helye harmadiknak, semmilyen értelemben, csak vendégként.

A vendégeskedésnek meg megvan a kialakult rendje...

2012. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mivel összeköltöztök a saját lakásotokba vagy albérletbe akkor TI döntitek el, hogy ki jöhet és, hogy mikor. Ennek a tetejébe mi a ge...ért nem tudnak szólni h jönnek? meg ne jöjjenek hetente úristen. Én megörülnék ha a szüleim hetente jönnének látogatni. Állj a sarkadra és mond meg h akkor jöhetnek amikor te akarod. ( Maradnék a havi 1 nél) Ezt a mennyiséget szoktad meg és kész nincsen szükség magyarázatra. Teljesen jogos a kiakadásod én már rég leordítottam volna a fejét mindegyiknek leszarnám, hogy kinek kicsodája.
2015. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!