Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tartsak rendet ilyen...

Hogyan tartsak rendet ilyen család és nyomorgás mellett egyedül? 14/L

Figyelt kérdés
Az egész házban rumli van, hiába takarítok ki 1óra és ugyan amilyen volt. Hatan élünk itthon (én,nővérem és 3éves kisfia, bátyám, öcsém, anyukám). Az én szobámban velem együtt vagyunk négyen(egy franciaágyon anyukám,öcsém,bátyám és egy gyerekágyon én alszom), másik szobában pedig nővérem és fia. Tehát elégé kicsi a hely ennyi embernek, de ezt még el is viselném. De az hogy anyukám halomra gyűjti a szemetet (törött tárgyak, játékok...elromlott készülékek, pl. fülhallgató, kinder játékok stb.) amikre már nincs szükség, a szekrény polcára egymásra vannak pakolászva/nyomkodva, ha leveszek valamit esik le minden és akkor a többiek is a szennyes ruhákat csak ledobják ahova épp esik, minden féle élelmiszer/tárgyak csomagolását ledobják... Szégyelem a családomat, a házunkat, nem tudom a barátaimat behívni (most ballagtam de az osztályomból senki se tudja pontosan hol lakom. Én szivesen kitakarítok, de pár perc kérdése és talán rosszabb lesz mint volt. Ha az anyukám által össze gyűjtött szemeteket kidobom és rendet rakok, akkor képes arra hogy végig ott álljon mellettem és szinte semmit nem enged kidobni, ha kiisdobom képes a kukából kiszedni. Ha nagynehezen kitakarítok egy hét és újra ott a gyűjteménye. (apukám kiskoromban meghalt, ő biztos hogy nem tűrné ezt)...Mégis mit tegyek? Mivel hogy nincs saját szobám és ha jönnek hozzánk azt hihetik hogy olyan vagyok mint ők, és ezt nem akarom :(
2012. júl. 18. 14:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ne csinálj semmit. Elhiszem, hogy zavar, de próbálj meg esetleg minél kevesebbet otthon lenni, találkozz a barátaiddal, vagy menj könyvtárba, vagy sportolj vagy valami, aztán nem fog annyira zavarni, plusz egy idő után észreveszik anyádék, hogy milyen mocsok van körülöttük, ha senki nem takarít. Ez nem a te dolgod én úgy vélem.
2012. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
96%
Ilyen állapotokban azt csodálom, hogy a gyámügy nem rendszeres vendég nálatok. Ilyen körülmények között sem élni, sem gyereket nevelni nem lehet. Ennél még egy állami otthon is jobb körülményekez biztosít.
2012. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
100%
A spektrumon megy a gyűjtögetők c. műsor, pont az ilyen emberekről szöl. Sajnos nem lehet segíteni, csak ha nagy a baj, jönnek a csótányok, gyámügyisek... Ez egy mentális betegség. Nagyon sajnállak, nehéz lehet, főleg ha csak téged zavar. Nem tudsz koleszba menni?
2012. júl. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyeneken nem lehet segíteni. Anyádon talán segíthetne a pszichológus, de a többiek csak simán rendetlenek. Nálunk is ez van.
2012. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a helyzetedet. Gimis osztálytársaim nem értették miért akarom kizárni őket az ottalvós buliból, így hát én sem mertem menni sehová, nehogy vissza 'kelljen' hívni bárkit. Ma már felnőtt vagyok, de nem szeretek hazajárni, pedig már kezdeti nyugdíjasként egyéb dolguk sem lehetne, mint takarítani. Kvázi nekem sem esett le az aranygyűrű, de ha takarítottam vagy lekiabálták a fejemet, hogy nem hallják-látják a tévét, vagy ugyanolyan felfordulást csináltak. Átmeneti megoldás lehet a kollégium, utána egy fősulis/egyetemista kolesz, majd albérlet, stb. 29/N
2012. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Hát 2.válaszoló talán tényleg jobb is lenne egy "állami otthonban" és akkor még a mindennapos veszekedések miatt amit hallok, se mennék tönkre teljesen :/
2012. júl. 18. 14:41
 7/64 bmr válasza:
100%
Esetleg olyan sulit kellene választanod, ami mellett koliban lakhatsz. Ekkor kevésbé éreznéd úgy, hogy a rumli a te felelősséged. Van elég sok lehetőség, ami a hátrányosabb helyzetű családokat segíti-támogatja kollégiumi férőhely biztosításával: utánanézhetnél pl az Arany János Programnak.
2012. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha most ballagtál,tanulj tovább,és költözz kollégiumba!Keress a neten olyan alapítványt,amely a hozzád hasonló nehéz helyzetben lévő fiatalok taníttatását segíti.
2012. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 A kérdező kommentje:
Sajnos már a csótányok is megjelentek, írtózom tőlük, sikítok ha meglátom, sírva alszok el, fejemre húzva a takarót hogy ne vegyék észre... Kollégiumba szerettem volna menni, de sajnos anyukám csak olyan iskolába engedte volna meg ami több mint 1órára van tőlünk vonattal, így hát beis írtam egyet a felvételibe de sajnos nem vettek fel oda (valószínüleg azért nem mert mivel messzi lakok hátrébb kerültem, az ideiglenes felvételin tőlem 7helyel előrébb lévőt még felvették, pedig sokat tanultam kb. 5-6tizedet javítottam a tanulmányi átlagomon 7.év végéhez képest ezt nagyon le rontottam) Végül ahova felvettek fél óra vonattal, és ezután 45perc séta az állomástól. Megpróbálok utána érdeklődni hogy utólog valahogy ellehet-e intézni a kollégiumot, és ha igen valahogy próbálkozok még anyukámra rá venni a kollégiumot, de reménytelen.
2012. júl. 18. 14:57
 10/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden kötél szakad, te is értesítheted a gyámügyet vagy a közegészségűgyet. Komoly betegségeket össze lehet szedni a kártevőktől, pláne a kisgyerekeknek.
2012. júl. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!