Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom képtelen a gyűjtögetés...

A párom képtelen a gyűjtögetésre, ráadásul sokszor kevesebbet kér a munkájáért, mint amennyit megérdemel. Hogyan lehetne őt finoman rávenni arra, hogy legyen sokkal anyagiasabb? hiszen így sosem fogunk egyről a kettőre jutni.

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

kérdezd meg hogy mik a tervei a jövövel kapcsolatban.

akar-e házat? ha igen akkor mikorra? és konkrét dolgokat mondjon, hogy 5éven belüle szeretnék házat stb...

és akkor elvileg tudatt alatt elkezdec azon dolgozni hogy elérd a célt.

2009. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos én ugy gondolom sehogy. Nálunk rengeteg vita van ebből mert a vőlegényem eléggé anyagias tipus, én viszont egyáltalán nem.

Jó szakembernek tartanak, énis tudom magamról, mégsem kérek annyit a munkámért amennyit lehetne. Egyszerűen sosincs képem hozzá, pedig tudom hogy muszáj lenne és igy csak magam alatt vágom a fát.

De sajnos engem nem motiválnak eléggé az anyagiak, egyszerűen nem vagyok ez a tipus. A párom sokat segit, hogy próbáljak egy kicsit jobban odafigyelni a dolgokra, de megmondom őszintén inkább levesebb mint több sikerrel.

Én sajnos ilyennek születtem, hogy nem motiválnak az anyagiak ennyire.

Mindenesetre beszélj vele erről sokat, tüzzetek ki apróbb célokat amire éppen gyűjteni kell, ugy neki is jobban fog menni. Nálam ez valamelyest bevált.


Sok sikert.

2009. júl. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

A közeli célok megvannak, mégsem haladunk előre. Elviekben mindenben egyetért velem, gyakorlatilag viszont képtelen megvalósítani a kitűzött célokat. Téged hogyan ösztökél a párod?

2009. júl. 14. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Eleinte szépszóval. Én amugy nagyon igyekszem, de sajnos ezt anyukámtól örököltem... kifolyik a pénz a kezemből és nem is nagyon érdekel.


Nagyjából egyformán keresünk (100-100) körül és elég sok a fzetnivaló.

Pár hónapja leültetetett és "költségvetést" csináltaott velem. :)

Mennyi a bevétel a kiadás, mennyi pénzt kersetem a nagyobb munkáimmal (ötvös vagyok) - és utána végigkérdezgette mennyit dolgoztam, mennyire érte meg szerintem. Ilyenkor többnyire rádöbbenek hogy tényleg csak én tehetek róla hogy itt tartok, hiszen mások sokkal többet elkérnek ezekért a munkákárt, ráadásul a barátoknak/ismerősöknek többnyire ingyen dolgozok, amit szintén ki is használnak.

Ugyhogy ő most kicsit a sarkamban van anyagilag, de sajnos nekem erre van szükségem ugy látszik.

Nem tudom nálatok hogy veszi az ilyen kritikákat a párod, de nálunk apró sikerek vannak...


Fel a fejjel, ha nem is lesz egy befektetési zseni, azért kicsit szerintem tudsz rajta segitnei. Persze rengeteg türelemmel. (Apropó mi a csillagjegyetek? Csak kiváncsiság) :)

2009. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Jól értem, hogy céljai neki is vannak, csak nem tudjátok őket megvalósítani, mert ő elkölti a pénzt vagy éppen nem annyit kér, amennyit kellene? Ha olyan dolgokra költ, amik feleslegesek, akkor kezdeld te a pénzt és csak annyi maradjon nála, amiből ő a hobbijára vagy szórakozására költhet. Mondd neki azt, hogy te szeretnél gazdálkodni a pénzzel. Nem tudom, hogy házasok vagytok-e vagy épp hol tart a kapcsolatotok, de ha egy kasszán vagytok és te kezeled a pénzügyeket, akkor tudtok megtakarítani. Ha meg nem kér annyit, amennyit kellene, magyarázd el neki, hogy megkérni a kellő árat nem anyagiasság, nektek is élnetek kell valamiből és a vevők is tudják, hogy a munkáért fizetni kell. Ez így korrekt. Ha valaki költekező természet, nagyon nehéz megváltoztatni, viszont azt nem tudja elkölteni, ami nincs. Ha nálad van a pénz, nem fogja elkölteni.
2009. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Mi ezt nagyon egyszerűen megoldottuk. Az én kezemből ugyan nem folyik ki a pénz, de hajlamos vagyok az extra-költésekre; így a párom (férjem) a pénzügyminiszter nálunk. Ő tudja, hogy mikor mire kell, mennyiből költhetünk, és mennyi marad. Én megbízok benne, és nem kaptam meg még soha a "de nincs rá" típusú válaszokat. Olcsóbbat vesz, jobban szétnéz, mérlegel.

2009. júl. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, a közös költségvetést meg fogom próbálni!
2009. júl. 14. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk én voltam költekezősebb mielőtt összeköltöztünk, a párom pedig 10 forintot is be tud osztani. Nekem vhogy soha nem is volt rá szükségem, mindig mindenem meg volt, el lettem kapatva!:) Amikor összekerültünk nehéz volt megszokni, hogy nem vehetek meg a boltban mindent, amit akarok. Voltak is harcok. Egy idő után magamtól rájöttem, hogy pl. a fizum odadajam neki, mert ha nálam van elköltöm. Ez jó módszernek bizonyult. Vmennyi pénz van nálam mindig, de nem sok. Aztán a párom szép lassan elkezdte megmutatni, hogy milyen jó, ha félrerakunk, mert mennyi értelmes dolgot meg tudunk venni. Pl. most vettünk függönyt, mi spóroltuk rá össze a pénzt, és tök jó érzés, hogy ehhez én is hozzátettem vmit. Most már anyuék rám sem ismernek, én szólók rájuk, hogy ezt meg ezt felesleges volt megvenni. Szóval közel 3 évébe került a páromnak, de rávezetett arra, hogy milyen jó,ha hó végén nem két forint van a pénztárcánkban, és 140 bugyi a szekrényben!:)
2009. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi ingatlanra gyűjtünk, ezért sajna leghamarabb csak jövőre lehet valami eredménye annak, ha félreteszünk, addig nincs sikerélmény... 3 évbe került az átállás?? Akkor én még sehol nem vagyok, csak 2 hónapja élünk együtt... :)
2009. júl. 15. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!