Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Utáljuk egymást...

Mit tegyek? Utáljuk egymást az anyámmal, tesóimmal ha ezt csinálom az a baj, ha meg nem az a baj -. - hosszú lesz, ha szeretnél segíteni akkor olvass :D 16/F

Figyelt kérdés
Van 2hugom(16,13) akikkel sokkal jobban kijön ez érthető számomra,de elvárja hogy énis azt csináljam mint ők pl: táncikáljak az aztalon,fessem be a haját stb.) én a csládon belül mindig is zárkózottabb voltam de nem tudják elfogadni.próbáltam kicsit kinyílni 7.ben amikor haverok aludtak nálam,elmondtam az intimebb problémáim de katasztrófa volt.Haverom előtt jól leégetet anyám (még most is gúnyólodnak rajtam) és az intim kérdések kitudódtak és hugaim előszeretettel használják.jelenlegi probléma hogy nyár van és a legkisebbik hugom 90%tévénézés 10% zabálás,ami nagyon felbosszantott.elmondom anyámnak "oké,jó,ne sírj már mint egy dedós" ha én csinálok rendet,akkor elveszem a kapcsolót a kis tesóm (13) el kezd ütni hajat tépni..persze hogy lekeverek egy pofont neki..ki a hibás?? takarodj a szobába laptop nincs stb. szóval a 2tesóm(lányok) nem nagyon hát öö "tisztelnek" most már szivbaj nélkül ütögetnek,káromkodnak,ordibálnak velem mert anyám leharapja a fejem ha visszaadom ezeket.Na édesanyám...szerintem a 16éves tesómnak köszönhetően megváltozott és újra ő is tini akar lenni és ilyen "öribarik" lettek...na már most ez azt jelenti hogy anyám is hasonlóan bánik velem(káromkodik ritkább esetben ő is üt)és néha sérteget is.fenn van facebookon,újra dohányzik(a tesómmal!) stb. teljesen különbözőek vagyunk és mindenből problémát csinál pl: 2en kocsival jövünk haza és otthon piszkál azzal hogy alig beszéltünk a kocsiba.beszélgetünk és ÉN fura,flegma hangnemmel beszélek vele :O WTF? a tesómmal (16éves) pedig úgy beszélnek egymással húhaaa....tegnap anyám azt mondta leszar(a bizalmamat,érzéseimet) és úgy döntöttem hogy énis leszarom...ma mondta hogy miaz hogy nem köszönök és mondtam neki hogy énis leszarom azt megagyalt..azt mondta hogy ő az anyám és így nem viselkedhet velem. Help! és ez csak egy kis ízelítő volt.Ha valaki fateromat kérdezné ő meg mindent leszar mindenkit(max anyám pártját fogja kicsit) nyugdíjas már az öreg :D na szóval HELP!
2012. júl. 18. 23:59
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. júl. 20. 00:36
 12/12 anonim válasza:
Mivel régi a kérdésed,így nem vagyok biztos benne,hogy még olyan szituban vagy,amin lehet segíteni,de azért válaszolok hátha.Egy valamibe ne menj bele:"a szakember felkeresésébe.Mert azt fogják nézni,hogy a szüleidnek több pénze van és bele mennek a zsarolásodba,kicsinálásodba.Én is ebben bíztam,8 éve volt családterápia.Azóta olyan mélyen vagyok a bajban,mint soha.Úgy haltak meg a nagyszüleim,hogy nem is segítettünk rajtuk,amikor kellett volna.A terápiának hála.A terápiának hála,úgy bedrogoztattak,hogy megműtötték az ereimet,elvesztettem hátul a fogaimat,a munkámat,az autómat,a tanulmányi lehetőségeimet és teljesen tönkrement a kapcsolatom a szüleimmel,rokonaimmal a terápiának hála.Valamire jobb,ha figyelsz.A mai világban nem verésekkel,szavakkal zsarolják igazán az embert.Hanem ügyvéddel.A háziorvosodtól jelentkezz ki,válassz másikat,mert elárulhatnak vele.Sajnos,amíg azt hiszed,hogy szeretnek a rokonaid addig át is fognak verni.Ugyanilyen sziációba voltam.A legjobb megoldás,ha bevonzod a családi életetbe a barátaidat.Akkor el fognak hallgatni,mert csak addig mernek terrorizálni,amíg létszámfölényben vannak.Egy fecske nem csinál nyarat.A másik a tanulás,addig nem fognak támogatni semmiben,amíg az ismerőseiddel nem gyakorolsz nyomást rájuk,hogy milyen rosszul bánnak veled.Azt,jobb ha megtanulod sajnos,hogy nincs apád.Apádat elvesztetted akkor,amikor 3 az egy ellen helyzetben ő kompromisszumot kötött az itallal és egy felelőtlen papucs lett.Minden alkalommal amikor közelít és te békülni akarsz,hagyod magad.Akkor csak magadnak ártasz.Az ilyen házasságokra találták fel a vállást,hogy ne legyen hajléktalanok később a fiúk.Neked is ugyanolyan gyáva családod van,mint nekem.Meg kell húznod az életedben a határokat,amiket nem léphetnek át.Addig nem fog sikerülni,amíg teljesen nem költözöl el tőlük.Az átmeneti költözködés semmit sem ér.Mert ahányszor visszamész el fognak gáncsolni.Ezt élvezik,ez a családod.Ilyen egy matriarchális beteg család.Ahol a legnormálisabból akarnak bolond bűnbakot kreálni,pont azok akiknek példát kéne mutatni.Előbb-utóbb a nőkhöz való viszonyodat is megpróbálják felzabálni,hogy ne máshoz,hanem hozzájuk kötődj.Jó kis tanulópénz lesz ez az életben a női viselkedésről.Ugyanis a nőknek amint megengedik tönkretesznek mindent körülöttük.Ezt elmondhatod a barátaidnak nyugodtan,ha nincsenek akkor szerezz.Az egyetlen eszköz azok a barátaid lesznek az életben való boldogulásra,mert családi gyökereid sajnos nincsenek.Amint kialakult egy közeg,próbáld meg őket a saját családoddá avanzsálni,mert nem jó egyedül.Persze jól nézd meg,hogy nem drogosokat,alkoholistákat,bűnözőkek,örömlányokat szeress meg helyettük,mert akkor cseberből vederbe.Törj ki közüllük,viszont ne mellettük,mert amint látni fogják,hogy haladsz nem hatnak rád,mindent el fognak követni,azért hogy elgáncsoljanak.Ne hidd el az igéreteiket,csak ha kézzelfogható.Nemtudom mennyit tudsz a pszichiátriáról és a pszichológusokról,természetgyógyászokról,stb ilyen szakemberekről.De jobb,ha nem ismered meg őket,mert ilyen tudomány nincs.(Amiben nincsen matematika,az sajnos nem valódi tudomány,már Leonardo Da Vinci megállapította)Tehát jobban jársz,ha elkerülöd ezeket,mert csak kábítószereket,illúziókat,egészségügyi bajokat és kiforgatott szélhámosságokat tudnak nyújtani neked.Nekem is nyugdíjas faterom,de ez nem mentség,mert amikor nyugdíjas volt nagypapám úgy tanított,törődött velem,mint senki az életben.Ez sokszor előfordul az ilyen 'anyás' családokban,hogy a fiú gyermek nem hasonlít az apjára.Sajnos minden alkalommal,amikor szóba áltam faterommal egyre nagyobb és nagyobb bajom lett belőle.Ne légy naív,mint én.Persze van ebben az egészben valami szomorú,de jobb így szembe nézni az egésszel.Mint megalkuvó papucs alkoholista bábuként olyan nőknek a csicskája lenni,akik csak használni akarnak téged.Meg kell változtatnod a férfiak számát,a javadra.Azt se felejtsd el,hogy számodra nincs már olyan,hogy család barátja.Akit így hívnak,azzal próbálják majd satuba fogni a szabadságod.Ez a tartozik és követel szituáció lesz,amikor elveszik mindened és még ők kérnek számon,ha nem lépsz le.De ha jobban belegondolsz előnyödre is vállhat,mert ha lelépsz,akkor úgy tanulhatsz ebből az egészből,mint egy igazi férfi ember.Ne igyál alkoholt,ne drogozz,sportolj és dolgozd ki magad.Sok szerencsét!
2015. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!