Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a titka egy hosszú kapcsola...

Mi a titka egy hosszú kapcsolatnak ami tini korban kezdődött?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm 23 éves lány. 8 éve van együtt a barátjával. Helyes lány, jó az alakja is, de nagyon idegesítő. Tényleg az: úgy beszél mint egy óvodás ("szia manócska, édes kis bogyóm" meg összevissza locsog mindig butaságokat, nem érti a vicceket, semmi humora nincs, szóval fárasztó nagyon. Mégis olyan jól megvan a pasijával, aki hozzá képest még jó pasi is.
2012. júl. 5. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom szeretik és elfogadják egymást.
2012. júl. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyilván ez így jó nekik. Mi a kérdés?
2012. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Ez már nem szeretet, csak ragaszkodnak egymáshoz. Az ilyen tiniszerelmek soha nem tartanak örökké... Mindig eljön az az érzés, hogy milyen lehet mással. Az öregeket ne hozzátok ellenpéldának, akkor még más idők voltak.
2012. júl. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ugyan ilyen ismerősöm. A lány 14 volt,a fiú 18 amikor megismerkedtek. Azóta házasok. 11 éve vannak együtt. Az első válaszolóval egyet értek,valószínű emiatt vannak együtt. Osztálytársam volt a lány,és rettentő fárasztó,komolyan és még csak nem is valami szépség. A pasi meg igazi főnyereménynek számított már akkor is. Érdekes.
2012. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem barátnőm van együtt a mai napig első szerelmével, 14 éves kora óta, a csaj 23 éves. Úgy látszik halálig fog tartani. Vannak kivételek.
2012. júl. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
egyik ismerősöm 12 (!) évesen jött össze a barátjával, most 19 és a múlt héten szakítottak, úgy tűnik végleg. tehát szerintem nincs titka, maguktól alakulnak a dolgok.
2012. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen ismertem meg az exem aki szintén 15 volt és 23 éves koromban otthagyott egy csaj miatt :D

Állítólag leszbikus lett.

2012. júl. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet azzal, aki azt írta, hogy ez már csak ragaszkodás, semmi több. Nekem az unokatesóm jött össze általános iskolás korában a barátnőjével, 14 évesek voltak mindketten. Aztán 20 évesen volt egy kb. fél éves szünet, náluk ekkor volt egy komolyabb hullámvölgy, nem kötötték az orromra, de gondolom rájuk jött a "másra vágynak szindróma", de ez is ilyen se veled, se nélküled volt, mert a fél év alatt is keresték egymást, nem szakadt meg a kapcsolat, majd végül újra egymás mellett kötöttek ki. 22 évesek voltak, mikor eljegyezték egymást, 23 évesek amikor összeházasodtak. 25 évesen született gyerekük, most 30 évesek, és még mindig együtt vannak, szoktunk velük találkozni, nincs rajtuk kényszeredettség, egyszerűen csak szeretik egymást és ez látszik rajtuk. Kiegyensúlyozottak, boldogok. Szerintem az lehet a titok, hogy végülis együtt nőnek fel, együtt formálódnak, hasonló szokások alakulnak ki, együtt kezdenek háztartást vezetni. A felnőtt kapcsolatoknál, akik mondjuk 20 felett jönnek össze, sokszor összeköltözés után jönnek a gondok, a felek máshogy látják a dolgokat, úgy érzik, a másik beleszól az életükbe, stb. Ez is lehet egy "titka", de persze ezt csak én gondolom így. Ehhez át kellett volna élnem, de már lecsúsztam róla, 19 vagyok... :D
2012. júl. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is 14 éves voltam mikor összejöttem a mostmár férjemmel. Én nem hiszem, hogy lenne titka. Egyszerűen szerencsésnek érzem magam hogy megtaláltam a másik felem. (még ha ez nyálasnak is hangzik)
2012. júl. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban boldog kapcsolatról van szó (amit senki nem tudhat rajuk kívül) akkor azon múlik, amit előttem mondott valaki: megtalálták egymásban a másik felüket. Természetesen ezt majd csak egy hűségesen egymás mellett leélt boldog élet végén lehet kijelenteni.


Ha két ember összetartozik, összeillik, összeegyeztethető életritmusuk és jövőképük van, és nem utolsó sorban állandóan dolgoznak azért, hogy jól működjön a kapcsolat, akkor igenis lehet hosszú BOLDOG kapcsolat a tiniszerelemből is(a hosszú még nem egyenlő a boldoggal). Persze ehhez fel kell érni ésszel, hogy lehetséges, hogy mással másmilyen lenne, de egyszer próbálná ki az ember, és egy életre elveszítené azt, akivel összetartoztak. Nekem speciel egy olyan tapasztalat sem ér annyit, hogy emiatt megcsaljam/szakítsak/szünetet kérjek a páromtól. Tartás kérdése az egész, függetlenül attól, hogy hanyadik kapcsolat, és mennyi férfit próbált ki az illető előtte. (érdekes módon a város r.bancai is továbbállnak, pedig ők már mire kíváncsiak?)


Egyébként rengeteg - amúgy jól működő - kapcsolat megy tönkre amiatt, hogy mindenhol azt sulykolják belénk: mindent ki kell próbálni, a szex is csak úgy lehet jó, ha minél több emberrel szerzel tapasztalatot, úgyis megunjátok egymást, úgyis ellaposodik a kapcsolat.

Azt bezzeg nem hirdetik sehol, hogy hogyan kell kommunikálni a párunkkal, hogy ha valami sérelem ér, azt emberi hangon el kell mondani, és a "mi a baj?" kérdésre nem a duzzogós "semmi" a jó válasz. Azt is rengeteg felnőtt(!) nő szájába kell rágni, hogy igen, bizonyos idő után már lankad az a tipikus első randi előtti izgalom, és attól is berezelnek sokan, ha - sokszor csak ideiglenesen - nem kívánják annyira a szexet, mint eddig, pedig ez teljesen normális.

Az emberek agyába táplálják, hogy a szerelem mindent legyőz, és azt, hogy létezik első látásra szerelem. Nos, elárulok valamit: a szerelem önmagában egy kalap sz.rt nem ért, ha két olyan ember van együtt, akik ég és föld, semmi közös nincs bennük, semmit nem tudnak megbeszélni.


És még valami: szerelem nem egyik pillanatról a másikra alakul ki egy harmadik fél iránt. Amint azt érezzük, hogy megmozdult bennünk valami iránta, vagy épp ő nyomul, simán le lehet redukálni a beszélgetések számát, esetleg egyértelmű jelét adni annak hogy foglaltak vagyunk. A helyzet az, hogy a nők többsége állandóan agyal felesleges dolgokon, és ezzel több kárt tesz magában és a kapcsolatában, mint amennyire előrelendíti. Ha valaki hosszú kapcsolatban él, és sokan leszólják miatta, hogy úgysem tart örökké(csak azért, mert nekik nem sikerült/nem lennének képesek rá) akkor elkezd kattogni, hogy talán tényleg így van. Vagy megtetszik neki valaki más, rögtön hibát keres a kapcsolatában, és agyal a másik pasin, ahelyett, hogy a kapcsolatával törődne, és kiverné a fejéből a harmadikat, még mielőtt belezúg.


Összegezve, szerintem igenis léteznek olyan tiniszerelmek, amiből aztán hosszó boldog kapcsolat lesz, mindenféle hiányérzet és kíváncsiság nélkül. Attól, hogy az emberek többségének nem az első a megfelelő pár(és nem is a 23. ...) még lehetséges, hogy valaki szerencsés, és egyben megfelelően tudja kezelni a kapcsolatát. (mert egy kapcsolathoz érni kell, egy kapcsolatot működtetni, ápolni kell - nem csak lenni egymás mellett.)

2012. júl. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!