Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan állítanátok le egy...

Hogyan állítanátok le egy netfüggő anyukát?

Figyelt kérdés

Anyám és apám elváltak már jó régen és anyám évekig egyedül maradt. Kb. olyan asszonyt képzeljetek el, mint Bree van de Kamp a Született feleségekből, precíz és tisztaságmániás (volt), szinte már karikatúraszerűen.


Tavaly szeptemberben nekiadtam a régi laptopomat, mert én vettem magamnak egy újat. Na, ez volt a nagy hülyeség!

Eleinte nem is tudott internetezni. Állandóan azzal nyaggatott, hogy ezt meg azt hogy kell csinálni és annyira alapvető kérdéseket tett föl, hogy kiakadtam és visszaordítottam rá (persze bocsánatot is kértem).


Miután elsajátította az alapokat, egyre inkább behúzta az internet. Elment megtanulni a tízujjas vakírást és már saját RECEPTBLOGOT VEZET (napi 1200-1500 látogatója van). Igen ám, de eközben a mi kapcsolatunk és a tisztaság bánja.


Felregisztrálta magát a Love.hu-ra és most nincsen már más témája, mint a pasizás. Nem nagyon főz, meg takarít, azt én megcsinálom helyette. Állandóan azzal nyaggat, hogy ezt írta Feri, Józsi, Zsiga, ez orvos, az zenész, a harmadik meg ügyvéd. Persze nem találkozik velük, csak kirakott magáról néhány jól sikerült fotót (48 évesen azért jóval csinosabb, mint a többi vele egykorú nők többsége), várja, hogy horogra akadjon valaki, 1-2 napig szórakozik velük a neten és újabb áldozatot keres. Élvezi, hogy mekkora internetes "sztár", holott 2 randira ment még el csak személyesen. (Azt se tudom, hogy hogy a fenéből nincs igénye a szexre?)


2012. júl. 19. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésem: miért akarod leállítani?


Anyukád nyilván élvezi ezt a helyzetet. Oké, talán kicsit túlzásba is esik, elhanyagolja a háztartást, de ezen kívül? Senkinek nem árt vele, saját magának sem. Régebben nyilván nem volt, ami igazán kitöltötte volna az életét, ezért volt Bree-hasonmás, de talált érdekesebb és főleg értelmesebb elfoglaltságot.


Nem kell vele csinálni semmit, hadd éljen egy kicsit! Hosszú évek óta egyedül van, most élvezi, hogy körüldongják, kicsit odafigyelnek rá, kicsit nő is lehet, nem csak anyuka és takarító-főző robot. 48 éves, még simán párra is találhat akár.

2012. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ezt a választ várod, de szerintem az jó, ha jól érzi magát. Annál mindenképpen jobb, mintha a takarításba meg főzésbe folytaná a magányát. Annyit tehetsz, hogy felhívod a figyelmét a csalókra, szélhámosokra, de egyébként örülj neki, hogy él.

Egyébként korábban miből állt a jó kapcsolatotok, amiről írtál? Mi az pontosan, ami megszűnt azóta?

2012. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóval még annyit, hogy hiába beszélnék vele akármilyen nem internetbe vágó témáról, mindig ugyanoda lyukadunk ki, hogy ez a pasi így, az a pasi úgy. Amikor meg azt mondom neki, hogy netfüggő vagy, akkor "jaj, hogy én nem is", meg "semmi közöd hozzá". Talán akkor, ha munka után nem 4-6 órákat a gép előtt ülne, hanem csak 1-2-t, akkor még azt mondanám rá, hogy ez okés.


(Mostanában aludni sem szokott, mert 6-kor kel és általában éjfélkor ég nála a pilács.)

2012. júl. 19. 13:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát, szégyen, nem szégyen, de anyukám volt a legjobb haverom. Ketten élünk évek óta, bármit el lehetett neki mondani, viszont szerencsére sosem majomszeretettel szeretett. Sokat röhögtünk, satöbbi.
2012. júl. 19. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Nagyon helyes ez a leírásod.:)


Hívd el túrázni, futni, úszni, vagy bármire, ami házon kívül van, hátha ott akad horogra végre az "igazi."

2012. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Valójában nem netfüggő, hanem az életet élvezi. Nem tudom, hány éves vagy, mennyire vagy önálló, de ne akard visszazárni a saját depressziójába. Ha így tudja kiélni magát, akkor támogasd, vagy legalábbis hagyd. :)
2012. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gonoszan fog hangzani, de ne sajátítsd ki őt. Próbálj alkalmazkodni a helyzethez. Ő is egy felnőtt önálló nő. Lehettek még barátok, de tartsd tiszteletben, hogy saját élete is van. (Legalábbis szerené, hogy legyen, és nincs ebben semmi rossz.)
2012. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!