Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekelne, hogy ha felveszem...

Érdekelne, hogy ha felveszem a férjem nevét pl. KIspistáné akkor a volt feleség kötelezhető -e arra, hogy ugyanezen név viseléséről mondjon le, és ha igen hol kell ezt kérni?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 10:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem kötelezhető. Apám is nagyon szeretné, hogy anyu újra a leánykori nevével "éljen", de kifizetni nem szeretné...:))

Javaslom, hogy fizesd ki neki az összes irata megváltoztatását, meg amit kell, és akkor talán.

(Persze ha vállalkozó, vagy hasonló, akkor amúgy is kellemetlen az ügyfeleknek ezt magyarázni, szóval még így sem biztos)

2012. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen indokkal nem lehet.
2012. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelezhető semmilyen indokkal.
2012. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen indokkal az összes többi kispistánét köteleznéd, hogy viseljenek más nevet, mert te is azt akarod viselni?
2012. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
28%
Ha valakik elválnak, akkor nem automatikus, hogy újra a leánykori nevét kell viselnie a nőnek? Ez milyen baromság...
2012. júl. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

Amikor én váltam a bíró megkérdezte a férjemet hogy van-e kifogás az ellen hogy viselem a nevét a válás után is. Mondta hogy nincs.

Azóta is viselem a nevét,és a férjem azóta megnősült,de senki nem kötelezhet arra,hogy az ő kedvükért egy csomó pénzt költsek új iratokra,névváltozásra.

Így most ketten vagyunk Tóthnék....:)

2012. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kötelezhető rá, ha bizonyítottan bűncselekményt követett el a férj kárára (tehát érdemtelenné vált a név viselésére).

Ha ilyen nem történt, akkor nincs rá mód, maximum kérni lehet, de nem köteles rábólintani.

2012. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%
Kötelezhető, amennyiben szándékos bűncselekmény elkövetése miatt a volt feleséget a bíróság jogerősen szabadságvesztésre ítélte.
2012. júl. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%

Nem kötelezhető, a volt feleségnek joga van megtartani a nevet válás után is. (Azt hiszem, a családjogi törvény szól erről.)


Ha neked ez fáj, akkor ne menj hozzá elválthoz. Az emberhez a múltja is hozzá tartozik, a volt feleség is, ha ezt nem bírod elviselni, akkor az megkérdőjelezi, hogy el tudod-e fogadni a párodat. Ha meg nem tudod elfogadni olyannak, amilyen, a múltjával együtt, akkor tök felesleges hozzámenni.

2012. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
Nekem két volt feleségem is az én vezetéknevemmel él, és jelenlegi nejemnek, meg nekem sincs semmi kifogásunk ez ellen. Egyébként szerintem nem kötelezhető.
2012. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!