Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig kell várnom, hogy ne...

Meddig kell várnom, hogy ne csak ANYA, hanem feleség, háziasszony legyen a feleségem?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves a csemeténk, de a feleségem napjai szinte csak a gyerekkel telik és a vele kapcsolatos munkákkal. Azóta nem főz, nem süt, házimunka, bevásárlás is csak együtt. Mikor fogja úgy érezni,hogy nem csak a gyereknevelés a dolga, hanem ott vagyok én is és az otthonunk?

2012. júl. 11. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

le kellene ülni beszélgetni...


Az hogy a háztartást ne egyedül csinálja,hanem ketten veled,az oké.

De hogy réd hárul a háztartás,és elfelejt feleségnek lenni,az nem.

2012. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Talán ha segítenél neki több ideje jutna másra! Nem????
2012. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos ez nagyon gyakori jelenség.A férfi ilyenkor kiszorul a családból.Sokan ekkor hidegülnek el teljesen és végleg egymástól.Mindenképp ülj le a feleségeddel beszélni,hogy ez nem lesz így jó és változtasson!Bár biztos voltak már veszekedések emiatt és mondtad neki százszor ezt mégis ide írsz ezért úgy gondolom nem fog változni semmi.Talán majd ha oviba megy a gyerek több időt fog rád és egyéb dolgokra fordítani.Türelem!
2012. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%

Hát nem tudom, én 3 gyerekkel (ebből kettő nagyon pici) próbálok egyszerre mindennek megfelelni. Még a bevásárlásokat is egyedül intézem.

Mindenki más... szeretem meleg étellel, rendezett lakással várni a férjem, hogy az estéink csak kettőnké lehessenek... És nem azért mert elvárja a férjem, hanem mert én így szeretem.


Mindenképpen beszéljetek róla, próbálj ne vádlóan, kioktatóan, hanem érvekkel hatni rá. Ne halogasd a beszélgetést, mert egyre nehezebb lesz neki is visszaállni a régi kerékvágásba.

Régen milyen volt a feleséged? Rendben volt minden, vagy már akkor is elhanyagolta ezeket a dolgokat?

2012. júl. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Részint igazad van, mert azzal, hogy gyereketek született, a feleség nem szűnt meg feleség és háziasszony lenni, de azt megértheted, hogy ez mindenképpen megváltoztatja a dolgok sorrendiségét, fontosságát.


2 dolog lehetséges, és ez a kérdésedből nem derül ki:


1.) A gyerekkel való foglalkozás VALÓBAN annyira lefoglalja, hogy semmi másra nem marad ideje. Ez lehetséges sajnos, főleg amíg kicsi, esetleg beteges. Ilyenkor nincs mit tenni, segíteni kell neki, mentesíteni a teendők alól valamennyire. (Anyósok bevonása?)

2.) A gyerekkel való foglalkozás NEM köti le az összes energiáját, csak ÜRÜGY a lustaságra. Erről nem tehetsz, beszélni kell vele, hogy vegye ki a részét a dolgokból, ahogyan eddig is tette, vagy legalábbis végezzen el annyi munkát, amennyire ideje marad, a többiben segítesz.


A probléma az, hogy nem vagy otthon, és nem látod, hogy mi történik, de azért szerintem sejted nagyjából a feleséged előadásaiból, hogy melyik lehet az igazi sztori.

2012. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Amikor haza megyek vagy hétvégén,akkor átveszem a kicsivel járó dolgokat. A konyhát nem használjuk, a szüleink főznek.Teljesen kiveszem a részem és nem bántásból irom,hanem mert érdekel,hogy mások hogyan csinálják?
2012. júl. 11. 10:47
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk négy gyerek van.A bevásárlást a párom intézi.Ő jár kocsival így egyszerűbb.A lakást egyedül tartom rendben és minden nap főzök is.A szennyes sem áll halomba és egy gyors porszívózásra is van minden nap időm.(a kicsi 10hónapos muszáj).

Este 8órakor a gyerekek már ágyban vannak.A párom 9-fél 10 felé ér haza addigra én is rendbe szedem magam.

2012. júl. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, üljetek le beszélni a feleségeddel. Talán nem is látja magát, hogy elhanyagol téged. Nehogy odáig fajuljon, hogy szétmentek később. Sajnos volt rá példa.
2012. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Kedves sorstárs, elindultatok az elhidegülés útján, beszélj a feleségeddel, de sokat ne remélj. Talán ha a gyerek már 3 éves lesz akkor lesz némi remény... talán. Az is lehet jól megetted: tűrsz vagy szakítasz.
2012. júl. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Beszéltetek már erről? Ha igen, mit mondott?


Én a magam részéről nem vettem észre a tüneteket magamon. Volt szex, úgy gondoltam ez elég. Nem az. Megbeszéltük, változtattunk. Ennyi.

2012. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!