Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem gyermeke fölött...

Feleségem gyermeke fölött milyen jogokat gyakorolhatok? Aláírhatok hivatalos dokumentumot mint "gondviselő", a valódi apa tudta nélkül?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekelhelyezés a valódi szülők között, a gyermek az apja nevét viseli. Az apa soha nem kereste és soha nem támogatta a gyerekét. Több mint 10 éve én nevelem.

2012. júl. 13. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg kell a vér szerinti apjától lemondó nyilatkozat, aki biztosan gond nélkül aláírja.

És simán örökbe fogadhatod.

Akkor teljes körű apja leszel.

Hisz már az vagy, a többi csak papír...

2012. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem irhatod alá szülö helyett, csak az anya jogosult erre (meg az apa). Az, hoyg kinek a nevén van, lényegtelen, viszont ha nem volt gyerekelhelyezés, akkor a gyerek felügyeleti joga közös, csak a két szülönek van joga erre.

Ez akkor is igy van, ha a gyerek hivatalosan az anyánál lenne elhelyetve, neki lenne a kizárólag felügyeleti joga, TE akkor sem lennél jogosult a gyereket mint szülö képviselni.

2012. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Úgy, hogy melléírod, hogy gondviselő, szerintem minden további nélkül.
2012. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. írja.
2012. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kicsit csalódott vagyok, de köszönöm mindenki válaszát.
2012. júl. 13. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Hivatalos verziókat olvashattad.


De nekem is mostohaapám van,anya "új" férje,10 éves voltam amikor házasodtak,ő járt szülőire,ő irta alá az ellenőrzőm,ő irta alá az orvosi papirjaimat,szinte mindent.

De még az útlevélkérelemnél is mint gondviselő simán aláirta,nem kértek semmi hivatalosat róla.8 év alatt semmi gond nem volt abból hogy ő irt alá mindig mindent (vállalkozó,ő ért rá akármikor).

2012. júl. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint jogtalanul veszek igénybe minden kedvezményt utána is? (családi kedvezmény, pótszabadság)
2012. júl. 14. 17:24
 8/9 anonim válasza:
Hivatalosan semmit sem. Mert "papíron" van apja, anyja. Hiába neveled te régóta, törvényesen te senkije sem vagy sajnos. Viszont ha van rá lehetőségetek és apa lemondana róla, akkor örökbe fogadhatod feleséged gyermekét és akkor hivatalosan is te leszel az apukája papíron is.
2013. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Családi adókedvezményt élettárs is igénybe veheti.. Azt hiszem,de csak akkor ha hivatalos,bejegyzett élettárs
2013. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!