Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért maradnak a nők egy...

Miért maradnak a nők egy olyan kapcsolatban ahol bántják, megalázzák őket?

Figyelt kérdés

Itt is temérdek olyan kérdést olvasni, hogy a pasi így meg úgy tesz a nőre magasról és mit tehetne ez ellen, vagy szóba bántja, esetleg fizikailag is, mégis mellettük akarnak maradni.

Jobb esetben felmerül a gondolat, hogy elhagyja a pasit, de még ehhez is tanácsot kér, mert bizonytalan benne.


Miért?


Ezzel ellent mond, hogy a nőknek fontos a belső, mert ha így lenne gondolkodás nélkül szállnának ki egy ilyen kapcsolatból.


Ez az ellentmondás igaz akkor? Akkor ne belső változást akarjak, ha barátnőt szeretnék, hanem inkább járjak csak konditerembe?


Nagyon nem értem a nőket.


2012. júl. 20. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Mert a pénz nagy úr.
2012. júl. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az emberi lélek nagyon furcsán működik. A felnőttkori kapcsolataink nagyon sokszor a gyermekkori szülő-gyerek viszony folytatása. Ha egy nő (vagy akár ffi) olyan párt választ, amelyik lenézi, megalázza, bántja, és ennek ellenére a bántalmazott nem lép ki a kapcsolatból, az azért van mert nem is ismer másféle kapcsolatot. Ez nyilván nem mindenkire igaz, de érdekel ez a téma és sokat olvastam ezzel kapcsolatban. Az ember a másik félben biztonságot keres, olyan érzéseket, ami hasonlít a gyermekkorban megélt érzésekhez, mert neki az jelenti a megszokott érzéseket, az otthont. Sokan tehát bevonzzák a rossz embereket, hiába állítják, hogy pl. utálják az alkoholistákat, valahogyan csak olyan pasast fognak, aki azért nem veti meg a piát és végül a nő csalódik. Persze tudat alatt pont erre vágyott.


Nem tudom mennyire tudtam elmondani, mennyire érthető, de ilyesmit olvastam és szerintem ebben a tudat alatti dologban van valami.

2012. júl. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
pszichés okok de igazából nem tudni miért... már a gyerekeknél is megfigyelték hogy azok a gyerekek ragaszkodnak a legjobban a szülökhöz ahol alkoholisták és gyakran verik őket (családsegitőnél gyakorlatozott pszichologia tanárnő mondta) szerintem a tudatalatti játszik benne szerepet, hogy ha a kapcsolat véget ér akkor az még nagyobb fizikai pszichés fájdalommal járna és ezért nem tudnak kilépni
2012. júl. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mert félnek az újtól. Inkább maradnak a biztos rossz mellett, minthogy mindent teljesen újból kéne kezdeni esetleg a nulláról. Csak az a szomorú, hogy így még esélyt sem adnak maguknak a "szebb jövőre". Én kb. 8 éve hasonló helyzetben voltam, de volt bátorságom elhagyni a páromat, igaz nem volt könnyű, mert aztán anyagilag is nélkülöztem aztán, de soha, egyetlen egyszer sem bántam meg a döntésemet.
2012. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerinted egy nő,1-2 gyerekkel el tudja magát tartani??

Mondjuk,ha még monkahelye sincs,mert 2 kis gyerekkel nincs az a bolond munkáltató,aki felvegye,hogy állandóan betegállományban legyen?? 47ezerből is meg lehet élni,mondja kormányunk.Persze,mikor 60-ezer az albérlet,20 fejenként havonta a gyerek.Másik 40 a rezsi.És akkor még nem evett egy falat kenyeret és nem utazott,és nem telefonált munkaügyben.De biztos kihagytam valamit.

Ez az anyagi függés,ha nem a lelkéről beszélünk.

2012. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
és a pasik mindig a gyerekek születése után romlik el? 180 fokos fordulatot szoktak venni vagy hogyan???
2012. júl. 20. 15:47
 7/19 A kérdező kommentje:
romlanak el...
2012. júl. 20. 15:47
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A 15:41 -es vagyok. Nekem egy gyermekem volt /még van is :-)/ mikor kiléptem egy rossz kapcsolatból, és utána még évekig voltam munkanélküli. De inkább a zsíros kenyér naponta mint a lelki és fizikai bántalmazás.Soha nem volt olyan boldog időszak az életemben mint akkor, mikor végre nem kellet tartanom senkitől, és esténként nyugodtan fekhettem le. Azóta a gyeremekem is nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb.
2012. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

15:52: dicséretes dolog amit tettél! márcsak a gyerek miatt is.


kíváncsiságból kérdem: milyen családban nőttél fel?

2012. júl. 20. 15:56
 10/19 anonim ***** válasza:
Szüleim neveltek fel, nem volt tökéletes a házasságuk, édesapám ivott, és én emlékszem, gyerekkoromban nem egyszer azt kívántam, hogy bárcsak elválnának, de ez nem történt meg. Ma sem értem, miért tűrt annyit anyu.
2012. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!