Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy iszogató,...

Mit lehet tenni egy iszogató, sértődős anyával, aki amúgy sokat segít nekem?

Figyelt kérdés
Együtt lakunk anyuval, szépen megvagyunk amúgy, nagy segítség nekem. Van egy 3 éves kislányom, most várom a másodikat. Főz, mos stb én meg dolgozom, nem kell itthon maradnom ha a gyerkőc beteg mert Ő ellátja, szereti. Na de iszogat, vodkázik napi szinten, nem a sárga földig de kissé gyagyás lesz tőle meghát büdi. ha szólók neki hogy ez így gáz, én vagyok a szemét és megsértődik, nem szól hozzám. Gondolom valami depije van, de nem lehet vele beszélni. Gyerekkoromban is ivott, volt már rosszabb is, félek nehogy megint vissza essen.

2012. júl. 20. 20:28
 1/5 anonim válasza:
92%
Nem azt kell mondani neki, hogy ez "gáz"! Hanem elnyerni a bizalmát, megértően beszélni vele és meggyőzni, hogy sokkal teljesebb, boldogabb és persze hosszabb életet élhet, ha orvoshoz fordul a problémájával! Az ivás hamar megölheti észrevétlenül. Alattomos egy szenvedélybetegség, tegyetek mihamarabb ellene! És kísérd el orvoshoz, menj is be vele a rendelőbe, mert egy az, hogy megnyugtatja ha ott vagy, a másik, hogy nem tud kamuzni az orvosnak. Sajnos tapasztalatból írok, de én elkéstem a segítséggel. 1 évig tartott a szép, új élete! :(
2012. júl. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sippara ***** válasza:

Nálunk is így kezdődött (bár itt nem édesanyámról, hanem az anyósomról van szó). Először csak néha picit - ahogy te is írtad - gyagyásra itta magát, aztán konkrétan haza kellett hozni (az út másik oldaláról), mert nem tudott járni, menet közben elaludt, a többit nem részletezném. Most ott tartunk, hogy elkezdtem írogatni a vodkákat, múlt hó huszonhetedike óta 25 üveggel ivott meg. Hétfőn hulla részeg, beleköt mindenkibe, üvölt (nem csak a lakásban, de összefüggéstelenül az utcán, szomszédok, ismerősök előtt, illetve nekik), kedden délután elvárja, hogy megértsük, mert neki "szörnyű élete van". Szerdán újra a hétfői műsor, csütörtökön bűnbánat és így tovább, napi 2-3 üveg vodkával. Akkor pattantam el végleg, amikor üvöltve megpróbálta földhöz vágni a laptopokat, majd kirontott a lakásból. Elmentünk bevásárolni, egy óra múlva arra értünk haza, hogy a ház aljában (panel) zokogva (!!!), artikulálatlanul üvölt a szomszédoknak, hogy mi ketten kiraktuk őt a saját lakásából és most nincs hova mennie. Másnap még ő volt megsértődve, hogy nem vigyorogtam. Próbáld meg összeszedni, mielőtt eléritek a mi szintünket, mert hidd el nekem, ez kibírhatatlan. A lakásban kétnaponta olyan szag van, mint egy szeszfőzdében (de gondolom, ismered a tipikus vodkás szagot), havi 40 ezer körül megy el piára, közben a villanyt ki akarták kapcsolni (két nappal előtte szólt, hogy szedjük össze), a bérleti díjat hónapok óta nem fizette (egy héttel a villany előtt szólt, hogy három napon belül kell a pénz), félmillióra rúg a kktg tartozás és még sorolhatnám. Csak ebben a hónapban több, mint százezer forintot adtunk oda, és abban sem vagyok biztos, hogy azt befizette volna bárhová.


(Bocsánat a hosszú kirohanásért, nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek :) Sajnálom, hogy rád zúdítottam)

2012. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hivatkozz a kislányra. Hogy nem szabad neki észrevenni, és nem szabad ezt a példát mutatni neki. Mondd, hogy ha szereti a kis unokáját, akkor le kell szoknia erről. Rejtsd el előle az italt, és magyarázz neki kedvesen. Azt is mondd meg, hogy ha nem hagyja abba, akkor nem engedheted, hogy vleelegyen a kisány. Meg hogy akkor elköltözöl. Mét talán nem annyira gyógyíthatatalan a helyzet, de ha így folytatódik, akkor az lesz. Ha megsértődik, ne bánd. Majd kibékül. Ha látod, hogy megbékélt, akkor nem duzzogj vissza, hanem legyél kedves, mintha mi sem történt volna.
2012. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek a választ. Valószínű a kislánnyal fogok neki érvelni. Meg ha nem hagyja abba akkor bérlünk neki egy albit, majd kigazdálkodjuk.

Második válaszolónak nem baj ,hogy leírtad a te esetedet is, kell néha panaszkodni valakinek, akkor kicsit könnyebb lesz.

2012. júl. 21. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy harc lesz, s előre boritékolom, hogy nem fog sikerülni. Én már tudom milyen egy alkoholistával. Akinek már ennyire kell az ital, azt már nem tudod meggyőzni. Ha beszélsz vele, megértő lesz, bólogat, mint a gyerek, aki tudja, hogy ha legközelebb kiteszed a lábad otthonról, akkor újra meg fogja csinálni a rosszaságot. Téged meghallgat, mert szeret, de NEM fog menni. Ne reménykedj! Szélmalomharc az alkohollal szemben nincs győzelem! Vagy csak nagyon ritka. Én tudom és látom a környezetemben is, sajnos.
2012. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!