Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok rosszul az...

Jogosan vagyok rosszul az egész rokonságtól?

Figyelt kérdés

Utálom az egész rokonságot, beleértve a nagyszüleimet(kivéve az egyik nagymamámat, őt imádom) és a nagybátyám feleségét. Állandóan beleszólnak az életünkbe, minden nap telefonálgatnak(pedig külföldön élnek, másik kontinensen), kifaggatják anyukámat vagy nagymamámat az aktuális hírekről aztán azon csámcsognak egész nap. Bármit mondunk nekik, mindent kipletykálnak. Pl. Nagymamám valamit elmond a fiának vagy a fia feleségének(ők élnek külföldön), akkor nekik az az első dolguk, amikor leteszi a telefont,hogy felhívják a nagyapámat és mindenről beszámolnak. Utána nagyapám felhív minket és elújságolja,hogy ezt meg azt hallott tőlük és ebből már nem egyszer hatalmas veszekedés volt. És ez fodítva is igaz, ha nagyapámnak mesélünk valamit , akkor ő azonnal felhívja őket külföldön és elmondja, aztán a külföldi rokonok meg felhívnak minket,hogy tudják. Szerintem ez nem normális dolog,hogy így beleártják magukat az életünkbe, engem borzasztóan idegesít(ezért meg is kértem anyukámat és a nagymamámat,hogy rólam soha semmit ne mondjanak).

A családunkban a veszekedések 50 %-a régebben ezért volt, mert az volt a szokásuk,hogy jól felidegesítettek minket telefonon, aztán mi meg "egymásnak ugrottunk". Többször is kértem a családot,hogy ne vegyük fel a telefont vagy húzzuk ki, de ők ezt nem merik megcsinálni, olyan mintha szabály szerűen "rettegnének" tőlük,hogy mit szólnak akkor.

Ezen kívül más problémák is vannak, pl. a nagyapám egy csomószor megsértődik és rácsapja a telefont ara aki éppen ebszél vele.


Ma az történt,hogy nagymamám beszélt vele telefonon(elváltak, de jóban vannak). Nagymamám mutogatott nekünk valamit, amire mi az hittük, azt jelenti,hogy maradjunk csendben mert nem hallja amit nagyapám mond a telefonba, de kiderült,hogy azért mutogatott,mert nagyapám anyummal akart beszélni. Erre nagyapám később visszahívott minket, nagymamám meg elkezdett neki magyarázkodni,hogy azért nem jött anyum a telefonhoz mert félreértés történet. Erre nagyapám azt felelte,hogy össze vissza beszél és ő ezt nem hiszi el, hazudunk. És kijelentett,hogy ő ilyen feszült környezetbe nem akar jönni(holnap vendégségbe jött volna), és hogy ő most nem jön el(már az összes kaja meg van főzve!!!!). Én ezt kihallgattam a másik telefonon, mert már előre tudtam,hogy ezt akarja kiprovokálni,hogy ne kelljen eljönnie. Amikor meghallottam,hogy nem jön, tiszta erőből levágtam a telefont.

Most, megint úgy beszélgetnek, mintha mi se történt volna.

Hát normálisak ezek? Én már ott tartok,hogy találkozni sem akarok nagyapámmal, plusz ő támogatott volna(fél évet kifizetne a sulimból) de már azt sem akarom engedni büszkeségből. Én ilyen rokonokból nem kérek.


Jogosan vagyok így kiakadva?


2012. júl. 21. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, de máshol is van így.
2012. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, jogosan vagy kiakadva. Most jobb?
2012. júl. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kössz az értékes választ.
2012. júl. 21. 18:18
 4/4 renji7575 ***** válasza:

Igen megértelek, jogosan vagy kiakadva.

Nincsen magánéleted és ez zavar. ezt azért nemmuszáj megtartani magadnak.

legközelebb ha hívnak mond meg nekik hogy vannak dolgok amik nemtartoznak rájuk.

amúgymeg.. ha nem akarod velük tartani a kapcsolatot akkor ne keresd őket (max szülinap,névnapi köszöntés belefér) ha sokáig cselekszel így akkor előbb utóbb rájönnek hogy őket nem érdekled túlzottan így ha szerencséd van ez a gondolatuk lesz nekik:"ő nem hív minket, nekünk miért kéne őt?" naggyábol ezzel tudnád mérsékelni az információáramlást a rokonokkal..

mindenki békésen elvolna:DD

2012. aug. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!